0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

انتشار خبر پايين بودن موجودي انبارهاي فولاد در مقايسه با سال قبل،عامل رشد مجدد قیمت ورق سیاه در بازار نقدي چين گرديد.

به گزارش متال بولتن امروز ۱ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۷۰ تا ۴۱۹۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۰۰ تا ۴۱۲۰ يوان رسيد .

روند رو به رشد تقاضاي ورق سیاه پس از تعطيلات سال نو  بيش از انتظار بوده است و ذخاير ورق سیاه را به شدت كاهش داده است. از سوي ديگر افزايش موجودي ورق سیاه در انبارها در دوره  تعطيلات به واسطه كاهش توليد آهن آلات در برخي از فولادسازي ها خنثي شد.

امار اعلام شده جديد از موجودي انبارها نيز به عنوان يك عامل حمايتي روند رو به رشد را تند تر كرده و عامل تحريك خريد بيشتر در بازار شده است.

در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۷ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۴۰۹۴ یوان رسید و باعث شد قیمتهای بازار نقدی با کاهش مواجه شوند. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۱ یوان می باشد.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی چین

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۸٫۷۲ دلارنسبت به روز قبل به ۶۱۰٫۰۲ دلار FOB رسید. شنيده شد كه معاملات محدودي در قيمت ۶۰۵ دلار در روز جاري انجام شده است.

در حمايت ايجاد شده از بازار داخلي برخي از فولادسازها قيمت ورق سیاه فروش خود را با ۱۰ دلار افزايش نسبت به ابتداي هفته به ۶۱۵ تا ۶۲۵ دلار FOB رساندند. همچنين تجار آهن آلات در محدوده ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار پيشنهاد مي دهند

ارزيابي بازار بيلت تركيه

در ارزيابي هفتگي متال بولتن در ۱ ماه مارس  بيلت وارداتي به تركيه با ۵ تا ۱۰ دلار افزايش نسبت به هفته قبل به ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلارCFR رسيد. به نقل از يكي از كارشناسان بازار CIS بازار در شرايط مطلوبي قرار دارد و سنگ آهن، قراضه و محصولات نيمه نهايي در روند افزايشي قرار دارند.

همچنين تقاضاي مطلوب بيلت در تركيه شرايط خوبي براي تامين كننده هاي CIS فراهم كرده است. بيلت داخلي و صادراتي تركيه نيز در روند افزايشي است و در ارزيابي جديد متال بولتن با ۱۵ تر ۲۰ دلار افزايش هفتگي  به ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار EXW رسيده است.

همچنين در بازار صادرات تركها فروش بيلت را با ۱۵ دلار افزايش به ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار FOB رساندند با نزديك شدن به اخر هفته خريد و فروش ورق سیاه در بازار رنگ باخت و قيمت داخلي چين با كاهش مواجه شد.

قیمت ورق سیاه

نوسانات بازار داخلی ورق سیاه چین طی هفته گذشته

به گزارش متال بولتن امروز ۲ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۴۰ تا ۴۱۶۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با كاهش ۲۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۸۰ تا ۴۱۰۰ يوان رسيد .

در طول هفته قیمت ورق سیاه در شمال چين ۱۰۰ يوان و در شرق چين ۵۰ يوان افزايش يافت. كارشناسان انتظار دارند روند افزايشي قيمت ورق سیاه در بازار داخلي چين همچنان ادامه يابد.  در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۲۶ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۴۱۲۰ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۴ یوان می باشد.

بازار افزايشي اسلب و نگراني از تصميم ترامپ

تمركز واردات بسياري از تولیدکنندگان آهن آلات آمريكايي بر محصولات نيمه نهايي است. در سال ۲۰۱۷ از بيش از ۳۴ ميليون تن واردات فولاد امريكا ۷٫۵۳ ميليون تن ان محصولات نيمه نهايي بوده است. برزيل اصلي ترين تامين كننده مجصولات نيمه نهايي امريكا است و در سال قبل ۳٫۷۸ ميليون تن سهم واردات به امريكا را داشته است.

به دنبال آن روسيه با تامين ۲٫۱۴ ميليون تن در جايگاه دوم واردات اين محصولات به امريكا قرار دارد. در روز پنج شنبه اول ماه مارس ترامپ اعلام كرد كه ۲۵ درصد بر واردات آهن آلات و ۱۰ درصد بر واردات آلومنيم وضع خواهد كرد.

جزئیات اين تصميم هنوز منتشر نشده است اما به شركتهاي فولاد ساز امريكا اطمينان داده شده است كه تعرفه به طور قطع وضع خواهد شد. برخي منابع معتقدند وضع تعرفه بر واردات محصولات نيمه نهايی در شرايطي كه در امريكا توليد ان به اندازه كافي نيست غير منطقي به نظر مي رسد.

به نظر كارشناسان در صورت وضع تعرفه بر اسلب، قيمت اين محصول براي هفته تا و شايد ماهها ناپايدار خواهد شد. ابتدا به دليل تعجيل مشتريان براي خريد قبل از اعمال تعرفه، قيمتها افزايش خواهد يافت و سپس با روند كاهشي خواهد رفت و در سطوحي  نزديك به  قيمتهاي كنوني ثابت خواهد شد.

بدون در نظر گرفتن بخش ۲۳۲ شايعاتي وجود دارد كه آمريكايي ها به سمت خريد اسلب هجوم آورده اند و قصد دارند موجودي انبارهاي خود را افزايش دهند. به نقل از كارشناسان انتظار مي رود هفته اينده پبشنهادهاي فروش جديد ۲۰ تا ۳۰ دلار افزايش يابد

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری