تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

نوسانات قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی چین

آهن خرید ذوب میلگرد

تحلیل بازار میلگرد صادراتی کشور چین طی هفته گذشته

قیمت میلگرد سایز ۳۲-۱۶ میلی متر به میزان ۵۷۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۵-۲ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع بازار تعداد کمی معامله حدودا به میزان ۲۰۰۰۰ تن میلگرد طی هفته گذشته به قیمت ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن منعقد شده است با این که قیمت های پیشنهادی کاهش یافته و انتظار می رفت تعداد معاملات بیشتری منعقد گردد.

طی همین زمان، کارخانجات تولید فولاد قیمت پیشنهادی خود برای میلگرد را به میزان ۵۹۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی متال بولتن بیشتر بوده است. هرچند این کارخانجات در اوایل هفته جاری قیمت های پیشنهادی خود را کمی کاهش داده اند که علت این امر کاهش قیمت مقاطع و خصوصا میلگرد در بازار داخلی کشور چین بوده است. در روز سه شنبه هفته گذشته قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به آرامی شروع به افت کرده است.

قیمت میلگرد در شرق چین تا روز سه شنبه هفته گذشته به میزان ۴۰۸۰-۴۰۴۰ یوان (۶۲۴-۶۱۸ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۸۰-۷۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانجات عمده کشور چین طی دو روز ابتدایی هفته گذشته به میزان ۵۸۵-۵۷۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین خریداران نیز در پاسخ به این عمل قیمت های پیشنهادی خود در مناقصات را کاهش داده اند.

حتما بخوانید :  افزایش قیمت ساندویچ پانل در آینده ای نزدیک

به گفته یکی از تاجران مستقر در کشور چین تاجران صادراتی در این کشور ممکن است قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن نیز برسانند. با این حال به گفته برخی منابع خبری واردکنندگان میلگرد از کشور چین انتظاردارند که این محصول را به قیمت ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن معامله کنند. این در حالی است که این قیمت به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن نسبت به معاملات صورت گرفته طی هفته گذشته کم تر می باشد.

قیمت میلگرد اصفهان

بازار سیم مفتولی صادراتی کشور چین طی هفته گذشته

قیمت سیم مفتولی تا روز سه شنبه هفته گذشته به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۴۰-۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. همان گونه که ملاحظه می شود قیمت سیم مفتولی صادراتی این کشور برخلاف قیمت میلگرد طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. کارخانه تولید فولاد شاگانگ نیز قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان ۵۰ یوان به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش داده است به طوری که قیمت این محصول در روز دوشنبه به میزان ۴۳۹۰ یوان به ازای هر تن رسیده است.

هم چنین دو تولیدکننده عمده فولاد کشور چین نیز قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان ۱۰۰ یوان به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش داده اند و قیمت این محصول را به میزان ۴۶۵۰ یوان به ازای هر تن اعلام کرده اند. بنابر آمار منتشر شده کارخانجات تولید فولاد این کشور نیز قیمت پیشنهادی خود برای سیم مفتولی را به میزان ۶۱۵ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. به گفته منابع خبری کارخانجات تولید فولاد این کشور بر روی قیمت پیشنهادی سیم مفتولی تولیدی خود بسیار سرسخت بوده که علت این امر کمبود موجودی به علت تعطیلی برخی کارخانجات این کشور بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که برخی کارخانجات نورد این کشور از تاریخ ۱ ماه سپتامبر به علت دستور دولت برای تغییر سیستم گرمایشی خود از زغال سنگ به گاز، تعطیل می باشند و این امر سبب کاهش موجودی سیم مفتولی در این کشور شده که به موجب آن قیمت این محصول افزایش یافته است. این تعطیلی ممکن است به مدت ۳۰-۲۰ روز به طول انجامد که بر روند قیمت سیم مفتولی تاثیرگذار خواهد بود. این در حالی است که خریداران این محصول هم چنان قیمت های پیشنهادی در مناقصات خود را کاهش داده اند زیرا آن ها معتقدند بازار این کشور در حال حاضر آن چنان قوی نمی باشد.

حتما بخوانید :  هماهنگی عرضه و تقاضا عامل اصلی ثبات قیمت آهن آلات

قیمت سیم مفتولی در شرق چین در روز سه شنبه هفته گذشته به میزان ۴۱۷۰-۴۱۵۰ یوان به ازای هر تن گزارش شده است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۸۰-۷۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین به گفته منابع خبری خریداران این محصول در خارج از کشور چین قیمت پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن گزارش داده اند. این در حالی است که تاجران صادراتی این محصول در کشور چین در نظر دارند معاملاتی با قیمت ۶۱۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن نیز انجام دهند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button