0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا

قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا به میزان 10-5 یورو به ازای هر تن طی هفته جاری کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید میلگرد در کشور الجزایر در تاریخ 29 نوامبر بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به جنوب اروپا کاهش یافته و به میزان 485-475 یورو (576-564 دلار) به ازای هر تن تا روز چهارشنبه رسیده است که نسبت به قیمت 495-480 یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. قیمت میلگرد پیشنهادی شنیده شده از کشور ایتالیا به میزان 475-470 یورو به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت میلگرد پیشنهادی کشور اسپانیا به میزان 485-480 یورو به ازای هر تن شنیده شده است. قیمت ها در حال حاضر تضعیف شده است.

یکی از دلایل کاهش قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا کاهش میزان تقاضا در بازار وارداتی الجزایر بوده است و دلیل دیگر این است بیشتر کارخانجات واقع در این مناطق محموله های خود را به فروش رسانده اند و تا پایان سال میزان فروش این محصولات کم بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری این امر به طور مستقیم متاثر از کاهش میزان تقاضا خرید میلگرد توسط کشور الجزایر تا ماه ژانویه و هم چنین کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول در شمال آفریقا می باشد. بنابراین چنانچه کارخانجات میزان موجودی کافی داشته باشند و خریداران الجزایر نیز میزان خرید خود را افزایش دهند می توان امیدوار بود که قیمت میلگرد صادراتی این منطقه تا پایان سال جاری افزایش یابد. با این حال به علت تعمیرات اکثر کارخانجات میزان تولید خود را کاهش داده اند و افزایش قیمت میلگرد امکان پذیر نمی باشد.

قیمت پیشنهادی میلگرد وارداتی به الجزایر نیز به میزان 10-5 یورو به ازای هر تن تا روز چهارشنبه کاهش یافته و به قیمت 510-505 یورو به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 520-510 یورو به ازای هر تن بوده است. این پیشنهادات جدید برای ماه ژانویه سال آینده می باشد و به نظر می رسد که پس از برگزاری کریسمس قیمت ها مجددا تغییر کند. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار وارداتی الجزایر نیز کاهش یافته است. در حال حاضر قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ایتالیا نیز کاهش یافته است چراکه بازار الجزایر نیز در حال حاضر آرام می باشد و میزان تقاضا کاهش یافته بنابراین کارخانجات ایتالیا نیز ناچار به کاهش قیمت های پیشنهادی خود می باشند. یکی از خریداران نیز بیان کرده که در حال حاضر چاره ای به جز انتظار ندارند. در حال حاضر هیچ ایده مشخصی ندارند و مشخص نیست که روند بازار در سال آینده چگونه باشد. با این حال تولیدکنندگان نیز اعلام کرده اند که در حال حاضر نیازی به فروش میلگرد برای صادرات خود ندارند چراکه میزان مواد اولیه موجود آن ها کم می باشد. هم چنین انجام معاملات با این قیمت های پایین نیز برای تولیدکنندگان به صرفه نمی باشد. در حال حاضر تولیدکنندگان هیچ تمایلی برای فروش محصول خود در بازار صادراتی ندارند چراکه سود حاصل از این فروش کم می باشد و تقاضا برای خرید نیز کم می باشد.

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

 

قیمت ها در بازار داخلی

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا نیز طی هفته جاری به میزان 5 یورو به ازای هر تن کاهش یافته و به قیمت 520-505 یورو به ازای هر تن تا روز چهارشنبه رسیده است. به گفته منابع خبری علت کاهش قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی این کشورها کاهش میزان فعالیت خرید بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 520-510 یورو به ازای هر تن بوده است. طی هفته گذشته، کارخانجات واقع در کشور اسپانیا تلاش کردند که قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دهند و بتوانند بازار داخلی این کشور را مساعد کنند. این در حالی است که در بازار داخلی کشور ایتالیا افت ناچیز قیمت برای این محصول مشاهده شد. به گفته یکی از توزیع کنندگان این محصول طی هفته جاری قیمت ها اندکی افت کرده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا خرید عنوان شده است.

بازار وارداتی محصولات مفتولی

 قیمت میلگرد وارداتی به جنوب اروپا به میزان 490-480 یورو به ازای هر تن بوده است که هم چنان میزان تقاضا پایین بوده است و خریداران در کشورهای جنوب اروپا تمایلی به بازار وارداتی نشان نداده اند. برخلاف بازار کساد این کشورها در حال حاضر، فعالان بازار اعتقاد دارند که قیمت انواع محصولات فولادی تا یک سوم ابتدایی سال 2018 بهبود یابد و به نظر می رسد که در سال آینده میزان تقاضا برای خرید نیز افزایش یافته و کارخانجات بتوانند قیمت های پیشنهادی خود را به راحتی افزایش دهند. طبق پیش بینی های صورت گرفته به نظر می رسد که در سال آینده قیمت های پیشنهادی برای میلگرد به میزان 15 یورو به ازای هر تن افزایش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0