بررسی کاهش قیمت ها در بازار فولاد

کاهش قیمت ها تا کجا ادامه دارد؟

آیا افت شدید قیمت امروز میلگرد در بازارهای کالایی خصوصا بازار فولاد طی روزهای اخیر برای شما نیز عجیب است؟ افت قیمت ها از کجا نشات می گیرد؟ آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید آهن می باشد و یا هنوز باید در انتظار کاهش بیشتر در بازار باشیم؟ برای دریافت پاسخ سوالات خود در ادامه با ما همراه باشید. در روزهای اخیر شاهد سونامی افت شدید قیمت ها در بازارهای کالایی هستیم. همان طور که می دانید آذر ماه فصل رکود در اکثر بازارها از جمله بازار فولاد می باشد بنابراین روند موجود در بازارها طی روزهای گذشته تا حدودی قابل پیش بینی بود. نظر اکثر فعالان این حوزه این است که با ورود به دی ماه روند کاهش قیمت متغیر خواهد شد. در روز گذشته شاهد چند خبر تاثیرگذار در بازار فولاد بودیم از جمله اینکه شاخص های بازار طلا مثبت شد؛ دلار حاشیه بازار هم کمی افزایش داشت و شاخص بورس اوراق بهادار هم مثبت بود. همچنین اکثر بازارهای سهام بین المللی نیز به واسطه توافق موقت چین و آمریکا در خصوص جنگ تعرفه ها؛ با بهبود توام شد.

 

بنابراین بازار علیرغم ادامه کاهش قیمت ها و ثبات در بیشتر مبادی ؛ از روز نسبتا پرتحرکی برخوردار بود که از جمله دلایل اصلی آن ؛ یکی توقف نسبی روند کاهشی نرخ شمش القایی در بازار ؛ دیگری رخداد وقایع ذکر شده و تاثیر روانی آن در بازارهای کالایی و دیگر آزاد شدن فنر تقاضاهایی بود که از پیش برای کاهش بیشتر قیمت ها صبر پیشه کرده و فشرده شده بود و قسمتی از این تقاضاها دیروز وارد بازار خرید شدند. به نظر می رسد با ثابت شدن بیشتر قیمت ها از فردا شاهد بهتر شدن اوضاع باشیم.

اوضاع سایر بازارهای کالایی چطور است؟

این در حالی است که اکنون موضوع کاهش قیمت ها تنها یک وجه از بازار است؛ مسئله اصلی فقدان یا کاهش قابل توجه تقاضا در بازار فولاد و بازارهای مرتبط با آن به خصوص بازار مسکن است که با تلفیق تحریم ها و فشار حاصل از کاهش صادرات موضوع به مراتب حادتر از سال های گذشته دیده می شود. سخن پایانی اینکه عوامل ذکر شده موقتی بوده و در حال حاضر تنها کورسوی امید تولیدکنندگان حوزه مقاطع طویل فولادی، اندکی بهبود و تغییر فاز در بازار شب عید از اواخر دی ماه است؛ چنانچه اگر با گذر از این بازه زمانی؛ بهبودی در شرایط تقاضا دیده نشود؛ با ادامه وضعیت موجود؛ متاسفانه تا چند ماه آینده شاهد اخبار ناخوشایندی در خصوص تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی ضعیف تر در حوزه فولاد خواهیم بود.

بررسی کاهش قیمت ها در بازار فولاد
کاهش قیمت ها تا کجا ادامه دارد؟ آیا افت شدید قیمت امروز میلگرد در بازارهای کالایی خصوصا بازار فولاد طی روزهای اخیر برای شما نیز عجیب است؟ افت قیمت ها از کجا نشات می گیرد؟ آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید آهن می باشد و یا هنوز باید در انتظار کاهش بیشتر...
374 بازدید
3:30
3 سال پیش
توسط پشتیبان
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0