نکاتی که باید قبل از خرید لوله مسی بدانید

3 سال پیش3949بازدید0دیدگاه
نکاتی که باید قبل از خرید لوله مسی بدانید
2:46

شاید برای شما جالب باشد که بدانید لوله مسی یکی از پرکاربرد لوله ها مخصوصا در صنعت ساختمان سازی می باشد.
کاربرد این لوله ها چیست و آیا شما آنها را در اطراف خود دیده اید؟
شما احتمالا لوله های مسی را در زیرکابینت و یا زیرزمین خود دیده اید. این لوله ها در صنعت ساختمان برای خطوط آبرسانی و خطوط مبرد در سیستم های گرمایشی، سرمایشی و تهویه هوا استفاده می شوند.
یکی از مزایای استفاده از این لوله ها در صنعت ساختمان مقاومت به خوردگی بالای آن ها است. همچنین استفاده از لوله های مسی در ساختمان می تواند هزینه های مصرفی را کاهش داده و با وجود خاصیت ضدباکتریایی که دارد به از بین بردن باکتری های مضر آب کمک کند و برخلاف لوله های آهنی و سربی فلزات خطرناک را به آب منتقل نمی کند. از طرف دیگر استفاده از مس از رشد باکتری و لجن نیز در داخل لوله ها جلوگیری می کند.

لوله های مسی بر اساس جنس به 2 دسته مس نرم و مس سخت تقسیم می شوند و همانطور که گفته شد علاوه بر استفاده در ساختمان سازی در صنایع دیگری چون پزشکی ، انتقال سوخت و سایالات سنگین استفاده می شوند
لوله مسی در چه سایز هایی تولید می شود
سایز قطر داخلی لوله های مسی بر اساس ضخامت دیواره لوله تعیین می شود و در هنگام خرید باید این نکته توجه داشته باشید که قطر خارجی لوله بزرگتر از چیزی است که نام میبرند. مثلا لوله مسی 2/1 اینچ قطر خارجی 5/8 اینچ دارد.
انواع لوله مسی در ساختمان
به طور کلی 4 نوع لوله مسی وجود دارد لوله های مسی نوع L ، M ، K و A که در این بین لوله های مسی نوع L و M بیشتر در خطوط آبرسانی ساختمان ها استفاده می شوند.
این حروف در رابطه با ضخامت دیواره و رنگ چاپ شده روی لوله ها می باشد. در مجموع رنگها هستند که نوع لوله مسی را قابل شناسایی می کنند.

رنگ سبز نشان دهنده نوع K
رنگ آبی نشان دهنده نوع L
رنگ قرمز نشان دهنده نوع M
رنگ زرد نشان دهنده نوع A
می باشد.
کارخانه های تولید کننده لوله مسی
کارخانه های بابک مس ایرانیان ، مهر اصل و قائم تولید کنندگان اصلی این محصول هستند و لوله مسی را به صورت شاخه 6 متری و کلاف 15 متری در بازار عرضه می کنند.