0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ناودانی در چین و عدم فروش صادراتی

قیمت ناودانی صادراتی چین با افزایش شدید قیمتهای داخلی همراه شد. در حال حاضر اکثر پیشنهادات قیمت ناودانی از چین در حدود مبلغ 530 تا 535 دلار در هر تن ارائه می شوند  که 25 تا 30 دلار در هر تن بیشتر از سطح قیمت دو هفته پیش است. با این حال، یکی از تاجران بزرگ چین به متال اکسپرت گفت: ” هم اکنون هیچ شرکتی حاضر به صادرات قیمت خرید ناودانی نیست. در حال حاضر، قیمت قیمت ناودانی ، اسمی است، زیرا همه تولید کنندگان بر بازار داخلی متمرکز شده اند که با سرعت بسیار زیاد رو به رو می باشد. قیمت ناودانی داخلی به طور میانگین  352 یوان در هر تن (52 دلار در هر تن) افزایش قیمت  یافته است.

بنابراین هم معامله گران و هم کارخانه ها به سفارش های خارج از کشور علاقه مند نیستند. یکی از معامله گران اصلی در شانگهای گفت:  “حتی اگر ما بخواهیم صادرات کنیم، سخت است که قیمت خرید ناودانی را از کارخانه تهیه کنیم .همه آنها  یا قبلاً همه چیز را فروخته اند یا آن را انبار کرده اند تا بعداً در بازار داخلی به فروش برسانند. بعضی از فعالان بازار داخلی نیز اشاره کرده اند که در مقایسه با قیمت ناودانی ، تولید قیمت ناودانی قابل فروش، اخیراً کاهش یافته است.

قیمت نبشی ناودانی

امکان افزایش بیشتر قیمت ناودانی آلمان

با وجود خرید ضعیف، تولیدکنندگان قیمت ناودانی آلمان در طول دو هفته به شدت افزایش قیمتها را به دنبال کرده اند، که  این افزایش قیمت به دلیل روند صعودی قیمت در بخش قراضه و روندی صعودی وضعیت رقابتی در بازار می باشد. فعالان بازار داخلی معتقدند که قیمت ناودانی ممکن است بیشتر از این افزایش داشته باشد.

پیشنهادات قیمت ناودانی آلمان تا کنون 20 یورو به ازای هر تن افزایش قیمت داشته  و قیمت ناودانی  به مبلغ  200 تا 210 یورو در هر تن بر مبنای  عرضه شده است. گفته می شود که اخیراً معاملاتی برای قیمت خرید ناودانی با قیمت 450 یورو در هر تن انجام شده است. همه قیمت های ارائه شده ،بدون19٪  مالیات بر ارزش افزوده است.

یکی از تولیدکنندگان آلمانی به متال اکسپرت اظهار داشت : “بازار آرام است. مشتریان داخلی سه هفته پیش محموله های ناودانی بسیاری را از آلمان و اروپا را خریداری کرده اند که قیمت آن بسیار پایین تر از امروز بود. ما باید قیمت ناودانی را افزایش بدهیم زیرا قیمت قراردادهای قراضه که قبلا امضا شده اند تا 10 یورو در هر تن، بیشتراست و تولید کنندگان جنوب اروپا قیمت ها را افزایش داده اند. “

روند صعودی قیمت ناودانی

تامین کنندگان جنوب اروپا پیشنهاد کرده اند که قیمت ناودانی را 20 یورو در هر تن در طی دو هفته افزایش دهند تا از سود سهامی  که در ماه گذشته از دست داده بودند، محافظت شود. از دست دادن سود در زمانی که تقاضا در تمام نقاط ضعیف بود، اتفاق افتاد. یکی از منابع تجاری آلمان گفته است: “هیچ دلیلی برای خرید ناودانی داخلی و اروپایی وجود ندارد، زیرا پیشنهادات شرکت های تجاری حدود 20 یورو در هر تن کمتر از کارخانه ها است زیرا آنها ، را با ناودانی قیمت بسیار پایین تری خریداری کرده اند.”

اگر چه  روند بازار در حال حاضر آرام است، احتمال قوی وجود دارد که قیمت خرید ناودانی آلمان بیشتر افزایش خواهد یافت، زیرا فعالیت صنایع مصرف کننده زیاد می باشد و ذخایر مشتریان طی چند هفته کاهش می یابد. علاوه بر این، انتظار می رود که مقامات الجزایر به زودی تصمیمات مربوط به واردات ناودانی را تصویب کنند.

انتظار افزایش قیمت ناودانی شرکت کاردامیر ترکیه

انتظار میرود مجتمع فولاد  کاردامیر ترکیه، پیشنهاد قیمت ناودانی خود را برای مشتریان داخلی ، پس از انجام معاملات  فروش در میان کاهش ارزش لیره در هفته گذشته، افزایش دهد. در عین حال، تقاضای داخلی برای ناودانی در کشور همچنان کافی است، اگرچه قیمت جدید ناودانی از شرکت کاردامیر تا کنون ناکافی بوده است.

در حال حاضر قیمت ناودانی این شرکت در بازار داخلی ترکیه با نرخ 540 دلار در هرتن ( 2.060 لیره در هر تن کارهای سابق ) عرضه می شود که 12 دلار در هر تن ( 55 لیره در هر تن ) درمقایسه با سطح قیمت ناودانی در هفته گذشته،افزایش داشته است. همانطور که متال اکسپرت پیش از این گزارش کرده بود، هیچ معامله ای با قیمت جدید ناودانی این شرکت انجام  نشده است. فروش قبلی برای محموله ای کمتر از 30 هزار تن انجام شده است. قیمت هایی که به لیره می باشند شامل 18٪ مالیات می باشند، در حالیکه قیمت های ارائه شده به دلار آمریکا شامل مالیات نمی شوند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0