0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت میلگرد , تیر آهن

قیمت میلگرد سایزهای 25-14 میلی متر در روز شنبه هفته گذشته به میزان 24100 ریال در کارخانه ذوب آهن اعلام شده است. هم چنین این محصول به قیمت 24400 ریال در دزفول پیشنهاد شده است که این میزان شامل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد. قیمت تیر آهن 14 تا 18 نیز به طور میانگین در شهر اصفهان به میزان 28150 ریال به ازای هر کیلو گزارش شده است. با این حال بازار مقاطع در روز شنبه شاهد کاهش قیمت میلگرد به میزان 300 ریال به ازای هر کیلو و روز یک شنبه نیز شاهد 300 ریال کاهش قیمت بوده است.

به گفته منابع خبری علت این امر فضای سرد حاکم بر بازار مقاطع بوده که انتظار کاهش قیمت محصولات را به وجود آورده بود. پس از آن شرکت پویش بازرگان از ابتدای روز دوشنبه شروع به افزایش قیمت کرده و فروش محصولات خود را تا بعد از ظهر همان روز متوقف کرد. این حرکت شرکت پویش بازرگان به عنوان لیدر بازار سبب شد تا روز دوشنبه قیمت میلگرد به میزان 200 ریال به ازای هر کیلو افزایش یابد. طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه با اعلام قیمت شمش به میزان 2150 تومان در بازار بورس بازار مقاطع مجددا تقویت شد به طوری که قیمت محصولات به میزان 600 ریال به ازای هر کیلو تا پایان روز چهارشنبه افزایش یافت. هم چنین نوردکاران که از سیاست بالایی در فروش برخوردار بوده قیمت محصولات خود را افزایش داده اما برای برخی از مشتریان تخفیفات زیادی را قائل شدند.

قیمت میلگرد اصفهان

سیاست نوردکاران سبب شد تا طی هفته گذشته میزان فروش خوبی را داشته باشند. با این حال اخبار رسیده حاکی از آن است که در بازار مقاطع ایران هم چنان حجم تولید پایین بوده و کارخانه های تولیدی با ظرفیت 30 تا 40 درصد در حال تولید می باشند. علت این امر این است که تقاضای میلگرد در بازار داخلی به علت افت پروژه های عمرانی بسیار کاهش یافته است. پیش بینی ها حاکی از آن است که روند فعلی بازار میلگرد تا پایان سال جاری ادامه یابد.

طبق اخبار منتشر شده ذوب آهن اصفهان طی هفته گذشته اعلام نمود که در حال حاضر از حالت زیان دهی خارج شده است و بیش از 200 هزار تن کالا در سال جاری صادر کرده است. این خبر در حال حاضر بسیار امیدوارکننده می باشد حتی اگر نیت از انتشار آن به طور نسبی ایجاد جو برای بازار باشد تا این کارخانه بتواند بدهی های خود را تعدیل کند. زیرا این خبر نگرانی ها از سقوط این کارخانه را برطرف نموده است. هم چنین طی هفته گذشته خبر اعلام توقف گروه ملی فولاد و راهکار اجاره کارخانه مطرح گردید که با مقاومت کارگران روبرو گشت. متاسفانه این روزها استان خوزستان که با ظرفیت تولید 3 میلیون تن مقاطع یکی از بخش های کلیدی صنعت فولاد کشور می باشد مورد بی مهری های زیادی در بخش فولاسازی گشته است.

لازم است که هیئت دولت راجع به آن چه در صنعت فولاسازی استان خوزستان می گذرد هرچه سریع تر تصمیم بگیرد. براساس آخرین آمار منتشر شده در حال حاضر یکی از مجموعه های نیمه دولتی گروه ملی فولاد ایران را در اختیار گرفته است و قرار است که نسبت به ساماندهی وضعیت این کارخانه اقداماتی را به انجام رساند. راجع به بازار تیرآهن نیز می توان گفت قیمت این محصول طی دو روز ابتدایی هفته گذشته کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش قیمت تیرآهن در عرضه 5 هزار تن از این محصول توسط ذوب آهن اصفهان در بازار بورس فلزات بوده است. قیمت تیرآهن توسط این شرکت به میزان 24602 ریال بوده است. این در حالی است که با وجود تقاضای 10 هزار تنی این محصول میزان عرضه آن توسط این شرکت تنها 5 هزار تن بوده است و ذوب آهن این حجم عرضه را تغییر نداده است.

در روز شنبه پس از اعلام این عرضه شاهد کاهش قیمت تیر آهن بودیم. هم چنین عدم افزایش قیمت تیرآهن مبنی بر مچینگ بودن معامله بوده و از قبل بسته شده است. بنابراین روند کاهش قیمت آرام گشت. با این حال طی روزهای آینده نیز شاهد افزایش قیمت بودیم. طی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه قیمت تیرآهن های سایز 14، 16 و 18 با افزایش قیمت روبرو گشته ولی تیر آهن های درشت کاهش قیمت داشتند و همین امر سبب کاهش میانگین قیمت تیر آهن گشت.

قیمت تیر آهن روز

افزایش قیمت محصولات فولاد طویل صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر جنبش مثبت در بازار جهانی محصولات فولاد طویل و محصولات نیمه کاری شده می باشد. میزان عرضه کم مواد در منطقه نیز در این امر دخیل بوده است. با این حال وجود تعدادی از معاملات سیم مفتولی صورت گرفته نشان می دهد که مشتریان افزایش قیمت های قبلی طی هفته گذشته را پذیرفته اند. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته محموله سیم مفتولی از کشور اوکراین به غرب آفریقا به قیمت 550 دلار به ازای هر تن صادر شده است در حالی که قیمت این محصول در بازار داخلی کشور 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است.

با این حال در اوایل این هفته پیشنهادات قیمت سیم مفتولی در اوکراین به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن افزایش یافت. هم چنین پیشنهادات قیمت سیم مفتولی کشور روسیه نیز به میزان 565-550 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. با این حال به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت های بالاتر از جمله 580-575 دلار به ازای هر تن نیز به گوش رسیده که با استقبال مشتریان روبرو نشده است. قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز طی هفته گذشته همین روند را پیش گرفته است. طی هفته گذشته پیشنهادات قیمت میلگرد کشور روسیه به میزان 530 دلار به ازای هر تن بوده است هرچند هیچ معامله ای با این قیمت صورت نگرفته است.

با این حال روز دوشنبه قیمت میلگرد به میزان 530 دلار به ازای هر تن افزایش یافت. پیشنهادات کشور اوکراین نیز طی هفته گذشته در محدوده 550-540 دلار به ازای هر تن بوده است هرچند در اوایل هفته جاری به حد بالای این محدوده نزدیک شده است. ارزیابی متال بولتن نیز از قیمت میلگرد صادراتی این منطقه به میزان 550-530 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0