0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا به دنبال تغییرات بازار وارداتی

قیمت میلگرد در بازار آمریکا طی دو هفته گذشته ثابت باقی مانده است در حالی که فعالان بازار هم چنان نسبت به افزایش قیمت میلگرد در روزهای اخیر به میزان 20 دلار به ازای هر تن دو کارخانه تولید فولاد آمریکا مخالف می باشند. چراکه این قیمت توسط دیگر کارخانجات حمایت نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور به میزان 30-25/28 دلار به ازای هر هزار تن بوده است. هم چنین قیمت میلگرد ممکن است به میزان 5/27-27 دلار به ازای هر cwt طی روزهای اخیر نیز برسد.

این در حالی است که برخی از کارخانجات قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 9/30 دلار به ازای هر cwt گزارش کرده اند که قیمت بسیار بالایی می باشد. به گفته منابع خبری افزایش قیمت میلگرد به میزان 20 دلار به ازای هر تن توسط کارخانجات CMC و Gerdau مورد قبول نبوده و سایر کارخانجات نیز نتوانسته اند از این قیمت ها تبعیت کنند. شواهد نشان می دهد که افزایش قیمت الکترود گرافیتی طی روزهای اخیر سبب شده است که برخی از کارخانجات ناچار به افزایش قیمت میلگرد تولیدی خود شوند. کارخانجاتی که از الکترودهای گرافیتی برای تولید میلگرد استفاده می کنند قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 28 دلار به ازای هر cwt اعلام کرده اند.

هم چنین برخی از تولیدکنندگان عقیده دارند که به علت افزایش برخی از هزینه های تولید ممکن است کارخانجات ناچار شوند قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 10 دلار به ازای هر تن طی روزهای آینده افزایش دهند. هم چنین قیمت ها برای حمل و نقل میلگرد نیز به تازگی افزایش یافته است که بر قیمت میلگرد پیشنهادی توسط کارخانجات تاثیر خواهد گذاشت. در حال حاضر میزان تقاضا برای میلگرد مناسب می باشد به علاوه اینکه فصل ساخت و ساز نیز نزدیک بوده و میزان فعالیت ساخت و ساز در این کشور افزایش خواهد یافت و به نسبت آن میزان تقاضا نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت میلگرد روز اصفهان

این نکته را هم باید در نظر گرفت که اکثر خریداران میلگرد مورد نیاز خود را پیش از افزایش قیمت میلگرد در ماه سپتامبر خریدارای کرده اند و اکنون میزان تقاضا ممکن است با افزایش قیمت ها اندکی افت کند. در حال حاضر معاملات خرید میلگرد با ظرفیت بالا انجام نمی گیرد و اکثر خریداران خرید میلگرد عمده خود را در ماه های پیش از سپتامبر انجام داده اند. یکی از تولیدکنندگان میلگرد در جنوب آمریکا پیشنهادات قیمت میلگرد را از تامین کنندگان مختلف به میزان 9/30-6/28 دلار به ازای هر تن دریافت کرده است که ظرفیت این محموله پیشنهادی به میزان 1000 تن گزارش شده است.

هم چنین به علت قوانین جدید این کشور و محدودیت و کاهش میزان میلگرد وارداتی، به تولیدکنندگان این محصول در بازار داخلی اجازه داده است که قیمت میلگرد پیشنهادی خود را ثابت نگه داشته و یا افزایش دهند. همین امر سبب شده است که با وجود کاهش 30 دلاری قیمت قراضه طی روزهای اخیر، قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا افزایش یابد. محدودیت های وارداتی در این کشور سبب شده است که قیمت میلگرد وارداتی به این کشور افت کند.

قیمت میلگرد صادراتی نوسانی در کشور چین برخلاف بازگشت بازار داخلی

قیمت میلگرد صادراتی کشور چین در تاریخ 20 ماه اکتبر افت کرده است در حالی که قیمت این محصول در بازار وارداتی به عقب بازگشته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به میزان 73/525 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 17/9 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته برخی منابع خبری قیمت میلگرد پیشنهادی توسط برخی از کارخانجات کشور چین به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن بوده است. فعالان بازار معتقدند که قیمت میلگرد قابل اجرا برای سایر کارخانجات به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن بوده است.

این تولیدکنندگان قیمت پیشنهادی خود را به میزان 555 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. هم چنین میزان پیش فروش میلگرد در روز جمعه در کشور چین افزایش یافته است چراکه میزان تمایل به خرید برخی از واردکنندگان این محصول افزایش یافته است. تعدادی از خریداران پیش خرید میلگرد را به قیمت 535 دلار به ازای هر تن انجام داده اند در حالی که برخی دیگر هم چنان در انتظارند تا ببیند قیمت میلگرد طی روزهای آینده در بازار داخلی چین چه تغییراتی خواهد کرد. هم چنین این دسته از افراد هم چنان قیمت میلگرد پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان 525 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. قیمت لحظه ای این محصول در بازار داخلی کشور چین حدودا به میزان 20 یوان (3 دلار) به ازای هر تن افزایش یافته است برخلاف اینکه میزان پیش فروش میلگرد در بازار داخلی این کشور تحت تاثیر فشار حاصل از افزایش موجودی این محصول و امکان کاهش میزان تقاضا، افزایش یافته است.

کاهش قیمت سیم مفتولی ترکیه و افزایش قیمت میلگرد این منطقه

قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشور ترکیه به علت کاهش قیمت شمش و قراضه آهنی، کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت میلگرد در این منطقه ثابت باقی مانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 560-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 568-550 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی این کشور نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل 530-520 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. قیمت خرید میلگرد در منطقه ازمیر نیز به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که در منطقه استانبول این قیمت به میزان 540-525 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. در منطقه مرمره نیز قیمت این محصول به میزان 529-524 دلار به ازای هر تن بوده در حالیکه قیمت سیم مفتولی به میزان 575-560 دلار به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0