0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی قیمت میلگرد خارجی

قیمت میلگرد صادراتی درچین 7 دلار افزایش یافته 535 دلار هر تن فوب رسیده است. معاملات کمی قطعی شده و خریدارها در انتظار کم شدن بها هستند.میلگرد ترکیه در امارات 520 تا 525 دلاردرهر تن سی اف آر به گوش میرسد ولی مورد استقبال قرارنگرفت . اکثر خریداران در پی میلگرد داخلی هستند و محصول وارداتی طرفداری ندارد.بهای قرارداد میلگرد در بورس شانگهای درحدود 9 دلار رشد داشته 546 دلار هر تن به ثبت رسیده است.

به طور متوسط قیمت میلگرد در روسیه 519 تا 521 دلاردرهر تن سی پی تی مسکو بود. کاهش بهای بیلت صادراتی سی آی اس اثرمنفی بر بازار میلگرد دارد. میلگرد صادراتی اوکراین و روسیه هم 510 تا 520 دلاردرهرتن فوب میباشد. به طورمتوسط بهای میلگرد در بازار داخلی ترکیه 520 تا 530 دلار هر تن  جلوی درب کارخانه و ثابت بوده است ولی کاهش بهای لیرباعث نگرانیه فعالان بازارشده است. میلگرد صادراتی ترکیه با افزایش بهای قراضه تا 20 دلار افزایش داشته به 530 دلارهرتن فوب شده است.

قیمت میلگرد بازار داخلی

قیمت میلگرد درهفته پیش ثابت بوده است بهای متوسط میلگرد 14 تا 25  روهینا میلگرد در دزفول 22500 ریال و در اصفهان 22918 ریال شده است در اخر هفته روهینا بها را بدون تغییربیان کردولی تخفیف تا 30 تومان هم شده است خرید میلگرد ذوب آهن به 22790 ریال رسیده است در حالیکه تقاضای آن کم شده است، کمینه قیمت تیرآهن 14 تا 18 محصول ذوب آهن 27350 ریال بود که تا انتهای هفته ثابت بوده است.

دیگر کارخانجات تولید میلگرد در تمام طول هفته با کاهش قیمت تا حد 50 تومان درهر کیلو رسیده است برخلاف کم شدن درخواست های فروشنده ها در مقابل کاهش قیمت مقاومت میکردند ولی بازار کشش لازم رانداشت از روز سه شنبه به بعد تخفیف ها زیاد شد ولی تاثیر مهمی برروی درخواست نداشت روندی که از چند ماه گذشته شروع شده نه تنها تولیدکننده ها را به دو بخش تقسیم کرده بلکه بازار را دگرگون کرده است بنگاه های کوچک و دلالان به ندرت در حال خارج شدن ازگود هستند این موضوع تحت تاثیر رکود است و مسایل بانکی ، مالیاتی هم در آن دخیل هستند ادامه این وضع عملاً به کم شدن بازارمنجرب خواهد شد آنچنان که وسعت بازار امروز با دو سال قبل قابل قیاس نیست.

بازارهای کوچک بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند و در مقابل هرنوع تغییری مثل بهای ارز واکنش نشان میدهند تاجرها ، بنکدارها و واسطه هادر خط مقدم نبرد هستند با هر تغییری قسمتی از افت وخیز بازار روی شانه آنها قرارخواهد گرفت ولی امروز هرجابجایی درارائه شمش یا مواد اولیه راندمان بازار را تحت تاثیرخود قرار میدهد.درادامه این وضع صنعت فولاد کشوررا تبدیل به صنعتی دچار ضعف خواهد کرد، در بخش تولید مشاهده میکنیم آن گونه هستیم که تولیدکننده های بزرگ که دولتی یا خصوصی هستند به صادرات سوق داده میشوند.

آمار صادرات نشان میدهد که 37 درصد صادرات 6 ماهه بیلت ، اسلب 185 درصد86 درصد فولاد میانی و آهن اسفنجی 415 درصد افزایش یافته همینطور صادرات میله گرد دو برابر شده ولی صادرات ورق های گرم و سرد باکم شدن 81 درصد و 95 درصدی مواجه بوده است. در واقع کارخانجات دربخش خصوصی که از حمایت های بانکی و مالیاتی برخوردار نیستند در بازار ایران محاصره شده اند و برای ماندن می جنگند. درشرایط امروز نمی تواند برای مدت طولانی ادامه خواهدداشت ، دولت برای صادرات محصولات فولادی مثل تیرآهن، میله گرد و انواع ورق باید نرخ ارز ترجیهی برقرار کند در غیراینصورت باید پذیرای معوقات سنگین بانکی در سال آینده بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0