0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت محصولات فولاد بلند صادراتی چین به دنبال افزایش تقاضای بازار جهانی

به گزارش مرکزآهن قیمت میلگرد، محصولات فولاد بلند صادراتی کشور چین طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر افزایش تقاضا در بازار جهانی می باشد. اخبار منتشر شده از آژانس خبری به تحلیل قیمت های محصولات فولاد بلند صادراتی از کشور چین به خصوص قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی به کشورهای اطراف و روند صعودی افزایش قیمت ها و دلایل این افزایش پرداخته است.

قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور چین

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور چین 500-490 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 18 ماه ژوئیه بوده است. این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 15 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که فعالیت خرید این محصول طی هفته گذشته افزایش یافته است و سفارشات ماه اوت به طور کامل رزرو شده است و افزایش فعالیت خرید طی هفته گذشته سبب شده است که قیمت های صادراتی این محصول افزایش شدیدی یابد.  به گفته یکی از مدیران کارخانجات فولاد سازی کشور چین، ظرفیت کارخانجات به حد پایینی رسیده است که همین امر یکی از دلایل افزایش قیمت محصولات فولاد بلند بوده و مدیران این کارخانجات بایستی اقدام به افزایش موجودی این محصولات کنند.

با این به گفته منابع خبری موثق، این کارخانه اقدام به فروش 10000 تن سیم مفتولی به قیمت حدودا 500 دلار به ازای هر تن طی این هفته کرده است که این قیمت پیشنهادی حد بالای قیمت تخمین زده شده توسط آژانس گزارش قیمت متال بولتن می باشد. هرچند به گفته برخی از شرکت کنندگان بازار مصرف کنندگان این محصول در کشورهای خارجی تمایلی به خرید این محصولات با این قیمت نشان نداده اند که علت آن قیمت های پیشنهادی بسیار بالا این محصول می باشد. هم چنین به گفته یکی از تاجران صادراتی شرق چین، قیمت پیشنهادی خریداران برای این محصول در مناقصات صورت گرفته طی هفته گذشته 488 دلار به ازای هر تن بوده است که با این حال تاجران هم چنان تمایلی به فروش محصول با این قیمت نشان نداده اند زیرا از نظر آن ها قیمت پیشنهادی توسط خریداران نسبت به قیمت پیشنهادی آن ها برای این محصول بسیار کم تر بوده است و سود حاصل از این معاملات به میزان اندکی می باشد.

به گفته منابع خبری معامله دیگری نیز توسط یکی دیگر از تاجران واقع در کشور چین به قیمت 490 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته منعقد شده است. برخی از کارخانجات تولید فولاد نیز قیمت سیم مفتولی صادراتی خود را به میزان 500 دلار به ازای هر تن یا حتی بالاتر طی دو روز گذشته اعلام کرده اند. با این حال اکثر خریداران این محصول منتظرند قیمت ها در بازار داخلی ثابت شده و پس از آن معاملات را انجام دهند زیرا تا زمان ثابت نشدن قیمت های داخلی، قیمت های صادراتی نیز به همان میزان افزایش خواهد یافت. قیمت سیم مفتولی در شرق آسیا تا روز سه شنبه به میزان 566-563 دلار به ازای هر تن بوده است.

این قیمت طی هفته گذشته به میزان 552-549 دلار به ازای هر تن اعلام شده که طی این هفته نسبت به قیمت هفته گذشته 13 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در بازار جنوب شرقی آسیا نیز تعدادی از خریداران این محصول برای افزایش ایمنی معاملات قیمت های پیشنهادی خود در مناقصه را افزایش داده اند. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که اکثرا شامل محموله های وارداتی از کشور چین به کشورهای ویتنام و فیلیپین می باشد به میزان 505-500 دلار به ازای هر تن تا روز دوشنبه مورخ 17 ماه ژوئیه بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته 20-15 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

میلگرد صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد صادراتی کشور چین به ضخامت 32-16 میلی متر به میزان 485-480 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 18 ماه ژوئیه بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته بازار صادراتی میلگرد تغییرات مثبتی را نسبت به ماه های اخیر تجربه کرده است که علت این امر افزایش تعداد معاملات منعقد شده برای این محصول در بازار جهانی و افزایش تقاضا در طی هفته گذشته نسبت به ماه های اخیر بوده است.

اخبار منتشر شده حاکی از آن است که کارخانه تولید فولاد در شمال چین محموله ای به ظرفیت کم حاوی میلگرد به قیمت 485 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته صادر کرده است. هم چنین مقدار زیادی میلگرد به قیمت 485-480 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته به کره جنوبی صادر شده است. با این حال کارخانجات تولید میلگرد واقع در کشور چین قیمت های پیشنهادی خود را تا میزان 490 دلار به ازای هر تن نیز طی هفته گذشته رسانده اند که علت این امر افزایش قیمت های بازار داخلی این کشور می باشد. به گفته منابع خبری در روز سه شنبه قیمت میلگرد در شرق چین به میزان 554-545 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته به میزان 9-6 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

در جنوب شرقی آسیا نیز خریداران تمایلی به خرید میلگرد نشان نداده اند زیرا قیمت های خریدران در مناقصه تفاوت زیادی با قیمت های پیشنهادی فروشندگان داشته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا بر طبق قیمت محموله های میلگرد وارداتی از کشور چین به کشور سنگاپور محاسبه شده است به میزان 450-440 دلار به ازای هر تن تا روز دوشنبه مورخ 17 ماه ژوئیه بوده است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 15-10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0