0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ناودانی در چین و عدم فروش صادراتی

قیمت ناودانی صادراتی چین با افزایش شدید قیمتهای داخلی همراه شد. در حال حاضر اکثر پیشنهادات قیمت ناودانی از چین در حدود مبلغ ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار در هر تن ارائه می شوند  که ۲۵ تا ۳۰ دلار در هر تن بیشتر از سطح قیمت دو هفته پیش است. با این حال، یکی از تاجران بزرگ چین به متال اکسپرت گفت: ” هم اکنون هیچ شرکتی حاضر به صادرات قیمت خرید ناودانی نیست. در حال حاضر، قیمت قیمت ناودانی ، اسمی است، زیرا همه تولید کنندگان بر بازار داخلی متمرکز شده اند که با سرعت بسیار زیاد رو به رو می باشد. قیمت ناودانی داخلی به طور میانگین  ۳۵۲ یوان در هر تن (۵۲ دلار در هر تن) افزایش قیمت  یافته است.

بنابراین هم معامله گران و هم کارخانه ها به سفارش های خارج از کشور علاقه مند نیستند. یکی از معامله گران اصلی در شانگهای گفت:  “حتی اگر ما بخواهیم صادرات کنیم، سخت است که قیمت خرید ناودانی را از کارخانه تهیه کنیم .همه آنها  یا قبلاً همه چیز را فروخته اند یا آن را انبار کرده اند تا بعداً در بازار داخلی به فروش برسانند. بعضی از فعالان بازار داخلی نیز اشاره کرده اند که در مقایسه با قیمت ناودانی ، تولید قیمت ناودانی قابل فروش، اخیراً کاهش یافته است.

قیمت نبشی ناودانی

امکان افزایش بیشتر قیمت ناودانی آلمان

با وجود خرید ضعیف، تولیدکنندگان قیمت ناودانی آلمان در طول دو هفته به شدت افزایش قیمتها را به دنبال کرده اند، که  این افزایش قیمت به دلیل روند صعودی قیمت در بخش قراضه و روندی صعودی وضعیت رقابتی در بازار می باشد. فعالان بازار داخلی معتقدند که قیمت ناودانی ممکن است بیشتر از این افزایش داشته باشد.

پیشنهادات قیمت ناودانی آلمان تا کنون ۲۰ یورو به ازای هر تن افزایش قیمت داشته  و قیمت ناودانی  به مبلغ  ۲۰۰ تا ۲۱۰ یورو در هر تن بر مبنای  عرضه شده است. گفته می شود که اخیراً معاملاتی برای قیمت خرید ناودانی با قیمت ۴۵۰ یورو در هر تن انجام شده است. همه قیمت های ارائه شده ،بدون۱۹٪  مالیات بر ارزش افزوده است.

یکی از تولیدکنندگان آلمانی به متال اکسپرت اظهار داشت : “بازار آرام است. مشتریان داخلی سه هفته پیش محموله های ناودانی بسیاری را از آلمان و اروپا را خریداری کرده اند که قیمت آن بسیار پایین تر از امروز بود. ما باید قیمت ناودانی را افزایش بدهیم زیرا قیمت قراردادهای قراضه که قبلا امضا شده اند تا ۱۰ یورو در هر تن، بیشتراست و تولید کنندگان جنوب اروپا قیمت ها را افزایش داده اند. “

روند صعودی قیمت ناودانی

تامین کنندگان جنوب اروپا پیشنهاد کرده اند که قیمت ناودانی را ۲۰ یورو در هر تن در طی دو هفته افزایش دهند تا از سود سهامی  که در ماه گذشته از دست داده بودند، محافظت شود. از دست دادن سود در زمانی که تقاضا در تمام نقاط ضعیف بود، اتفاق افتاد. یکی از منابع تجاری آلمان گفته است: “هیچ دلیلی برای خرید ناودانی داخلی و اروپایی وجود ندارد، زیرا پیشنهادات شرکت های تجاری حدود ۲۰ یورو در هر تن کمتر از کارخانه ها است زیرا آنها ، را با ناودانی قیمت بسیار پایین تری خریداری کرده اند.”

اگر چه  روند بازار در حال حاضر آرام است، احتمال قوی وجود دارد که قیمت خرید ناودانی آلمان بیشتر افزایش خواهد یافت، زیرا فعالیت صنایع مصرف کننده زیاد می باشد و ذخایر مشتریان طی چند هفته کاهش می یابد. علاوه بر این، انتظار می رود که مقامات الجزایر به زودی تصمیمات مربوط به واردات ناودانی را تصویب کنند.

انتظار افزایش قیمت ناودانی شرکت کاردامیر ترکیه

انتظار میرود مجتمع فولاد  کاردامیر ترکیه، پیشنهاد قیمت ناودانی خود را برای مشتریان داخلی ، پس از انجام معاملات  فروش در میان کاهش ارزش لیره در هفته گذشته، افزایش دهد. در عین حال، تقاضای داخلی برای ناودانی در کشور همچنان کافی است، اگرچه قیمت جدید ناودانی از شرکت کاردامیر تا کنون ناکافی بوده است.

در حال حاضر قیمت ناودانی این شرکت در بازار داخلی ترکیه با نرخ ۵۴۰ دلار در هرتن ( ۲٫۰۶۰ لیره در هر تن کارهای سابق ) عرضه می شود که ۱۲ دلار در هر تن ( ۵۵ لیره در هر تن ) درمقایسه با سطح قیمت ناودانی در هفته گذشته،افزایش داشته است. همانطور که متال اکسپرت پیش از این گزارش کرده بود، هیچ معامله ای با قیمت جدید ناودانی این شرکت انجام  نشده است. فروش قبلی برای محموله ای کمتر از ۳۰ هزار تن انجام شده است. قیمت هایی که به لیره می باشند شامل ۱۸٪ مالیات می باشند، در حالیکه قیمت های ارائه شده به دلار آمریکا شامل مالیات نمی شوند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری