0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کاهش قابل ملاحظه ی قیمت لوله داربستی صادراتی چین

قیمت لوله داربستی صادراتی چین همچنان کاهش پیدا می کند، و تنها ارسال این محموله ها در حال افزایش است. کشور چین با راه اندازی مجدد غلغلک های خود برای تولید لوله داربستی ، قیمت این محصول را افزایش داد تا تقاضای رو به رشد برای خرید لوله داربستی ، و کمبود ظرفیت لوله داربستی خود را پاسخگو باشد.

صادرات لوله داربستی از چین به ترتیب 38.8 درصد و 1.69 میلیون تن در هفتۀ گذشته افزایش یافت. ویتنام همچنان به خرید حجم بیشتری ازلوله داربستی خارج از کشور می پردازد و تولید کنندگانی مانند تنگ دونگ و شرکت فولادی  Sumikin  چین در حال گسترش تولید لوله داربستی با نرخ هایی بسیار بالاتر از قیمت لوله داربستی هستند.

صادرات لوله داربستی برای حمل و نقل و تحویل (براساس آمار گمرکی )، از چین به ویتنام به 203،000 تن رسید که در مقایسه با تنها 30،000 تن در اوایل سال 2016 ، افزایش چشمگیری داشته است. قیمت لوله داربستی صادراتی چین در روز دوشنبه معادل 750 دلار در هر تن برآورد شد و برای هفته ی بعد نیز با همین قیمت، بدون تغییر باقی ماند.

در شانگهای، قیمت لوله داربستی داخلی ، معادل 4700-4768 یوان (740-750 دلار) در هر تن بود که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در روز سه شنبه ، تا 80-90 یوان (12-14 دلار) در هر تن نسبت به یک هفته ی پیش افزایش یافت. منابع خبری حاضر در بازار اعلام کرده اند که قیمت لوله داربستی صادراتی بیشتر شده است، گرچه افزایش قیمت ها می تواند نسبتا کند باشد، زیرا اکثر خریداران خارجی در زمان افزایش تقاضا گاها فاقد شرایط لازم برای رزرو محصولات هستند.

بازار صادراتی لوله داربستی چین

در همین حال، قیمت لوله داربستی صادراتی این کشور نیز در طول هفته ی گذشته افزایش یافته است. قیمت لوله داربستی در معاملات مبسوط صادراتی معادل 740-750 دلار در هر تن بود که در روز سه شنبه، تا 10 دلار در هر تن نسبت به یک هفته ی پیش افزایش پیدا کرد. قیمت لوله داربستی صادراتی چین در چند روز گذشته در بازار داخلی کاهش یافته است. در تاریخ سه شنبه قیمت پایه ی لوله داربستی صادراتی به مبلغی معادل 740-750 دلار به ازای هر تن رسید که نسبت به یک هفته پیش به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافت.

قیمت پایه ی لوله داربستی صادراتی برای فروش این محصول ، به میزان 5 دلار در هر تن نسبت به یک هفته پیش کاهش یافت و به مبلغ 730-740 دلار در هر تن رسید. اخیرا نیز کاهش قیمت محصولات فولادی از جمله لوله داربستی، تا حدی حساسیت بازار را تغییر داده است. معامله گران مستقر در شانگهای گفتند ما مطمئن نیستیم که قیمت لوله داربستی باز هم در بازار کاهش بیابد. قراردادهای آتی هر دو محصول لوله دچار افت قیمت شدیدی شده است.

یکی از شرکت های متعلق به شرق چین به نام  Baosteel  نیز قیمت اکثر محصولات لوله خود را افزایش داده است، زیرا تقاضای پایین مشتریان رو به افزایش است. طبق گزارشات اعلام شده در روز سه شنبه، این شرکت قیمت لوله داربستی خود را به مبلغ  100 یوان (15 دلار) به ازای هر تن، و همچنین لوله داربستی تولیدی اش را به مبلغ 260 یوان (22 دلار) به ازای هر تن افزایش داد. عااوه بر این، این شرکت چینی قیمت لوله داربستی خود را نیز به مبلغی معادل 260 یوان (39 دلار) افرایش داد.

فروش انواع لوله قیمت مناسب

افزایش تقاضا خرید لوله داربستی

این به این معنی است که  لوله داربستی با درجه ی کیفیت  و ضخامت 5.5 میلی متر به مبلغ 4768 یوان (605 دلار) در هر تن خرید و فروش شده و همچنین لوله داربستی با نیزبا قیمتی به مبلغ 4800 یوان (750 دلار) در هر تن معامله می شود. در دوره ی زمانی و به طور معمول فصل بهار برای بخش تولید لوله کارخانه های چینی افزایش تقاضا و افزایش قیمت محصولات لوله پیش بینی می شود.

یک شرکت بازرگانی مستقر در شانگهای می گوید: “خوشحال است که تقاضا برای محصولات لوله داربستی از سوی صنایع پایین دست، مانند بخش  تولید خودرو و لوازم خانگی که نشانه هایی از دلایل افزایش قیمت در چند هفته ی گذشته می باشند، مورد توجه قرار گیرد. ” تقاضا های ارائه شده از سوی صنعت خودرو سازی چین نشان دهنده ی رشد اقتصادی و افزایش فروش و تولید خودرو است که معمولا افزایش سالیانه را تجربه می کند.

با این وجود این روند تا زمانی ادامه خواهد داشت که ویتنام قصد داشته باشد 2.9 میلیون تن به ظرفیت خرید لوله داربستی در 2017-2018 اضافه کند. این در حالی است که خرید لوله داربستی تنها در حدود 1.3 میلیون تن خواهد بود. علاوه بر این، انتظار نمی رود که قیمت محموله های لوله داربستی چین در ماه های آینده به طور قابل توجهی افزایش یابد. در حال حاضر صادرات لوله داربستی نیز افزایش یافته است، ( اما فقط 5٪ درصد ). حتی حمل و نقل و تحویل لوله داربستی هم تا میزان 0.8٪ درصد کاهش یافته است.

روند تغییرات قیمت لوله داربستی

قیمت خرید لوله داربستی صادراتی برای حمل و نقل معادل 740 تا 750 دلار در هر تن فوب است، که نسبت به همین دوره در سال قبل یکسان باقی مانده است. کارخانه ها تمایل دارند پیشنهادات خود را گران تر از پیش مطرح کنند، در حالی که نوسانات در بازار داخلی، در حالی که خریداران خارجی در معرض ناهماهنگی قرار می گیرند که باعث نابودی در بازار صادرات می شود.

منابع خبری به Steel Bulletin  و همچنین Steel First  گفتند که یک شرکت بازرگانی مستقر در شانگهای گفته است: “حجم معاملات طی هفته ی گذشته بسیار کم بوده است، زیرا اکثر مشتریان خارجی منتظر رفع نشانه های افزایش قیمت لوله داربستی در بازار داخلی چین هستند.” یکی از معامله گران افزود: “سخت است که آن ها در این موعد نسبت خرید لوله داربستی اقدام کنند، زیرا من خودم در مورد روند کوتاه مدت افزایش قیمت لوله داربستی در بازار مطمئن نیستم.”

در شانگهای، قیمت های داخلی برای لوله داربستی  درجه یک در روز های اول هفته ی گذشته کاهش یافته است. سپس قیمت ها پیش از پایان هفته کاهش یافته اند، اما همین قیمت محصول طی هفته ی گذشته 40 یوان (6 دلار) به ازاء هر تن افزایش یافت و به مبلغ 4700 یوان در هر تن ($750-740 دلار در هر تن) با احتساب مالیات بر ارزش افزوده رسید.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0