0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گروه صنایع فولاد صبح پارسیان

شرکت صنایع فولاد صبح پارسیان در سال ۱۳۹۵ کلیه امتیازات و تجهیزات کارخانه نورد لوله صفا را خریداری و به نام صنایع فولاد صبح پارسیان در تهران ثبت نمود. بعد از آن پروانه بهره برداری تولید تیرآهن، لوله های فولادی و مقاطع را اخذ و فعالیت های خود را به صورت رسمی آغاز نمود. تاریخچه این مجموعه شامل دو فاز جهت تکمیل و توسعه خطوط است که در ادامه به تشریح کامل آن ها خواهیم پرداخت.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت صنایع فولاد صبح پارسیان

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

در اواخر سال ۸۱ با هدف تولید لوله هایی به سبک اسپیرال با پوشش داخلی و خارجی به منظور انتقال گاز، آب و سایر مصارف زمینی به مساحت ۳۱ هزار متر مربع در ۴۵ کیلومتری جاده مشهد-فریمان کلنگ زنی و تحت عنوان کارخانه فولاد سپل پارسیان آمل در سال ۸۳ به بهره برداری رسید. این مجموعه با ظرفیت ۱۶۰ هزار تن در سال به تولید اناوع لوله های فولادی نوع اسپیرال در سایزهای ۲۰ تا ۱۲۰ اینچ در ضخامت های ۴٫۲۵ الی ۶ میلی متر در حال فعالیت است. محصولات تولیدی شرکت فولاد صبح پارسیان مشهد از ورق های گرید ST 52، ST 44 و ST 37 و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید می گردند.

برنامه ریزی های فاز دوم کارخانه گروه صنایع فولاد صبح پارسیان مشهد با هدف تکمیل و توسعه خطوط تولید و سبد محصولات فولادی در تابستان ۱۳۸۷ کلید خورد و نهایتا در سال ۸۹ این ظطرح جامع مورد بهره برداری قرار گرفت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

محصولات کارخانه لوله سازی مشهد

واحد تولید محصولات فولادی با زیر ساخت ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع شامل ۱۳ استند در خط تولید ۳۸۰ متری که در سالن ۳۳۱ متری واقع شده زمینه تولید ۶۰۰ هزار تن محصولات فولادی به صورت سالیانه را فراهم نموده است. شایان ذکر است تجهیزات و ماشین آلات شرکت صنایع فولاد صبح پارسیان از کشورهایی چون ترکیه، آلمان و ایتالیا تهیه می شوند طراحی و تعبیه برخی تجهیزات و ماشین الات به دست مهندسین داخلی صورت گرفته که به منزله برگ زرینی برای کشور به شمار می رود.

خطوط تولید شرکت صنایع فولاد صبح پارسیان با سرعت ۵ متر در ثانیه از مواد اولیه ورق های فولادی تغذیه شده و محصولاتی چون تیرآهن، مقاطع و لوله های فولادی در این بخش تهیه می گردد. هر کوره در بخش تولید دارای ظرفیتی بالغ بر ۱۰۰ تن در ساعت می باشد. موارد زیر از اهم محصولات گروه صنایع فولاد صبح پارسیان مشهد در سبد تولیداتی کارخانه هستند.

 • لوله فولادی از نوع اسپیرال در سایزهای متنوع از ۲۰ الی ۱۲۰ به روش مرسوم S.A.W
 • مقاطع فولادی
 • تیر آهن

شرکت صنایع فولادی صبح پارسیان از اولین مجموعه هایی می باشد که موفق به اخذ استاندارد AWWA برای تولید لوله اسپیرال گشته است. لوله های فولادی دارای سه لایه پوشش خارجی از جنس پلی اتیلن مطابق با استانداردهای ISO 21809-1 و DIN 30670 آلمان هستند. این دسته از محصولات فولادی عموما در سایزهای ۸ تا ۱۰۰ اینچ به مرحله تولید می رسند. شایان ذکر است این محصولات به جز پوشش خارجی، درای یک لایه پوشش داخلی نیز می باشند.

لوله و پروفیل مشهد

دستاوردهای گروه صنایع فولاد صبح پارسیان شعبه مشهد

این مجموعه تولیدی به صورت سهامی خاص در استان خراسان تاسیس و با همت مدیران قبلی و فراهم سازی بسترهای لازم توانست طی دو فاز خطوط تولید محصولات فولادی مورد نیاز استان را فراهم نماید. دستیابی به تندیس های ملی در این بازه زمانی نشان از مدیریت لایق این مجموعه دارد. از دستاوردهای مجموعه کارخانه فولاد صبح پارسیان شعبه مشهد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نشان مشتری مداری
 • دریافت نشان کنگره مدیر شایسته ملی
 • اعتبارنامه مدیر شایسته در سال ۱۳۹۶

واحد کنترل کیفی لوله صنعتی مشهد

وجود آزمایشگاه با آخرین تجهیزات روز از امتیازات کارخانه صنایع لوله سازی مشهد در خاورمیانه محسوب می شود. دستگاه هایی برای تست MFI یا شاخص مذاب، دستگاه های اندازه گیری دوده، تعیین دانسیته محصولات تولیدی، بررسی نفوذ پذیری و مقاومت لوله ها از درون، کشش، بررسی ضربه پذیری لوله ها، آنالیزهای حرارتی، سختی آزمایی، شکنندگی و تخمین مقاومت لایه های درونی از جمله مهم ترین آزمایشاتی است که در این مجموعه صورت می گیرد.

چشم انداز و خط مشی های فولادی صبح پارسیان آمل

از اهداف و چشم اندازهای شرکت صنایع فولاد صبح پارسیان آمل می توان به افزایش ظرفیت های تولیدی، ارتقاء کیفی سبد تولیدات مجموعه، اشتغال زایی و بهبود جایگاه کارخانه در میان رقبا اشاره نمود. شایان ذکر است گروه صنایع فولاد صبح پارسیان در ۴۵ کیلومتری جاده فریمان در شهرک صنعتی کاویان واقع شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری