0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا

قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا به میزان ۱۰-۵ یورو به ازای هر تن طی هفته جاری کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید میلگرد در کشور الجزایر در تاریخ ۲۹ نوامبر بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به جنوب اروپا کاهش یافته و به میزان ۴۸۵-۴۷۵ یورو (۵۷۶-۵۶۴ دلار) به ازای هر تن تا روز چهارشنبه رسیده است که نسبت به قیمت ۴۹۵-۴۸۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. قیمت میلگرد پیشنهادی شنیده شده از کشور ایتالیا به میزان ۴۷۵-۴۷۰ یورو به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت میلگرد پیشنهادی کشور اسپانیا به میزان ۴۸۵-۴۸۰ یورو به ازای هر تن شنیده شده است. قیمت ها در حال حاضر تضعیف شده است.

یکی از دلایل کاهش قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا کاهش میزان تقاضا در بازار وارداتی الجزایر بوده است و دلیل دیگر این است بیشتر کارخانجات واقع در این مناطق محموله های خود را به فروش رسانده اند و تا پایان سال میزان فروش این محصولات کم بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری این امر به طور مستقیم متاثر از کاهش میزان تقاضا خرید میلگرد توسط کشور الجزایر تا ماه ژانویه و هم چنین کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول در شمال آفریقا می باشد. بنابراین چنانچه کارخانجات میزان موجودی کافی داشته باشند و خریداران الجزایر نیز میزان خرید خود را افزایش دهند می توان امیدوار بود که قیمت میلگرد صادراتی این منطقه تا پایان سال جاری افزایش یابد. با این حال به علت تعمیرات اکثر کارخانجات میزان تولید خود را کاهش داده اند و افزایش قیمت میلگرد امکان پذیر نمی باشد.

قیمت پیشنهادی میلگرد وارداتی به الجزایر نیز به میزان ۱۰-۵ یورو به ازای هر تن تا روز چهارشنبه کاهش یافته و به قیمت ۵۱۰-۵۰۵ یورو به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است. این پیشنهادات جدید برای ماه ژانویه سال آینده می باشد و به نظر می رسد که پس از برگزاری کریسمس قیمت ها مجددا تغییر کند. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار وارداتی الجزایر نیز کاهش یافته است. در حال حاضر قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ایتالیا نیز کاهش یافته است چراکه بازار الجزایر نیز در حال حاضر آرام می باشد و میزان تقاضا کاهش یافته بنابراین کارخانجات ایتالیا نیز ناچار به کاهش قیمت های پیشنهادی خود می باشند. یکی از خریداران نیز بیان کرده که در حال حاضر چاره ای به جز انتظار ندارند. در حال حاضر هیچ ایده مشخصی ندارند و مشخص نیست که روند بازار در سال آینده چگونه باشد. با این حال تولیدکنندگان نیز اعلام کرده اند که در حال حاضر نیازی به فروش میلگرد برای صادرات خود ندارند چراکه میزان مواد اولیه موجود آن ها کم می باشد. هم چنین انجام معاملات با این قیمت های پایین نیز برای تولیدکنندگان به صرفه نمی باشد. در حال حاضر تولیدکنندگان هیچ تمایلی برای فروش محصول خود در بازار صادراتی ندارند چراکه سود حاصل از این فروش کم می باشد و تقاضا برای خرید نیز کم می باشد.

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

 

قیمت ها در بازار داخلی

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا نیز طی هفته جاری به میزان ۵ یورو به ازای هر تن کاهش یافته و به قیمت ۵۲۰-۵۰۵ یورو به ازای هر تن تا روز چهارشنبه رسیده است. به گفته منابع خبری علت کاهش قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی این کشورها کاهش میزان فعالیت خرید بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است. طی هفته گذشته، کارخانجات واقع در کشور اسپانیا تلاش کردند که قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دهند و بتوانند بازار داخلی این کشور را مساعد کنند. این در حالی است که در بازار داخلی کشور ایتالیا افت ناچیز قیمت برای این محصول مشاهده شد. به گفته یکی از توزیع کنندگان این محصول طی هفته جاری قیمت ها اندکی افت کرده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا خرید عنوان شده است.

بازار وارداتی محصولات مفتولی

 قیمت میلگرد وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۴۹۰-۴۸۰ یورو به ازای هر تن بوده است که هم چنان میزان تقاضا پایین بوده است و خریداران در کشورهای جنوب اروپا تمایلی به بازار وارداتی نشان نداده اند. برخلاف بازار کساد این کشورها در حال حاضر، فعالان بازار اعتقاد دارند که قیمت انواع محصولات فولادی تا یک سوم ابتدایی سال ۲۰۱۸ بهبود یابد و به نظر می رسد که در سال آینده میزان تقاضا برای خرید نیز افزایش یافته و کارخانجات بتوانند قیمت های پیشنهادی خود را به راحتی افزایش دهند. طبق پیش بینی های صورت گرفته به نظر می رسد که در سال آینده قیمت های پیشنهادی برای میلگرد به میزان ۱۵ یورو به ازای هر تن افزایش یابد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری