شرکت پروفیل صنعت ماهان

1 سال پیش6446بازدید0دیدگاه3امتیاز (13 رای)
شرکت پروفیل صنعت ماهان

کارخانه پروفیل صنعت ماهان یکی از کارخانه‌های بزرگ تولید انواع پروفیل در ایران است. پروفیل‌هایی که در شرکت پروفیل صنعت ماهان تولید می‌شوند در دسته انواع پروفیل ناودانی، نبشی و تیرآهن است. تنوع بالای محصولات این کارخانه را می‌توانید در مرکزآهن مشاهده کنید. برای مشاهده محصولات تیرآهن ماهان، نبشی و ناودانی ماهان به صفحه این محصولات مراجعه کنید. قیمت پروفیل ساختمانی این کارخانه روزانه در در سایت بروز رسانی می‌شود.

معرفی کارخانه پروفیل صنعت ماهان

شرکت پروفیل صنعت ماهان در سال 1389 جهت تولید انواع لوله و پروفیل، تیرآهن و نبشی ناودانی در ایران تاسیس گردید. کارخانه پروفیل ماهان در حال حاضر در تهران، جاده خاوران؛ بعد از پلیس راه شریف آباد، شهرک صنعتی جنت آباد، بلوار شقایق غربی، بلوار توسکا نبش میدان بنفشه قرار دارد. این کارخانه به تولید ناودانی نمره 8 تا 18 به روش نورد گرم و نبشی نمره 3 تا 8 به روش نورد گرم مشغول است. همچنین سایر محصولات تولیدی این کارخانه شامل لوله ؛ پروفیل و تیرآهن می باشد. دفتر فروش مرکزی این شرکت واقع در تهران، میدان توحید، خیابان نصرت غربی بوده که به فروش انواع محصولات تولیدی این شرکت مشغول است. در ادامه به معرفی محصولات تولیدی خواهیم پرداخت.

مشاهده نسخه pdf مقاله : کارخانه پروفیل صنعت ماهان

لیست محصولات موجود در کارخانه ماهان به شرح زیر می باشد :

  • تیر آهن 14 دوازده متر سبک و سنگین استاندارد
  • نبشی 8 شش متر درجه 2 سبک استاندارد
  • ناودانی 10 شش متر درجه 2 سبک استاندارد
  • تیرآهن ناودانی و نبشی نرمال

لازم به ذکر است به دلیل برخی سواستفاده ها از نام شرکت پروفیل صنعت ماهان ، محصولات این شرکت فقط و فقط با آرم این شرکت " psm " در بازار عرضه می شود. نشان " psm " بر روی تمامی تیرآهن های شرکت پروفیل صنعت ماهان حک شده است.

آرم پروفیل صنعت ماهان

شرکت پروفیل صنعت ماهان تولید کننده تیرآهن ، ناودانی ، نبشی و ریل های صنعتی استاندارد، به عنوان یکی از محبوب ترین صنایع تولید محصولات فولادی در کشور شناخته می شود. در ادامه به بررسی جامع محصولات تولیدی شرکت خواهیم پرداخت.

تولید ناودانی نمره 8 تا 18 به روش نورد گرم

محصول ناودانی همان پروفیل U شکل می باشد که به عنوان یکی از مقاطع باز در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربردهای ناودانی می توان به سازه های سبک فولادی؛ قفسه های مستحکم فولادی؛ پل های باربر، ستون ها و خرپا اشاره کرد. ناودانی تولیدی در شرکت پروفیل صنعت ماهان به روش نورد گرم تولید می گردد. این محصول با مقطع U شکل و در اندازه های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. معیار اصلی برای نامگذاری این محصول ارتفاع آن می باشد برای مثال چنانچه یک ناودانی 6 سانتی متر باشد ناودانی نمره 6 نامیده می شود.

به طور کلی ناودانی ها از لحاظ شکل ظاهری در دو نوع بال شیب دار و بال موازی در محدوده ارتفاع 40-3 سانتی متر و طول 12-0.3 متر تولید می شوند. از لحاظ وزن نیز این محصولات در دو دسته سبک و سنگین قرار دارند. ناودانی های تولیدی در بیشتر کارخانجات از جمله پروفیل صنعت ماهان از نوع سبک بوده و وزن آن ها کمتر از استاندارد اشتال می باشد در حالی که وزن ناودانی های سنگین برابر استاندارد اشتال بوده و در بعضی از کارخانجات داخلی و خارجی تولید می گردد.

برای تولید ناودانی های این شرکت به روش نورد گرم ابتدا شمش های فولادی به داخل کوره های حرارتی فرستاده می شود و پس از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر از قفسه های نورد ابتدایی عبور می کند و مقطع ناودانی ها کاهش و به طول آن ها افزوده می گردد. این محصولات سپس از قفسه های نورد میانی و پایانی عبور داده شده و به محصول نهایی ناودانی تبدیل می گردند.

کارخانه پروفیل صنعت ماهان

مراحل تولید نبشی ماهان

پروفیل نبشی با مقطع L شکل جزو مهمترین سازه های مورد استفاده در ساختمان سازی محسوب می گردد. از موارد کاربرد این محصول می توان به اتصالات پل ها به ستون، ساخت چهارچوب درهای بزرگ آهنی و قالب های فلزی اشاره کرد. از لحاظ شکل ظاهری این محصولات در دو دسته نبشی بال مساوی و بال نامساوی قرار می گیرند. برای نامگذاری این محصولات از طول یا ضخامت بال ها استفاده می گردد.

نبشی های تولیدی در ایران معمولا دارای ضخامت 20-3 میلی متر هستند در حالی که استاندارد اشتال برای ضخامت در محدوده 35-3 میلی متر می باشد. طول استاندارد نبشی نیز در محدوده 12-6 متر است. در کارخانه پروفیل صنعت ماهان نبشی با ضخامت 8-3 میلی متر به روش نورد گرم تولید می گردد. نبشی های تولید شده با روش نورد گرم فابریک نامیده می شوند. در این روش ابتدا شمش ها به درون کوره حرارتی فرستاده شده و سپس از میان قفسه های نورد عبور داده می شود و پس از عبور از سایر قفسه ها به محصول نهایی تبدیل می گردند.

خط تولید پروفیل صنعت ماهان

پس از تولید محصولات فوق در دفتر مرکزی برای مصارف صنعتی و ساختمانی به خریداران عرضه می گردند. قیمت پروفیل شرکت پروفیل صنعت ماهان روزانه در سایت مرکز آهن به روز رسانی می شود شما میتوانید قیمت تیرآهن ماهان را روزانه در سایت بررسی کنید. برای خرید این محصول می توانید با کارشناسان مرکزآهن مشاوره نمایید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد