سه نکته در خرید لوله فولادی که باید بدانید!

3 سال پیش3815بازدید0دیدگاه
سه نکته در خرید لوله فولادی که باید بدانید!
1:57

لوله فولادی به 2 دسته درز دار و بدون درز تقسیم می شود. لوله های درز دار در انواع مختلفی مثل لوله های چدنی، مسی، پلیمری و فولادی تولید و روانه بازار می شوند. در ادامه این ویدئو در رابطه با لوله صنعتی و قیمت لوله فولادی صحبت خواهیم کرد که پیشنهاد می شود با ما همراه باشید.

به همبن ترتیب لوله های صنعتی نیز از جنس فولاد می باشند که عمدتا به صورت درز دار تولید می شوند، البته نوعی از این محصولات در صنعت بدون درز تولید می گردد که به لوله مانیسمان معروف هستند. این مقاطع ضخامت بیشتری نسبت به سایر مقاطع طویل فولادی دارند. از لوله های درزدار اغلب در صنایع مختلف مثل خودروسازی، ساخت لوازم خانگی و ساختمان و از لوله های بدون درز در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است پر مصرف ترین مدل لوله های صنعتی درزدار، لوله داربستی می باشد.

حال در زمان خرید این محصول عمدتا سه سوال مهم را باید از خود بپرسید.

  • قطر داخلی و خارجی لوله بعلاوه ضخامت و طول لوله چقدر باید باشد؟

قطر خارجی لوله ها بر اساس استاندارد ملی 421 اغلب در سایز های 0.5 تا 6 اینچ است و با طول 6 متر تولید می شوند. در صورتی که سفارش تناژ بالا داشته باشید کارخانه های تولید کننده لوله بر اساس سفارش طول دلخواه شما را تولید می کنند.

  • برای انتقال سیالات چه نوع لوله ای مناسب است؟

لوله صنعتی برای انتقال آب و فاضلاب مناسب نیست و باید از لوله درزدار تست شده استفاده کنید. برای لوله کشی گاز رو کار نیز، باید از لوله درزدار مخفی استفاده کنید.

  • از چه کارخانه هایی می توانیم لوله صنعتی خرید کنیم؟

اغلب کارخانه های تولید کننده قوطی پروفیل، لوله صنعتی تولید می کنند. اینکه از کدام کارخانه سفارش دهید بسته به نوع ضخامت و قطر سفارش شما متفاوت است. در کنار آن باید کیفیت محصول تولیدی همچنین متناسب با موقعیت جغرافیایی خود نسبت به انتخاب کارخانه اقدام نمائید که پیشنهاد می شود در این زمینه با کارشناسان مرکزآهن مشورت کنید.

انواع لوله فولادی

همانگونه که عنوان کردیم لوله های فولادی به دو صورت درزدار و بدون درز ساخته می شوند. لوله های درزدار بر اساس ماده اولیه به لوله های فولادی آلیاژی ، لوله فولادی سیاه، لوله کربنی، لوله نرم و لوله ضدزنگ تقسیم بندی می شود. به همین ترتیب این مقاطع فولادی درزدار براساس شیوه تولید در دو دسته بندی کلی قرار می گیرند. لوله های درز مستقیم و لوله های درزدار مارپیچ نیز دو نوع لوله فولادی با دو شیوه متفاوت ساخت می باشند. از دیگر تفاوت هایی که لازم است در ساخت این محصولات بدانید نوع جوشکاری مورد استفاده در ساخت این مقاطع است. به همین ترتیب جوشکاری مقاومت الکتریکی و جوشکاری ذوبی الکتریکی دو شیوه در جوشکاری این مقاطع می باشد که لوله های تولید شده به شیوه جوشکاری مقاومت الکتریکی را به نام ERW و مقاطع تولید شده به شیوه جوشکاری ذوبی الکتریکی را به نام EFW در صنعت می شناسند.

اگر هنوز هم سوالی در این زمینه دارید میتوانید با کارشناسان ما در بخش فروش مرکزآهن و با شماره 02191009009 - 03191009009 تماس بگیرید.