0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت میلگرد , تیر آهن

قیمت میلگرد سایزهای ۲۵-۱۴ میلی متر در روز شنبه هفته گذشته به میزان ۲۴۱۰۰ ریال در کارخانه ذوب آهن اعلام شده است. هم چنین این محصول به قیمت ۲۴۴۰۰ ریال در دزفول پیشنهاد شده است که این میزان شامل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد. قیمت تیر آهن ۱۴ تا ۱۸ نیز به طور میانگین در شهر اصفهان به میزان ۲۸۱۵۰ ریال به ازای هر کیلو گزارش شده است. با این حال بازار مقاطع در روز شنبه شاهد کاهش قیمت میلگرد به میزان ۳۰۰ ریال به ازای هر کیلو و روز یک شنبه نیز شاهد ۳۰۰ ریال کاهش قیمت بوده است.

به گفته منابع خبری علت این امر فضای سرد حاکم بر بازار مقاطع بوده که انتظار کاهش قیمت محصولات را به وجود آورده بود. پس از آن شرکت پویش بازرگان از ابتدای روز دوشنبه شروع به افزایش قیمت کرده و فروش محصولات خود را تا بعد از ظهر همان روز متوقف کرد. این حرکت شرکت پویش بازرگان به عنوان لیدر بازار سبب شد تا روز دوشنبه قیمت میلگرد به میزان ۲۰۰ ریال به ازای هر کیلو افزایش یابد. طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه با اعلام قیمت شمش به میزان ۲۱۵۰ تومان در بازار بورس بازار مقاطع مجددا تقویت شد به طوری که قیمت محصولات به میزان ۶۰۰ ریال به ازای هر کیلو تا پایان روز چهارشنبه افزایش یافت. هم چنین نوردکاران که از سیاست بالایی در فروش برخوردار بوده قیمت محصولات خود را افزایش داده اما برای برخی از مشتریان تخفیفات زیادی را قائل شدند.

قیمت میلگرد اصفهان

سیاست نوردکاران سبب شد تا طی هفته گذشته میزان فروش خوبی را داشته باشند. با این حال اخبار رسیده حاکی از آن است که در بازار مقاطع ایران هم چنان حجم تولید پایین بوده و کارخانه های تولیدی با ظرفیت ۳۰ تا ۴۰ درصد در حال تولید می باشند. علت این امر این است که تقاضای میلگرد در بازار داخلی به علت افت پروژه های عمرانی بسیار کاهش یافته است. پیش بینی ها حاکی از آن است که روند فعلی بازار میلگرد تا پایان سال جاری ادامه یابد.

طبق اخبار منتشر شده ذوب آهن اصفهان طی هفته گذشته اعلام نمود که در حال حاضر از حالت زیان دهی خارج شده است و بیش از ۲۰۰ هزار تن کالا در سال جاری صادر کرده است. این خبر در حال حاضر بسیار امیدوارکننده می باشد حتی اگر نیت از انتشار آن به طور نسبی ایجاد جو برای بازار باشد تا این کارخانه بتواند بدهی های خود را تعدیل کند. زیرا این خبر نگرانی ها از سقوط این کارخانه را برطرف نموده است. هم چنین طی هفته گذشته خبر اعلام توقف گروه ملی فولاد و راهکار اجاره کارخانه مطرح گردید که با مقاومت کارگران روبرو گشت. متاسفانه این روزها استان خوزستان که با ظرفیت تولید ۳ میلیون تن مقاطع یکی از بخش های کلیدی صنعت فولاد کشور می باشد مورد بی مهری های زیادی در بخش فولاسازی گشته است.

لازم است که هیئت دولت راجع به آن چه در صنعت فولاسازی استان خوزستان می گذرد هرچه سریع تر تصمیم بگیرد. براساس آخرین آمار منتشر شده در حال حاضر یکی از مجموعه های نیمه دولتی گروه ملی فولاد ایران را در اختیار گرفته است و قرار است که نسبت به ساماندهی وضعیت این کارخانه اقداماتی را به انجام رساند. راجع به بازار تیرآهن نیز می توان گفت قیمت این محصول طی دو روز ابتدایی هفته گذشته کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش قیمت تیرآهن در عرضه ۵ هزار تن از این محصول توسط ذوب آهن اصفهان در بازار بورس فلزات بوده است. قیمت تیرآهن توسط این شرکت به میزان ۲۴۶۰۲ ریال بوده است. این در حالی است که با وجود تقاضای ۱۰ هزار تنی این محصول میزان عرضه آن توسط این شرکت تنها ۵ هزار تن بوده است و ذوب آهن این حجم عرضه را تغییر نداده است.

در روز شنبه پس از اعلام این عرضه شاهد کاهش قیمت تیر آهن بودیم. هم چنین عدم افزایش قیمت تیرآهن مبنی بر مچینگ بودن معامله بوده و از قبل بسته شده است. بنابراین روند کاهش قیمت آرام گشت. با این حال طی روزهای آینده نیز شاهد افزایش قیمت بودیم. طی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه قیمت تیرآهن های سایز ۱۴، ۱۶ و ۱۸ با افزایش قیمت روبرو گشته ولی تیر آهن های درشت کاهش قیمت داشتند و همین امر سبب کاهش میانگین قیمت تیر آهن گشت.

قیمت تیر آهن روز

افزایش قیمت محصولات فولاد طویل صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر جنبش مثبت در بازار جهانی محصولات فولاد طویل و محصولات نیمه کاری شده می باشد. میزان عرضه کم مواد در منطقه نیز در این امر دخیل بوده است. با این حال وجود تعدادی از معاملات سیم مفتولی صورت گرفته نشان می دهد که مشتریان افزایش قیمت های قبلی طی هفته گذشته را پذیرفته اند. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته محموله سیم مفتولی از کشور اوکراین به غرب آفریقا به قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن صادر شده است در حالی که قیمت این محصول در بازار داخلی کشور ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

با این حال در اوایل این هفته پیشنهادات قیمت سیم مفتولی در اوکراین به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافت. هم چنین پیشنهادات قیمت سیم مفتولی کشور روسیه نیز به میزان ۵۶۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. با این حال به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت های بالاتر از جمله ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن نیز به گوش رسیده که با استقبال مشتریان روبرو نشده است. قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز طی هفته گذشته همین روند را پیش گرفته است. طی هفته گذشته پیشنهادات قیمت میلگرد کشور روسیه به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است هرچند هیچ معامله ای با این قیمت صورت نگرفته است.

با این حال روز دوشنبه قیمت میلگرد به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافت. پیشنهادات کشور اوکراین نیز طی هفته گذشته در محدوده ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است هرچند در اوایل هفته جاری به حد بالای این محدوده نزدیک شده است. ارزیابی متال بولتن نیز از قیمت میلگرد صادراتی این منطقه به میزان ۵۵۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها