0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

عرضه ورق متأثر از افزایش نرخ غیر رسمی ارز می باشد:

قیمت ورق سیاه و سایر محصولات تخت در بورس کالا طی روزهای اخیر متاثر از نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است. تقاضای ورق گرمHB در بورس کالا با افزایش روبه رو بوده و تقاضای پروفیل سازان در بازار نسبت به گذشته با افزایش روبه رو می باشد و با وجود افزایش شدید نرخ ارز در بازار غیررسمی و ذهنیت عدم تأمین ارز به نرخ  ۴۲۰۰ تومان و عدم توجیه واردات بخشی از تقاضای محصول وارداتی به تأمین از داخل منتقل خواهد شد.

تقاضای HC در بازار وضعیت خوبی داشته و تقاضای نسبتا بالایی در بورس برخوردار است. کاهش نرخ تعرفه در ابتدای سال ۹۷ تاثیری بر میزان تقاضا نداشته است.

قیمت ورق روغنی B : به نظر می رسد با افزایش قیمت های محصولات گرم و پایه، و افزایش مصرف خودروسازان روز گذشته نسبت به هفته های گذشته در محصولات سرد بازار پر رونق تری داشته باشیم چرا که قیمت محصولات سرد خیلی به قیمت های محصولات گرم نزدیک شده و توجیه پذیری بالایی دارد.

قیمت های وارداتی بسیار بالاتر از محصول تولیدی در داخل کشور بوده و توجیه تأمین از داخل کشور بسیار منطقی می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق رنگی و قلع اندود در وضعیت مناسبی قرار داشته و تقاضا بالاتر از عرضه بوده است

به خصوص در محصول قلع اندود که با رسیدن به فصل مصرف تقاضای بالاتری دارد.

نکته قابل تأمل دیگر در خصوص عرضه هفته جاری:

عدم فروش محصول ( اسلب ) می باشد که طبق روال گذشته اسلب تا ۲۰ هزار تن عرضه میشد که با محدودیت هایی روبه رو شده مبارکه تا اطلاع ثانوی عرضه نخواهد داشت.

محصولات پوشش دار تا پایان تیرماه به فروش رفته اند و عرضه روز گذشته برای مردادماه می باشد. به نظر می رسد بازار این محصولات از وضعیت فروش مناسب تری برخوردار بوده که نماد آنها بدون تغییر قیمت پایه به بورس اعلام شده است.

در خصوص ورق گرم و ورق روغنی قیمت های اعلام شده از متوسط قیمت های جهانی بالاتر اعلام گردید که توسط ناظر بورس با ۳۷تومان کاهش به ۲۴۸۶ تومان است.

قیمت ورق فولادی

فولاد مبارکه اصفهان روز گذشته ۴۸,۴۰۰ تن ورق گرمB با قیمت پایه ۲۴,۸۶۴ ریال به ازای هر کیلو (۱٫۳۳ درصد کمتر از پایه قبلی) در بورس کالا عرضه کرد، که در نهایت با توجه به فزونی تقاضا بر عرضه و شکل گیری رقابت ۴۸,۴۰۰  تن از این محصول با میانگین قیمت ۲۷,۴۶۸ ریال به ازای هر کیلو (۱۰٫۵ درصد بالاتر از قیمت پایه) معامله گردید.

همچنین این شرکت ۳۴,۱۰۰ تن ورق گرم C با قیمت پایه ۲۴,۸۶۴ ریال به ازای هر کیلو (۱٫۳۳ درصد کمتر از پایه قبلی) در بورس کالا عرضه کرد، که تمامی حجم عرضه در سقف قیمت یعنی ۲۷,۳۵۰ ریال به ازای هر کیلو (۱۰درصد بالاتر از قیمت پایه) معامله گردید.

مشخصات عرضه انواع ورق فولادی در بازار بورس

همچنین ورق گالوانیزه G نیز توسط فولاد مبارکه به حجم ۲۳۰۰ تن و قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه پایه ۳۴,۷۷۶ ریال به ازای هر کیلو عرضه گردید که تمامی حجم عرضه در سقف قیمت ورق یعنی ۳۸,۲۵۳ ریال به ازای هر کیلو (۱۰درصد بالاتر از قیمت پایه) معامله گردید

منابع خبری می گویند که در مجلس بحثی در خصوص تغییر در نظام ارزی مطرح است. طراحان این بحث اعتقاد دارند دلار جهانگیری در همین ابتدا شکست خورده و باید به سمت دلار شناور حرکت کرد و امکان دستوری و ثابت نگه داشتن نرخ ارز نیست.

طبق آنچه شنیده می شود، ظرف هفته جاری، طرح جدید ارزی رونمایی می شود. این در حالی است که بحث هایی برای حذف پیمان سپاری ارزی بورسی ها توسط رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز مطرح شده که در صورت تحقق این امر، عملا شرکت های بورسی می توانند برای درآمد ارزی خود و نحوه تبدیل آن، راسا تصمیم بگیرند.

این رویداد می تواند بر بازار سهام اثر بگذارد. پس از چند روز اصلاح قیمتی در بورس سهام، این دست خبرها باعث توجه بازار به سهم های دلاری شده است.

تا این لحظه قیمت درهم بازار آزاد مشخص نشده اما به احتمال قوی حدود ۱۷۵۰ تومان نقدی باشد که بر این اساس دلار بازار آزاد تهران کمتر از ۶۵۰۰ تومان و در شهرهای مرزی ۲۰۰ تومان کمتر از این باشد. قاعدتا با این اوصاف سکه بین ۲ میلیون تا ۲٫۱ میلیون تومان معامله خواهد شد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری