نمودار قیمت تیرآهن و آهن 1401

1 ماه پیش بدون دیدگاه 4698 بازدید
نمودار قیمت تیرآهن
3.1/5
37رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

در سال 1401 شاهد افت و خیزهای فراوانی در قیمت آهن آلات اعم از قیمت تیرآهن و سایر محصولات فولادی بوده‌ایم، همین امر گاهی خریداران را با چالش های زیادی روبرو نموده است. قیمت تیرآهن در یک سال اخیر به عوامل متعددی از قبیل نوسانات نرخ دلار، تصمیمات سیاسی و قیمت مواد اولیه وابسته بوده و در ماه هایی از سال شاهد رکود قیمت و در ماه هایی نیز شاهد تصمیمات هیجانی و افزایش در بازار این محصول بوده‌ایم. در این مقاله شما می توانید نمودار نوسانات قیمت تیرآهن 14 ذوب، نمودار قیمت تیرآهن 16 و نمودار نوسانات قیمت تیرآهن 18 را طی سال‌های گذشته و دوره‌های مهم بررسی کنید. در صورتی که می‌خواهید پیش بینی قیمت میلگرد و آهن را نیز یاد گرفته و به آن آگاه بشوید به مطلب ارائه شده در لینک مراجعه کنید.

نمودار قیمت آهن در یک سال اخیر

در این مقاله نمودار قیمت تیرآهن را در سه سایز پراستفاده 14، 16 و 18 به عنوان یکی از پرفروش ترین سایزهای تیرآهن طی یک سال اخیر بررسی می‌کنیم. شما می توانید برای مشاهده دقیق تر این نمودار در سایزهای مختلف تیرآهن و کارخانجات مختلف به صفحه قیمت تیرآهن در سایت مرکزآهن مراجعه نمایید. در این صفحه در کنار هریک از محصولات نمودار قیمت کالا آورده شده، شما می توانید با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه موردنظر نمودار قیمت تیرآهن را در ماه ها و سال‌های قبل نیز مشاهده نمایید. نمودار قیمت تیرآهن یک سال اخیر که در زیر برای شما ارائه شده، به طور متناوب برای اطلاع رسانی دقیق به کاربران بروزرسانی خواهد شد.

 • نمودار قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن در یک سال اخیر
 • نمودار قیمت تیرآهن 16 ذوب آهن در یک سال اخیر
 • نمودار قیمت تیرآهن 18 ذوب آهن در یک سال اخیر

نمودار قیمت تیرآهن در شش ماه گذشته

در شش ماه گذشته یا به قولی نیمه اول سال 1401، نمودار قیمت تیرآهن بالا و پایین‌های زیادی را به خود دید. نوسانات قیمت آهن به دلیل تمام فاکتورهای روی می‌دهد که در قیمت مقاطع فولادی تاثیر می‌گذارند، این تغییرات را می‌توانید در نمودارهای زیر ببینید. توجه داشته باشید که قیمت‌هایی که در این نمودارها آمده‌ است با توجه به قیمت یک کیلوگرم تیرآهن و بدون ارزش افزوده است. برای اطلاع دقیق از قیمت هر شاخه تیرآهن باید در جدول وزن تیرآهن، وزن هر شاخه را بدست آورده و سپس در قیمت روز ضرب کنید.

 • نمودار قیمت آهن 14 در 6 ماه گذشته
 • نمودار قیمت آهن 16 در 6 ماه گذشته
 • نمودار قیمت آهن 18 در 6 ماه گذشته

آرشیو نمودار قیمت تیرآهن

همان طور که آگاه هستید قیمت تیرآهن در سال‌های مختلف تغییرات زیادی را به خود می‌بیند. اهمیت اطلاع از این موضوع تیم مرکزآهن را به فکر واداشت تا آرشیوی از نمودار قیمت تغییرات تیرآهن و آهن در سال‌های اخیر برای شما تهیه کند. همانند بالا این نمودار برای سه تا از مهم‌ترین مقاطع تیرآهن موجود در بازار ارائه می‌شود. نمودار قیمت تیرآهن ذوب آهن برای سایز 14، 16 و 18 در ادامه برای سال‌ 1400 با هم بررسی خواهیم کرد.

نمودار قیمت تیرآهن 1400

در فروردین سال 1400 قیمت تیرآهن با 13 هزار تومان آغاز شد و در انتهای سال به 16 هزار تومان رسید. این تغییر قیمت با توجه به فاکتورهایی که روزانه روی قیمت مقاطع فولادی تاثیر می‌گذارد مانند ارز، تغییرات سیاسی در کشور، روند صادرات، قیمت نفت، هزینه اولیه دستگاه‌ها و … اعلام شد. البته این ارقام تنها ابتدا و انتهای سال 1400 را نشان می‌دهد. در طول سال 1400 ما افزایش‌های هیجانی زیادی را مشاهده کردیم. برای مثال در ماه تیر و مرداد قیمت تیرآهن ۱۴ به 18 هزار و 200 تومان نیز رسید. برای فهم بهتر تغییرات این مقاطع در سال گذشته می‌توانید از اطلاعات ارائه شده در نمودارهای زیر استفاده کنید.

 • نمودار قیمت آهن 14 در سال 1400

تیرآهن 14 ذوب آهن برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت روزانه این مقطع در سال 1400 بین 13 هزار و 150 تومان تا 15 هزار و 500 تومان جا به جا شد. نمودار تغییرات قیمت تیرآهن ۱۴ ذوب آهن را برای این مقطع در سال 1400 مشاهده کنید.

 • نمودار قیمت تیرآهن 16 در سال 1400

نمودار تیرآهن 16 ذوب آهن 1400 برای قیمت‌های ارائه شده روی این محصول را در زیر می‌بینید. نمودار قیمت تیرآهن ۱۶ ذوب آهن در این سال از 13 هزار و 100 تا 14 هزار و 500 تومان نوسان داشت.

 • نمودار قیمت تیرآهن 18 در سال 1400

برای اطلاع از نمودار قیمت آهن 18 ذوب اصفهان 1400 باید قیمت هایی که در این سال ارائه شده‌اند را بررسی کنید. درست است که خرید و فروش این مقاطع دیگر با این قیمت‌ها انجام نمی‌شود اما اطلاع از نوسانات آن می‌تواند پیش‌بینی زمان افزایش قیمت‌ها را برای شما آسان‌تر کند. قیمت این مقطع ابتدای سال را با قیمت 13 هزار و 200 تومان شروع کرد و تا انتهای سال 1400 به 14 هزار و 580 تومان رسید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی نمودار نوسانات قیمت تیرآهن 14، 16 و 18 ذوب آهن در ماه های فروردین تا اسفند سال 1400 و همچنین یک سال گذشته پرداختیم. شما می توانید برای مشاهده نوسانات قیمت آهن در سایر سایزها و ابعاد به صفحه قیمت تیرآهن مراجعه نموده و با کلیک بر روی گزینه نمودار، تمامی نمودارها را مشاهده نمایید. نمودار قیمت میلگرد نیز به صورت آرشیو در چند سال اخیر در سایت مرکزآهن قابل بررسی و مشاهده است.

3.1/5
37رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 0