0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد آمریکا

به گزارش مرکزآهن قیمت ورق سرد رول و قیمت ورق گالوانیزه ثابت مانده است زیرا میزان افزایش قیمت کارخانجات تولیدی این محصولات هم چنان نامشخص می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه تولیدی آمریکا تا تاریخ 28 ماه ژوئیه به میزان 800 دلار به ازای هر ثن ثابت باقی مانده است. بنابر منابع خبری زمان فرآوری ورق سرد به مدت 4 تا 8 هفته بوده در حالی که زمان فرآوری ورق گالوانیزه بین 4 تا 9 ماه می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که حتی با کاهش زمان فرآوری از سوی تولیدکنندگان این محصولات، کارخانجات تولیدکننده در نظر دارند قیمت این محصولات را به میزان 840 دلار به ازای هر تن پس از یک دوره افزایش قیمت، ثابت نگه دارند. با این حال هنوز مشخص نمی باشد که این تلاش ها نتیجه خوبی به دنبال داشته باشد. به گفته یکی از تحلیل گران بانک سرمایه گذاری جفریز مستقر در نیویورک هرچند می توان به تغییرات اخیر در بازار این محصولات امیدوار بود معتقدیم که پس از اجرای بخش 232 میزان تغییرات قیمت ها به طور فزاینده ای محدود خواهد شد. رئیس جمهور دونالد ترامپ در مصاحبه اخیر خود با مجله وال استریت بیان کرده که دولت وی قصد دارد به زودی به مشکلات دامپینگ محصولات فولادی می پردازد. با این حال وی بیان کرد که در حال حاضر قصد ندارد به این مسئله بپردازد. این اظهارات زمانی بیان شد که وزارت بازرگانی ایالات متحده در ارائه تحقیقات راجع به بخش 232 ناموفق عمل کرد. علی رغم این که این مرکز اعلام کرده بود گزارش نهایی راجع به این بخش آماده می باشد. منابع خبری هشدار داده اند که هرگونه حرکتی که سبب افزایش قیمت محصولات فولاد تخت گردد باید مشخص گردد زیرا این امر بر کاهش فروش خودرو و افزایش احتمال واردات تاثیر خواهد گذاشت.

به گفته یکی از تحلیل گران تحقیقات در این بخش تا حدودی پیش رفته است که سبب افزایش میزان واردات به این کشور گشته و خریداران سعی در خرید محصولات پیش از اجرای قانون 232 آمریکا دارند. به گفته منابع خبری هم اکنون درگیری هایی میان تولیدکنندگان ورق فولادی راجع به میزان قیمت های منطقه ای وجود دارد و در همین زمان کارخانجات تولید فولاد واقع در کانادا نیز میزان صادرات محصولات خود به آمریکا را افزایش داده اند. کارخانجات تولیدکننده ورق سرد و ورق گالوانیزه کانادا ممکن است تحت فشار بیشتری نسبت به همتایان خود در آمریکا باشند زیرا آن ها تحت تاثیر کاهش میزان تقاضا از سوی کشور چین نیز می باشند. کشور آمریکا از سال 2016 عوارض سنگینی را بر واردات کشورهای چینی تعیین کرده است. کشورکانادا به میزان 197900 تن ورق رول گرم و ورق رول سرد و ورق گالوانیزه در ماه ژوئن حمل کرده است که به میزان 3/10 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. با این حال در هردو ماه های می 2017 و ژوئن 2016 جمعا شاهد حمل 220700 تن از این محصولات بوده ایم.

براساس چنین آمار امیدوار کننده ای در ایالات متحده آمریکا کارخانجات به افزایش میزان تولیدات خود پرداخته و و در نظر دارند میزان تولیدات خود را به 20 میلیون تن افزایش دهند. به گفته منابع خبری کارخانجات تولید ورق فولادی برای افزایش میزان تولید خود برنامه هایی دارند. برای مثال یکی از کارخانجات تولید فولاد واقع در شمال آمریکا می تواند ظرفیت تولید خود را تا 4 میلیون تن در سال افزایش دهد . این در حالی است که این کارخانه بتواند کوره قوس الکتریکی برنامه ریزی شده را در آلباما راه اندازی کند. هم چنین کارخانجات دیگر نیز برای افزایش میزان تولید ورق فولادی خود برنامه هایی را اتخاذ کرده اند که در صورت عملی شدن آن ها میزان تولیدات داخلی افزایش یافته و میزان واردات نیز پس از اجرای قانون 232 کاهش می یابد.

 

 

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0