بررسی جامع کیفیت میلگرد ابهر

4 ماه پیش981بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
بررسی جامع کیفیت میلگرد ابهر

میلگرد، یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی است که در صنعت ساختمان‌سازی اهمیت فوق‌العاده ویژه‌ای دارد. میلگرد به‌دلیل پرمصرف بودن، تاثیر به‌سزایی در هزینه نهایی پروژه دارد که هم به‌صورت ساده و هم آج‌دار تولید می‌شود. در این راستا، شرکت فولاد سیادن ابهر از تولیدکننده‌های برتر این محصول در زنجان است. مهندسان و پیمانکاران بسیاری، میلگردهای ساخته‌ شده این شرکت را نسبت به شرکت‌های دیگر ترجیح می‌دهند که نشان‌دهنده کیفیت میلگرد ابهر است و با قیمت بسیار مناسبی می توانید نسبت به خرید میلگرد از کارخانه اقدام کنید.

استاندارد میلگرد ابهر

میلگرد ابهر در استاندارد A2 و A3 ساخته می‌شود. شایان ذکر است که بیشترین میلگردهای تولید‌شده مربوط به استاندارد A2 و در سایزهای 8، 10 و 12 هستند. از‌طرف دیگر، در استاندارد A3، سایز 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 25 و 28 به تولید می‌رسند. باید اشاره کرد که سایزبندی میلگردهای ابهر مطابق با استاندارد ملی 3132 صورت می‌گیرد که بنابراین جزو میلگردهای استاندارد محسوب می‌شود.

میلگرد زنجان

کاربرد میلگرد ابهر

میلگردهای ساده ابهر که دارای سطح صاف و بدون آج هستند، اغلب با قطر 6 تا 50 میلی‌متری عرضه می‌شوند. این میلگرد به‌راحتی بریده و خم می‌شود. بنابراین در ساخت پل‌ها یا سایر سازه‌های سنگین کاربردی ندارند. برخی از کاربردهای مهم میلگرد ساده به‌صورت زیر بیان می‌شود:

  • اتصالات ساختمانی
  • ساخت اتصالات صنعتی
  • قطعات خودروسازی
  • اتصالات زیربنایی در جاده‌ها و بزرگ‌راه‌ها

میلگرد آج‌دار ابهر از مقاومت بالایی برخوردار است که در سازه‌های بتنی به‌خصوص در کنار سیمان مسلح (RCC) مقاومت بالایی را ایجاد خواهد کرد. از مهم‌ترین کاربردهای میلگرد آج‌دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انواع سازه‌ بتنی مانند پل‌ها، ایستگاه‌های اتوبوسBRT، ساختمان‌ها و برج‌ها
  • سازه‌های فولادی به‌‌منظور تقویت سازه
  • مقاوم‌سازی در برابر زلزله

ویژگی میلگرد ابهر زنجان

باتوجه به حجم تولید و تنوع میلگرد ابهر، همواره رقابت و تقاضای زیادی برای استفاده آن در سازه‌های مختلف وجود دارد. بسیاری از کارشناسان حوزه میلگرد، کیفیت میلگرد ابهر را به‌عنوان یکی از ویژگی‌های بارز موفقیت شرکت فولاد سیادن در بازار می‌دانند. شایان ذکر است بسیاری از پروژه‎‌های ساختمانی در محدوده‌ استان زنجان و قزوین از میلگرد ابهر برای ساخت‌و‌ساز استفاده می‌کنند. زیرا هم قیمت میلگرد ابهر مناسب است و هم به این استان‌ها نزدیک می باشد.

میلگرد 14 ابهر زنجان

میلگرد 14 ابهر به‌عنوان یک میلگرد آج‌دار در استاندارد A3 به تولید می‌رسد. تنش جاری آن 4000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع و تنش گسیختگی آن برابر 6000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع اعلام می‌شود. تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن 14 درصد است و به‌طور کلی میلگردی ترد به‌حساب می‌آید که برای استفاده در ساختمان مناسب به نظر می‌رسد. آج‌های آن به‌شکل جناقی (هفت و هشت) شکل گرفته‌اند.

میلگرد 16 ابهر زنجان

این میلگرد را میلگردی ترد در استاندارد A3 معرفی می‌کنند که اعمال عملیات جوشکاری روی آن ممنوع است. لذا برای استفاده در سازه‌‌هایی که به انعطاف و شکل‌پذیری بیشتر نیاز دارند، کاربرد ندارد. این میلگرد در شاخه‌های 12 متری تولید می‌شود و وزن هر شاخه از میلگرد 16 ابهر برابر با 18.5 کیلوگرم است.

کاربرد میلگرد ابهر

میلگرد 18 ابهر زنجان

این میلگرد در شاخه‌های 12 متری با استاندارد A3 تولید می‌شود. این میلگرد برای مصارف مهمی از جمله ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد. باید اشاره کرد ازآنجاکه به کار بردن میلگردهایی با استاندارد A3 برای جوشکاری ممنوع شده‌اند. میلگرد 18 ابهر زنجان برای مقاوم‌سازی زیرساز بتنی استفاده می‌شود که این امر کیفیت میلگرد ابهر را نشان می‌دهد.

جدول مشخصات فنی میلگرد ابهر

در جدول زیر مشخصات فنی میلگرد ابهر ارائه می‌شود:

مشخصه فنی

مقدار

میزان تحمل تنش تسلیم

۳۴۰  (N/mm2)

 

میزان تحمل تنش نهایی

۵۰۰ (N/mm2)

میزان روا داری میلگرد ساده ابهر

۷ میلی‌متر

میزان روا داری میلگرد آج‌دار ابهر

۸ میلی‌متر

جمع‌بندی

شرکت فولاد سیادن ابهر از تولیدکننده‌های برتر میلگرد در زنجان است. بسیاری از کارشناسان حوزه میلگرد، کیفیت میلگرد ابهر را به‌ عنوان یکی از ویژگی‌های بارز موفقیت شرکت فولاد سیادن در بازار می‌دانند. در رابطه با تولیدات ابهر، باید اشاره کرد که هرچه اندازه و سایز میلگرد بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد