مجتمع فولاد البرز غرب

7 ماه پیش7544بازدید0دیدگاه3.4امتیاز (27 رای)
مجتمع فولاد البرز غرب

شرکت ذوب آهن البرز غرب

مجتمع فولاد البرز غرب در سال 1384 در زنجان شهر ابهر تاسیس گردید و در سال 1387 مورد بهره برداری قرار گرفت. این کارخانه سالانه 350 هزار تن شمش فولادی تولید و روانه بازار می کند. با تلاش و پشتکار عوامل اجرایی فاز دوم این مجتمع تولیدی که شامل خطوط تولید میلگرد است، احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت. این واحد تولیدی نیز سالانه 600 هزار تن میلگرد برای مصارف صنعتی و ساختمانی تولید می نماید.

مشاهده قیمت تیرآهن البرز غرب

البرز غرب توانسته زمینه اشتغالزایی را برای بیش از 500 نفر از اهالی این شهر بطور مستقیم فراهم نماید و در عین حال بیش از 2000 نفر نیرو نیز به طور غیر مستقیم در خدمت این واحد تولیدی می باشند. از اهداف توسعه طلبانه شرکت فولاد البرز غرب احداث یک فاز ذوب آهن برای تولید شمش فولادی و میلگرد با ظرفیت تولید سالانه 7 میلیون تن در سال می باشد. این گروه تولیدی به عنوان یک هلدینگ تولید کننده فولاد دارای شرکت های وابسته است که از آن جمله می توان شرکت مهندسی نیرو سیستم سترگان، شرکت آذرسنگ رستگار و شرکت حمل ونقل آرین ترابر تیراژه را نام برد.

استانداردها و گواهینامه های دریافتی مجتمع فولاد البرز غرب

این گروه تولیدی فولاد ساز در راستای ارتقای کیفیت محصولات و ایجاد رضایت در مشتریان، اقدام به استقرار سیستم مدیریت کیفیت یکپارچه (MIS) کرده است. با بهره گیری از این سیستم موفق به دستیابی استانداردهای 2004-14001 ISO و 2007-18001 OHSAS در زمینه مدیریت محیط زیست و استاندارد ISO 9001: 2008 در زمینه مدیریت کیفیت شده است.

مجتمع فولاد البرز غرب

ارزیابی واحد کنترل کیفی در گروه البرز غرب

واحد کنترل کیفیت این مجتمع مسئول بازررسی کیفیت ترکیب شیمیایی و کنترل کیفیت استانداردهای ابعادی و مکانیکی شمش ورودی تا محصولات نهایی می باشد. وجود آزمایشگاه های مدرن و مجهز همراه با تجربه و تخصص پرسنل سبب شده تا کیفیت محصولات مطابق با آخرین استانداردهای جهان باشد.

علاوه بر بازرسی های معمول کنترل فرآیند تولید  نیز توسط گروه مختصص فولاد البرز غرب انجام می گردد. این نوع از کنترل به معنای آن است که بازرسی و کنترل کیفی بایستی در کلیه مراحل تولیدی جاری باشد.

معرفی خطوط تولیدی گروه البرز غرب

مجتمع فولاد البرز غرب در راستای تولید محصولات خود دارای خطوط تولیدی مجهز به تجهیزات مدرن می باشد که از آن جمله می توان به واحد فرآوری، تفکیک و تامین مواد اولیه و واحد فولاد سازی اشاره کرد. در بخش فولاد سازی، ذوب آهن اسفنجی و مواد اولیه فولادی در کوره های القایی صورت می پذیرد.

در واحد کوره تصفیه پاتیلی مواد مذاب در عملیات قبلی تصفیه می گردند و ناخالصی هایی مانند گوگرد از آنها زدوده می شود. سپس در بخش ریخته گری شمش با انواع ابعاد تولید و پس از عملیات اسید شویی و فیشینگ به انواع محصولات فولادی تبدیل می گردند.

معرفی محصولات شرکت ذوب آهن البرز غرب

دراین گروه تولیدی انواع شمش در ابعاد 100*100 تا 200*200 میلیمتر مربع و در متراژهای 3 الی 12 متر، براساس سفارش مشتری تولید می گردد. ضخامت این شمش ها 3 میلیمتر بوده وتلرانس زاویه برش شمش ها 5% است. انواع مقاطع نورد گرم این گروه تولیدی شامل انواع نبشی بال مساوی در ابعاد 60*60*4 تا 120*120*9 است.

ناودانی های تولیدی این شرکت در ابعاد UPN80 تا UPN140 است و طول آنها 6 تا 12 متر است. ابعاد انواع تیر آهن از IPN140 تا IPN180 است و در طول 6 تا 12 متر تولید می شود. تمامی این مقاطع فولادی تحت استاندارد ترکیب شیمیایی DIN EN 17100 و استاندارد محصول EN10056-2 و DIN 1028 تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد