2.7/5
12رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

نوسانات قیمت روز آهن در بازار داخلی

طبق گفته های برخی از خریداران در بازار شنیده می شود که علت اصلی افزایش قیمت روز آهن که اخیرا رخ داد، تلاش دولت ایران برای جبران بخشی از کسری بودجه خود با استفاده از تغییرات اخیر قیمت روز آهن بوده است. البته این گفته ها بیش تر شبیه به شایعات می باشند. اما اگر این شایعه صحت داشته باشد که قیمت روز آهن صرفا برای جبران کسری بودجه امسال دولت گران تر شده است، به احتمال زیاد قیمت روز آهن در سراشیبی بازار قرار گرفته است و پیش بینی می شود که به ‌زودی نوسانات کاهشی در نمودار قیمت آهن رخ دهد.

براورد های صورت گرفته توسط کارشناسان نشان می دهد که از محل افزایش قیمت نفت، و ارز احتمال افزایش قیمت روز آهن در ایران نیز  وجود دارد و فروش آهن در بازار های داخلی و احیانا خارجی با نرخ ارز بالاتر می تواند کسری بودجه را جبران کند. به این ترتیب، با فروش آهن با قیمت های بالاتر، کسری بودجه تا حد زیادی از میان می‌رود. اما بسیاری از کارشناسان دیگر هم معتقدند که هم‌زمان با افزایش عرضه این محصول، نمودار قیمت آهن نیز احتمالا روند کاهشی را نشان خواهد داد.

در این شرایط، خریداران بی اطلاعی که در روزهای اخیر و با توجه به قیمت روز آهن و بدون در نظر گرفتن نمودار قیمت آهن به بازار این محصول وارد می‌شوند، ریسک ضرر زیادی را به ‌جان خود می‌خرند و به دلیل این که شناخت چندانی از وضعیت عرضه آهن در ماه‌های پایانی سال ندارند، با خرید این محصول به قیمت بالا متضرر می شوند. به عبارت دیگر می‌توان گفت، بررسی نوسانات قیمت روز آهن با توجه به نمودار قیمت آهن بهترین کاری است که خریداران می توانند انجام دهند تا منافع آن ها متوجه ضرر و زیان نگردد.

تحلیل نمودار قیمت آهن آلات

آن ها می توانند با توجه به نوسانات ثبت شده در نمودار قیمت آهن ، در شرایط فعلی تنها نیاز های مهم خود را براورده کنند و برای خرید انبوه تا کاهش قیمت روز آهن و تغییر روند و استراتژی بازار صبر کنند. قیمت روز آهن در شرایط فعلی همانند زمینی یخ‌زده و لغزنده‌ می باشد که اگر طی روز های آینده ترک بردارد، بازگشت از جای ترک‌خورده به جای اولیه بسیار سخت خواهد بود.

قیمت آهن آلات

تغییر قیمت روز آهن، با توجه به میزان عرضه این محصول توسط کارخانه های داخلی طی دو ماه پایانی سال دور از ذهن نیست. به‌ نظر می‌رسد خریداران خارجی نیز طی روز های اخیر احتیاطی بیش تری را با توجه به نمودار قیمت آهن در خرید خود داشته‌اند.

با این اوصاف در روزی که نوسانات دلار زیاد بود، قیمت روز آهن تغییرات آنچنانی ای پیدا نکرد. این موضوع نشان‌دهنده این مطلب بود که معامله‌گران آهن در بازار داخلی حداقل در آن روز انگیزه‌ زیادی برای خرید آهن نداشتند. برخی از تحلیل گران این را نشانه‌ای از بررسی نوسانات نمودار قیمت آهن توسط معامله گران تفسیر کردند. از نظر آنها، اگر معامله گران انتظار ادامه افزایش قیمت روز آهن را نداشتند، دست به خرید بیش تری می زدند و میزان تقاضای خود را بالا تر می بردند. علاوه بر این، ادامه روند احتیاطی در معاملات آهن در روز های آتی مشخص نیست.

نوسانات قیمت روز آهن در بازار های خارجی

بر اساس اخرين اطلاعات رسیده از (WSA) ميزان كل توليد آهن در كارخانه هاي ٦٦ كشور جهان ، طی ١٢ ماه اولیه سال ٢٠١٧، تولید آهن این کارخانه ها به ميزان ١٦٧٥ ميليون تن ثبت شد كه در مقايسه با دوره ی مشابه در سال ٢٠١۶ به ميزان ١٥٨٧ ميليون تن در حدود ٥/٥٪‏ درصد افزايش يافته است.

بنابر گزارش این خبرگزاری ميزان افزایش توليد و همچنین قیمت روز آهن مهم ترين كشورهاي توليد كننده آهن در جهان در سال ٢٠١٧ مشاهده شده است، و به طور کلی با افزايش ٥/٥ درصدي همراه بوده است.

‏بر اساس آخرين گزارش اخذ شده از (WSA)  قیمت روز آهن در چين در ماه نسبت به یک سال گذشته در حدود ١/٨٪‏ افزایش یافته است.
نمودار قیمت آهن تولیدی کشور ژاپن‏ به عنوان دومين توليد كننده آهن در سال ٢٠١٧ در جهان، طی دوره زماني يك ساله در حدود ٢٪‏ درصد افزايش يافته است.

كشور هند نیز با توجه به این که سومين توليد كننده آهن جهان در سال ٢٠١٧ شناخته شد، طی مدت يك سال طبق نمودار قیمت آهن این کشور، قیمت آهن روز خود را تا ٢٪‏ درصد افزايش داده است.

2.7/5
12رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0