0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

سیاست جدید دولت در خصوص قیمت ورق رول گرم

قیمت ورق رول گرم در بازار داخلی شاهد سیاست جدید در خصوص قیمت گذاری می شود که بیشترین تاثیر آن بر روی شرکت فولاد مبارکه اصفهان می باشد. هم چنین، با توجه به افزایش مصرف ورق رول گرم در کشور، انتظار می رود که با توجه به مقررات جدید، وضعیت بازار کشور به نفع مشتریان داخلی تغییر جهت دهد.

طبق اخبار منتشر شده از  نماینده سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل، سیاست جدید قیمت گذاری در ایران که توسط شورای رقابت ایران با هدف ایجاد شاخصی برای ورق رول گرم با ضخامت کمتر از 5 میلی متر در بورس کالای ایران پیشنهاد شده است در حال حاضر بر مبنای نرخ مبادلات صورت گرفته در بازار بین المللی می باشد.

هم چنین به علت اینکه کارخانجات در کشورهای مستقل اتحادیه ای در همه حال به عنوان بزرگترین تامین کنندگان بازار ایران به شمار می روند؛ لذا سیاست اتخاذ شده فوق بر اساس میانگین گیری قیمت 15 روزه نرخ ورق رول گرم کشورهای مستقل اتحادیه ای به صورت FOB در دریای سیاه و بر اساس میانگین نرخ ارز محاسبه خواهد گردید. به گفته نماینده سندیکا لوله و پروفیل ایران این قوانین طی نخستین جلسه بعدی در بازار بورس کالای ایران اجرا خواهد گردید. با این حال پیش تر نیز سیاست قیمت گذاری در بازار بورس کالای ایران بر اساس نرخ کشورهای مستقل اتحادیه ای و به صورت CFR و با احتساب 20 درصد تعرفه واردات انجام می گرفت که در نتیجه آن شاهد افزایش بیش از حد نرخ بازار داخلی و فشار بر مصرف کنندگان داخلی بوده ایم.

به گفته منابع خبری در حال حاضر بیشترین میزان تاثیر این سیاست قیمت گذاری جدید بر روی شرکت فولاد مبارکه اصفهان می باشد چرا که این شرکت بیشترین حجم از ورق های نازک فولادی را از طریق بورس کالای ایران در بازار داخلی به فروش می رساند. به گفته یکی از فعالان بازار داخلی ایران، طبق سیاست قیمت گذاری جدید در بازار ورق ایران انتظار می رود که بیشترین میزان سود این مصوبه شامل تولیدکنندگان لوله و پروفیل در کشور گردد. زیرا تولیدکنندگان لوله و پروفیل امیدوارند که عرضه این کالا که پیش تر با محدودیت صورت می گرفت طی این تصمیم بهبود پیدا کند.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه

هم چنین به نظر می رسد که اجرای قانون جدید در خصوص حوزه قیمت ورق رول گرم تنها اولین قدم از این سیاست باشد. زیرا در حال حاضر، اجرای سیاست قیمت گذاری جدید مورد بحث برای دیگر محصولات فولادی نیز می باشد. هم چنین به گفته یکی از منابع موثق در حال حاضر، مقررات جدید فقط برای ورق رول گرم به ضخامت کمتر از 5 میلیمتر می باشد، اما طبق بحث های صورت گرفته اخیر در وزارت صنایع، معادن و تجارت؛ سیاست جدید قیمت گذاری بر اساس قیمت های جهانی، برای شمش و بیلت نیز اجرا خواهد گردید.

خبرهای مرتبط:

تداوم افزایش قیمت ورق گرم وارداتی ایران,فولاد سازان برتر کشور,گزارش هفتگی قیمت ورق

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0