تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

احتمال افزایش قیمت نبشی ناودانی در بازار داخلی

قیمت نبشی و ناودانی در کارخانجات مختلف طی هفته جاری

اگر بخواهیم به بررسی قیمت نبشی در بازار داخلی طی روز های اخیر بپردازیم، باید بگوییم که قیمت نبشی در کارخانه های مختلف، متفاوت گزارش شده است. در برخی شاهد کاهش بوده ایم و در برخی نیز افزایش نسبی دیده می شود.

قیمت نبشی ۵ کارخانه مشهد امروز در حدود ٢۵٠٠ تومان اعلام شد که روندی افزایشی را نشان می دهد. قیمت نبشی ۵ کارخانه ناب تبریز هم معادل ٢۵٣٠ تومان بود که کاهش نسبی به همراه داشته است. علاوه بر این، قیمت نبشی ۴ انبار اصفهان با مبلغی معادل ٢۵۶٠ تومان معامله شد و نسبت به دیروز بدون تغییر ماند.

قیمت نبشی ۴ کارخانه تبریز هم در حدود ٢۵۴٠ تومان اعلام شد و با روندی کاهشی همراه بود. بدین ترتیب قیمت نبشی طی روز های اخیر دچار نوسانات نسبی به همراه داشته است. اما رئیس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن امروز در تاریخ شنبه پنجم اسفند ماه ٩۶ اعلام کرد که وضعیت قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی روندی افزایشی پیدا خواهد کرد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که قیمت نبشی آهن و به طور کلی تقریبا همه محصولات فولادی دچار افزایش خواهد شد. طبق گزارشات منتشر شده، پس از اولین گام عرضه محصولات فولادی در بورس‌کالا،در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که قیمت محصولات فولادی با افزایش مواجه شود.

قیمت نبشی

نزدیک شدن قیمت ها به نرخ واقعی تر در بورس کالا

چرا که با ورود کارخانجات تولید کننده محصولات فولادی به بورس‌کالا، قیمت‌ این محصولات به نرخ ‌های واقعی نزدیک‌ تر می‌شود؛ نتیجه این امر این است که ابتدا قیمت ‌این محصولات در بازار داخلی تا حدودی افزایش پیدا می‌کند زیرا قیمت‌ های کنونی به شکل دستوری تعیین می شوند اما قیمت های واقعی، نسبت به آن ها مقداری بالا تر هستند.

حتما بخوانید :  بررسی بازار فولاد در دو ماه گذشته و مقایسه با بازار سال 96

از ابتدای سال جاری تا کنون زمزمه‌ هایی مبنی بر ورود زنجیره ارزشی فولاد به بورس‌ کالا مطرح بوده است. از مهم ترین دلایل پیشنهاد این موضوع هم می توان به فاصله قیمت سنگ آهن داخلی با قیمت ‌بازار های جهانی و نارضایتی تولید کنندگان داخلی از این قضیه و همچنین ایجاد وضعیتی برای شفافیت بیش تر معاملات فولادی اشاره کرد.

علاوه بر این، به اعتقاد برخی از کارشناسان فعال در این حوزه، با استفاده از این روش که به نوعی عرضه تمام محصولات زنجیره فولاد در بورس‌کالا می باشد، به ساز و کار رقابتی مناسبی می‌توان رسید.

سنگ آهن در بورس کالا

همچنین لازم به ذکر است که طی روز گذشته هیات پذیرش بورس‌ کالا برای اولین بار گندله و کنسانتره سنگ آهن شرکت گل گهر را برای عرضه در بازار اصلی این بورس پذیرفت تا عرضه و همچنین کشف قیمت سنگ آهن بر حسب مکانیسم عرضه و تقاضا عملی ‌تر از قبل شود؛ با انجام این کار، به زودی برای اولین بار در بورس کالا عرضه محصولات کنسانتره و گندله سنگ آهن انجام خواهد شد.

علاوه بر این، رئیس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن طی بررسی هایی که در مورد ورود محصولات فولادی برای اولین بار به بورس ‌کالا انجام شد، اظهار داشت: با ورود شرکت‌ های تولید کننده محصولات فولادی به بورس‌کالا، قیمت‌ این محصولات به سمت قیمت‌ های واقعی نزدیک تر خواهد شد؛ رئیس انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان سنگ‌آهن همچنین در ادامه سخنان خود عرضه محصولات فولادی به بورس را بهترین روش برای تعیین قیمت واقعی زنجیره ارزش فولاد دانست.

حتما بخوانید :  تحلیل بازار آهن آلات هفته دوم آذرماه

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button