0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت روز میلگرد در این هفته

در روز یک شنبه که نخستین روز کاری هفته جاری محسوب می شد همزمان با کاهش قیمت روز میلگرد قیمت شمش نیز کاهش یافت و بنا بر اطلاعات اعلامی از مبادی مختلف (اصفهان, یزد, ساوه, قزوین و…) قیمت روز میلگرد با حدود 50 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت های اعلامی هفته گذشته, بین 2290 تا 2340 تومان اعلام گردید.

در روز یک شنبه هفته جاری مقاطع فولادی به خصوص قیمت روز میلگرد کارخانجات از جمله میلگرد ظفر بناب شاهد ادامه روند کاهشی قیمت بود و بیشتر تولیدکنندگان میلگرد قیمت های اعلامی خود را کاهش دادند.

قیمت میلگرد ظفر بناب

میانگین کاهش قیمت میلگرد آجدار کارخانه‌های مختلف از جمله میلگرد روهینا در روز یک شنبه حدود ۴۵ تومان ( 1.6%) بود و به این ترتیب حدود ۷۰ تومان از رشد قیمت هفته گذشته، طی سه روز ابتدایی این هفته تخلیه شد.

همچنین قیمت انواع شمش القایی نیز مطابق با نرخ انواع میلگرد از جمله قیمت میلگرد بافق یزد حدود 50 تومان کاهش یافت و در بازه ۲۲۹۰ تا ۲۳۴۰ تومان معامله گردید.

خرید میلگرد ذوب آهن اصفهان

افزایش یا کاهش قیمت ها در بازار آهن آلات به ارز وابسته است

فروکش نمودن هیجان در بازار ارز و به نوعی نامشخص بودن وضعیت آن و همچنین رشد قیمت سریع محصولات طی هفته گذشته و کاهش حجم تقاضای انباری در شرایطی که تقاضای مصرفی نیز در سطوح بالایی ندارد و به علاوه افت قیمت در بازارهای بین المللی طی دو هفته گذشته مجموعه عواملی هستند که به نظر می رسد بیشترین تاثیر را بر کاهش قیمت کارخانجات از جمله قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان و تقاضا در بازار داخل داشته است.

در روزهای ابتدایی هفته جاری بازار در ابهام به سر می برد به طوری که از روز نخست بازار شاهد افت شدیدی در قیمت محصولات فولادی بازار داخلی بود. این در حالی است که در هفته گذشته قیمت محصولات روند افزایشی داشته است و به علت افزایش شدید نرخ دلار به یک باره قیمت تمام محصولات نیز روند صعودی را در پیش گرفت. این در حالی است که در نخستین روز هفته جاری قیمت ها به یک باره و در پی تصمیم دولت مبنی بر تک نرخی شدن نرخ ارز روند نزولی را در پیش گرفت.

همچنین در روز دوشنبه و مطابق با 27 فروردین ماه و در ادامه روند کاهشی شروع شده از ابتدای هفته قیمت فروش میلگرد اکثر تولیدکنندگان باز هم اندکی کاهش یافت به طوری که میانگین کاهش حدود 30 تومان برای میلگرد به ثبت رسید.

به دنبال قیمت میلگرد امروز همچنین قیمت شمش نیز کاهش یافت و بنا بر اطلاعات اعلامی از مبادی مختلف (اصفهان, یزد, ساوه, قزوین و…) قیمت ها با حدود 40 تا 60 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت های اعلامی روز  گذشته, بین 2230 تا 2300 تومان اعلام گردید.

بنابراین روند نزولی قیمت ها هم چنان در روز دوم کاری هفته جاری تداوم یافت و این روند به بازار شمش نیز منتقل گردید. با این حال شتاب کاهش نرخ محصولات هم چنان کم بوده در حالی که برای تثبیت نرخ ها نیاز به کاهش شتاب نرخ محصولات داریم. هم چنین میزان تقاضا در دومین روز نیز بسیار پایین بوده به طوری که خریداران هم چنان در انتظار ثبات قیمت ها می باشند. به گفته برخی از فعالان بازار به نظر می رسد قیمت ها تا روزهای پایانی هفته به ثبات نسبی برسد. شواهد بازار نیز هم چنان از هیجانی بودن نرخ ها خبر می دهد.

تفاوت قیمت ها در روزهای ابتدایی و پایانی هفته

در روز سه شنبه و سومین روز کاری هفته جاری نیز کاهش قیمت توسط برخی نوردکاران از جمله قیمت میلگرد آناهیتا ادامه یافت و بعضا اعداد هیجانی ۸۰ و ۱۰۰ تومان هم اعلام شد.

خرید میلگرد آناهیتا گیلان

بعضی تولیدکنندگان هم قیمت رسمی خود را مطابق روز گذشته  اعلام نمودند که از جمله آن ها می توان به قیمت میلگرد اهواز اشاره کرد.

البته از ظهر روز سه شنبه ورق بازار اندکی برگشت و منجر به بسته شدن زود  هنگام فروش توسط برخی شرکتها شد.

به نظر می رسد روند کاهشی قیمت ها تا حدودی متوقف شده و احتمالا به یک نقطه مقاومت قیمتی رسیده است.

در روز سه شنبه هم چنین قیمت شمش نیز اندکی کاهش یافت و بنا بر اطلاعات اعلامی از مبادی مختلف (اصفهان, یزد, ساوه, قزوین و…) قیمت ها در برخی مبادی با حدود 20 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت های اعلامی روز گذشته, بین 2210 تا 2300 تومان اعلام گردید. بنابراین در هفته جاری با این که قیمت ها روند نزولی را در پیش گرفت ولی به ثبات مورد نظر نرسید و هم چنان خریداران در انتظار ثبات بازار برای خرید می باشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0