شرکت نورد و لوله اهواز

3 ماه پیش4284بازدید1دیدگاه3.1امتیاز (15 رای)
شرکت نورد و لوله اهواز

تاریخچه شرکت نورد و لوله اهواز

شرکت نورد و لوله اهواز نخستین تولیدکننده ورق فولادی در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1346 آغاز کرده است. این شرکت در زمینه تهیه و تولید کلاف ورق گرم فولادی و انواع قیمت لوله سیاه ، گالوانیزه و گاز فعالیت تولیدی خود را آغاز کرد و اکنون با بیش از 38 سال تجربه در امر تولید به موفقیت هایی نظیر اخذ گواهینامه بین المللی ISO 2001 ویرایش 2000 در مدیریت کیفیت ، ISO 14001-2004 در سیستم مدیریت زیست محیطی ، عضویت در بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت EFQM، واحد نمونه صنعتی استان ، صادرکننده نمونه استان در سال 83 به فناوری تولیداتی چون ورق آجدار، برای نخستین بار در کشور دست یافت. نورد و لوله اهواز دو صنعت سنگین، تنگاتنگ و هماهنگ می باشند و اهمیت زیادی در صنعت فولاد دارند. برای اطلاع از قیمت لوله 20 این شرکت می‌توانید به سایت مرکزآهن مراجعه کنید.

بررسی مراحل تولید محصولات شرکت

همه چیز از فولاد آغاز می شود و با فولاد پایان می یابد. آغاز کار در انبار شمش های فولادی می باشد. شمش ها از انبار به سمت کوره هدایت می شوند. حرارت کوره در این بخش 1350 درجه سانتی گراد می باشد. از ورود هر شمش به داخل کوره تا خروج فولاد گرم کاری شده زمانی حدود 180 تا 210 دقیقه سپری می شود. سپس شمش برای عبور مراحل  نورد مهیا می شود. در نخستین مرحله پس از 5 تا 7 بار عبور از دستگاه مخصوص ضخامت شمش از 200 میلی متر به 40 تا 45 میلی متر کاهش یافته و به شکل تختال در می آید. در این قسمت تختال ورودی ضمن عبور از استندهای هفت گانه به ورق با ضخامت 1.5 تا 8 میلی متر و عرض 280 تا 600 میلی متر تبدیل می شود. در این میان اتاق موتور، واحد تراشکاری، اتوماسیون و پشتیبانی خط تولید در راه ایمنی دستگاه ها و سلامت روند تولید می کوشند.

شرکت نورد و لوله اهواز

مراکز متعدد کنترل در برابر هر مرحله از شروع تا پایان طیف کاری نورد را دنبال می کنند. ورق ها سرانجام به مرحله نهایی نزدیک می شوند. مرحله پیچیدن هر ورق به گرد خود و حاصل آمدن محصول نهایی جزو مراحل بعدی می باشد. کلاف فولادی با وزن 3 الی 8 تن و به ابعادی به ارتفاع ثابت 600 و متغیر 1800 میلی متر در این مرحله تولید می گردد. اما این پایان مرحله تولید ورق فولادی نمی باشد. اکنون لازم است از حرارت ورق های گداخته کاسته شود. 24-48 ساعت مورد نیاز است تا ورق های گدازان تولیدی به پایین ترین دمای ممکن برسند. تولید 600 هزار تن کلاف ورق گرم فولادی ، ظرفیت اسمی این کارخانه در سال می باشد.

تولید لوله فولادی شرکت سپنتا نورد اهواز

کلاف فولادی تولید شده زمینه ساز تولید محصول دیگری به نام لوله فولادی می باشد. دستگاه برش سنگین کلاف های ورق به وزن 10 تن و با ضخامت 1.5 تا 8 میلی متر را در عرض های گوناگون برش می دهد. این عرض با توجه به قطر لوله مورد نیاز محاسبه می گردد. این دستگاه قابلیت برش 70 هزار تن ورق در سال را دارا می باشد. ورق های برشی در ابتدای خط تولید قرار می گیرند. دستگاه جوش دهنده اتوماتیک نواری طولانی از ورق را به وجود می آورد. با ذخیره سازی این نوار در انبار زیرزمینی در تولید لوله فولادی وقفه ای حاصل نخواهد شد. ورق پس از عبور از غلطک های فرمینگ هر لحظه به شکل نهایی نزدیک می شود. مرحله جوش طولی دو لبه ورق های خمیده را به یکدیگر متصل می کند. سپس دستگاه برش اتوماتیک لوله ها را به اندازه های استاندارد خواهد برید.

بخش شکل دهنده تکمیلی لوله ها را به مرحله تست رهسپار می کند. با قرار دادن آب میان لوله ها و تحت فشار قرار دادن آن ها به میزان 55 بار از بی نقص بودن هر لوله یقین حاصل می شود.

تولیدی دیگر با تکنولوژی دیگر در واحدی به نام گالوانیزه صورت می گیرد. در واحد گالوانیزاسیون لوله ها ابتدا به بخش اسیدشویی و آن گاه در پوششی از روی قرار می گیرند تا پس از گذر از این مرحله از لحاظ ظاهری کاملا تغییر و بر مقاومت آن ها در برابر پوسیدگی و عوامل مخرب افزوده گردد. با از بین بردن لبه های لوله امکان اتصال لوله ها به یکدیگر در مصارف صنعتی ایجاد می گردد. با احداث خط ریلی در شرکت و اتصال آن به شبکه سراسری راه آهن امکان تغذیه خطوط تولیدی این شرکت و انتقال محصولات به نقاط مختلف کشور به نحو مطلوب فراهم شده است.

نورد و لوله اهواز با یک خط پیشرفته نورد ، خطوط تولید لوله، خط گالوانیزاسیون، خط شست و شو و روغنکاری ورق، یک خط برش و بسته بندی مجموعه ای از یک صنعت بنیادین را در ایران اسلامی ایجاد کرده است.

آدرس شرکت نورد و لوله اهواز

اهواز كيلومتر 9 جاده اهواز – خرمشهر

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد
نظرات ارسال شده
  • ارسال شده توسط کاربر لیلی شجاعی 4 سال پیشتهیه لینک اشتراک
    سلام من سهامتون خریدم‌توبورس امیدوارم فروش خوبی داشته باشید