تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

سقوط قیمت میلگرد کشورهای آسیایی طی هفته جاری

تاثیر نوسانات نرخ لیره ترکیه بر قیمت میلگرد این کشور

قیمت میلگرد کشور ترکیه در بازار داخلی این کشور طی روزهای اخیر افزایش شدیدی یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر تضعیف نرخ پول رایج این کشور تا تاریخ ۲ ماه نوامبر بیان شده است. بنابراین قیمت میلگرد کشور ترکیه طی روزهای اخیر به دنبال افزایش نرخ لیره این کشور افزایش یافته است در حالی که نرخ رایج دلار هم چنان ثابت باقی مانده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در روز پنج شنبه در کشور ترکیه به میزان ۵۳۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که قیمت میلگرد در این کشور طی هفته گذشته به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. به گفته منابع خبری در منطقه استانبول نیز قیمت میلگرد به دنبال افزایش نرخ لیره این کشور به میزان ۳۰-۲۰ لیره به ازای هر تن افزایش یافته است و این میزان به ۲۴۲۰-۲۳۸۰ لیره (۶۳۵-۶۲۵ دلار) به ازای هر تن (شامل ۱۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده) رسیده است.

بدون در نظر گرفتن عوارض، قیمت میلگرد در این منطقه به میزان ۵۳۷-۵۲۹ دلار به ازای هر تن می باشد در حالی که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۴۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. نرخ یک لیره کشور ترکیه تا تاریخ ۲ ماه نوامبر به میزان ۰/۲۶۲۴ دلار بوده در حالی که این میزان تا تاریخ ۲۶ ماه اکتبر به میزان ۰/۲۶۶۹ دلار گزارش شده بود. بنابراین در ماه نوامبر شاهد افت شدید نرخ لیره کشور ترکیه بوده ایم که این امر سبب افزایش شدید قیمت میلگرد این کشور طی روزهای اخیر بوده است.

حتما بخوانید :  بازار ورق خارجی پنجم سپتامبر

ارزیابی قیمت میلگرد در مناطق مختلف کشور ترکیه

این در حالی است که در منطقه ازمیر، قیمت میلگرد به میزان ۴۰-۳۰ لیره به ازای هر تن افزایش یافته است و به میزان ۲۳۶۰ لیره به ازای هر تن ( شامل ۱۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده) رسیده است. این قیمت برابر با ۵۲۴ دلار به ازای هر تن بدون در نظر گرفتن عوارض می باشد در حالی که قیمت میلگرد این منطقه طی هفته قبل از آن به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

در منطقه اسکندرون نیز، قیمت میلگرد به دنبال رشد نرخ لیره به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و به میزان ۱۳۳۰-۲۳۲۰ لیره به ازای هر تن (شامل ۱۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده) رسیده است. این میزان برابر با ۵۱۸-۵۱۶ دلار به ازای هر تن بوده که در برابر قیمت میلگرد به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش شدیدی داشته است.

هم چنین به گفته منابع خبری قیمت میلگرد در کشور آمریکا طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر ثبات نرخ دلار طی روزهای اخیر بوده است. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید میلگرد در کشور آمریکا بسیار کم بوده است. بنابراین به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای خرید میلگرد و فعالیت بازار بسیار کاهش یافته است. به گفته منابع خبری چنانچه میزان تقاضا برای خرید این محصول در کشور آمریکا طی روزهای اخیر هم چنان پایین بماند به زودی شاهد کاهش قیمت میلگرد در این کشور خواهیم بود.

قیمت میلگرد روز اصفهان

تاثیر قیمت مواد اولیه بر بازار خرید میلگرد منطقه

به علاوه برخی از فعالان بازار انتظار دارند که قیمت مواد اولیه از قبیل قیمت قراضه آهنی طی روزهای اخیر افزایش یابد چراکه این میزان در ماه نوامبر تنها ۵ دلار به ازای هر تن افزایش داشته است. بنابراین نمی توان گفت که قیمت میلگرد به دنبال افزایش قیمت مواد اولیه افزایش یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت قراضه آهنی در شمال اروپا کاهش یافته و به میزان ۰۲/۳۰۲ دلار به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۸۸/۳۰۲ دلار به ازای هر تن بوده است.

حتما بخوانید :  سردرگمی کارخانجات برای تعیین قیمت میلگرد در آشفته بازار فولاد

هم چنین ارزیابی ها برای قیمت این محصول در کشور آمریکا نیز کاهش یافته و به میزان ۶۳/۳۱۰ دلار به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان ۴۲/۳۱۱ دلار به ازای هر تن رسیده است. با این حال قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشور ترکیه برخلاف قیمت میلگرد طی هفته گذشته ثابت بوده است. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی تا تاریخ ۲ نوامبر به میزان ۵۶۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

توقف افزایش قیمت میلگرد کشور چین به دنبال کاهش تکاپو در بازار داخلی

قیمت میلگرد کشور چین طی هفته گذشته به ثبات رسیده است که علت این امر کاهش قیمت شمش تا تاریخ ۳ ماه نوامبر بوده است. قیمت میلگرد در شرق چین به میزان ۳۹۴۰-۳۹۰۰ یوان (۵۹۶-۵۹۰ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت میلگرد در شمال این کشور به میزان ۳۸۰۰-۳۷۶۰ یوان بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبیل ثابت بوده است.

به گفته منابع خبری قیمت شمش در این کشور به دنبال کاهش میزان تقاضا افت شدیدی داشته است و پیش بینی می شود که طی روزهای اخیر به میزان بیشتری نیز افت کند. افت قیمت شمش و هم چنین کاهش میزان پیش فروش میلگرد در ماه نوامبر سبب شده است که قیمت میلگرد در این کشور طی روزهای اخیر به علت کاهش میزان فعالیت بازار ثابت باقی بماند در حالی که قیمت این محصول در روزهای گذشته روند صعودی را در پیش گرفته بود.

حتما بخوانید :  تحلیل بازار آهن آلات بیست ششم شهریور

این در حالی است که قیمت میلگرد در ماه نوامبر نسبت به ماه گذشته در شرق چین به میزان ۷۰-۴۰ یوان به ازای هر تن افزایش داشته است و این میزان در شمال چین ۵۰-۳۰ یوان به ازای هر تن بیشتر بوده است. هم چنین ارزیابی ها از شاخص قیمت میلگرد صادراتی این کشور به میزان ۵۲۵/۷۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵/۴۰ دلار به ازای هر تن افزایش داشته است.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button