نحوه فرمینگ ورق گالوانیزه

6 سال پیش3373بازدید0دیدگاه
نحوه فرمینگ ورق گالوانیزه
1:03

"مقاله فرمینگ ورق گالوانیزه" دقت داشته باشید با توجه به وجود محصولات فاقد کیفیت در بازار، پیش از خرید ورق ضخامت و عدم نقص در رنگ آمیزی آن را حتما بررسی نمایید. جهت اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه می توانید به لینک مربوطه در سایت مرکزآهن مراجعه نمایید.

امروزه این ورق ها که با نام دک (DEK) شناخته می شوند صنعت ساخت و ساز را متحول ساخته اند و با توجه به سهولت نصب و اجرا به جای تیرچه های سفالی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به مصارف صنعتی یا ساختمانی می توان ورقی با طول و ضخامت دلخواه سفارش داد. از مزایای این نوع ورق ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سهولت نصب و اجرا
 • رنگ بندی های متنوع
 • تنوع طرح و فرم دهی
 • ظاهر زیبا نسبت به محصولات مشابه
 • مقرون به صرفه و اقتصادی
 • مقاوم در شرایط آب و هوایی مرطوب و ضد زنگ
 • مقاومت در برابر زلزله
 • بسیار سبک
 • عدم تغییر شکل در مرور زمان
 • طول عمر خوب
 • و....
ورق گالوانیزه ذوزنقه ای یکی از رایج ترین ورق های موجود در بازار است که در مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. ورق های گالوانیزه رنگی پس از طی پروسه فرمینگ به محصول نهایی تبدیل می شوند.

تنوع رنگی بندی و قابلیت های خاص آن چون سهولت نصب و اجرا، مقاومت در برابر رطوبت و وزن سبک، این محصول را بسیار محبوب ساخته است. از مشخصات فنی ورق ذوزنقه ای می توان به موج های مربعی شکل روی سطح ورق، عرض ثابت، مقاومت فیزیکی، خاصیت ضد زنگ و... اشاره نمود. از ورق گالوانیزه ذوزنقه ای می توان به عنوان پوشش سقف، حصار زمین یا منطقه عملیاتی، دیوار و... استفاده نمود. این محصولات اصولا با عرض 100 تا 125 سانتی و با طول متغیر تولید و در رنگ بندی های متنوع به بازار عرضه می شوند. قیمت نهایی محصول به طول ورق، استانداردهای محصول، کیفیت، مجموعه تولید کننده، وزن و رنگ بندی آن بستگی دارد.

تفاوت ورق ذوزنقه ای و سینوسی

این نوع ورق ها کاربرد و کارکردی مشابه ورق گالوانیزه سینوسی دارند اما در سایز و میزان مقاومت متفاوت هستند. برخی از خریداران تصور می کنند هر چه میزان ضخامت ورق بالاتر باشد دارای کیفیت و مقاومت بهتری بوده و در نتیجه برای کاربردشان مناسب تر است. اما باید بدانید این امر تصور غلطی بیش نیست! با توجه به نوع مصرف، مکان مورد استفاده و فشارهای وارده بر ورق باید طول و ضخامت مناسبی را در نظر داشت. طبیعتا با افزایش ضخامت ورق، وزن نیز تحت تاثیر قرار گفته و محصول سنگین تر خواهد بود بر همین اساس با توجه به مصارف خود باید محصولی با وزن مناسب سفارش داد.

استاندارد و ابعاد ورق

طول ورق بر خلاف عرض که ثابت است، بنابر درخواست مشتری قابل تغییر می باشد. تعداد خم های مربعی شکل روی سطح ورق به فرمینگ و استاندارد مربوطه بستگی دارد در هر متر از ورق ذوزنقه ای اصولا 6 خم وجود دارد. ضخامت محصولات نیز از از 30 صدم میلی تا 2 میلی متغیر است. محصولات نامبرده در رنگ بندی های متنوعی تولید می شوند این رنگ بندی در قیمت تمام شده محصول تاثیرگذار است این مورد به موجودی رنگ ورق در بازار بستگی دارد. هنگام خرید محصول به رنگ هر دو سطح ورق، نحوه رنگ آمیزی و خراش های سطحی دققت داشته باشید.