0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت محصولات فولاد بلند صادراتی چین به دنبال افزایش تقاضای بازار جهانی

به گزارش مرکزآهن قیمت میلگرد، محصولات فولاد بلند صادراتی کشور چین طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر افزایش تقاضا در بازار جهانی می باشد. اخبار منتشر شده از آژانس خبری به تحلیل قیمت های محصولات فولاد بلند صادراتی از کشور چین به خصوص قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی به کشورهای اطراف و روند صعودی افزایش قیمت ها و دلایل این افزایش پرداخته است.

قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور چین

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور چین ۵۰۰-۴۹۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۸ ماه ژوئیه بوده است. این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که فعالیت خرید این محصول طی هفته گذشته افزایش یافته است و سفارشات ماه اوت به طور کامل رزرو شده است و افزایش فعالیت خرید طی هفته گذشته سبب شده است که قیمت های صادراتی این محصول افزایش شدیدی یابد.  به گفته یکی از مدیران کارخانجات فولاد سازی کشور چین، ظرفیت کارخانجات به حد پایینی رسیده است که همین امر یکی از دلایل افزایش قیمت محصولات فولاد بلند بوده و مدیران این کارخانجات بایستی اقدام به افزایش موجودی این محصولات کنند.

با این به گفته منابع خبری موثق، این کارخانه اقدام به فروش ۱۰۰۰۰ تن سیم مفتولی به قیمت حدودا ۵۰۰ دلار به ازای هر تن طی این هفته کرده است که این قیمت پیشنهادی حد بالای قیمت تخمین زده شده توسط آژانس گزارش قیمت متال بولتن می باشد. هرچند به گفته برخی از شرکت کنندگان بازار مصرف کنندگان این محصول در کشورهای خارجی تمایلی به خرید این محصولات با این قیمت نشان نداده اند که علت آن قیمت های پیشنهادی بسیار بالا این محصول می باشد. هم چنین به گفته یکی از تاجران صادراتی شرق چین، قیمت پیشنهادی خریداران برای این محصول در مناقصات صورت گرفته طی هفته گذشته ۴۸۸ دلار به ازای هر تن بوده است که با این حال تاجران هم چنان تمایلی به فروش محصول با این قیمت نشان نداده اند زیرا از نظر آن ها قیمت پیشنهادی توسط خریداران نسبت به قیمت پیشنهادی آن ها برای این محصول بسیار کم تر بوده است و سود حاصل از این معاملات به میزان اندکی می باشد.

به گفته منابع خبری معامله دیگری نیز توسط یکی دیگر از تاجران واقع در کشور چین به قیمت ۴۹۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته منعقد شده است. برخی از کارخانجات تولید فولاد نیز قیمت سیم مفتولی صادراتی خود را به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن یا حتی بالاتر طی دو روز گذشته اعلام کرده اند. با این حال اکثر خریداران این محصول منتظرند قیمت ها در بازار داخلی ثابت شده و پس از آن معاملات را انجام دهند زیرا تا زمان ثابت نشدن قیمت های داخلی، قیمت های صادراتی نیز به همان میزان افزایش خواهد یافت. قیمت سیم مفتولی در شرق آسیا تا روز سه شنبه به میزان ۵۶۶-۵۶۳ دلار به ازای هر تن بوده است.

این قیمت طی هفته گذشته به میزان ۵۵۲-۵۴۹ دلار به ازای هر تن اعلام شده که طی این هفته نسبت به قیمت هفته گذشته ۱۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در بازار جنوب شرقی آسیا نیز تعدادی از خریداران این محصول برای افزایش ایمنی معاملات قیمت های پیشنهادی خود در مناقصه را افزایش داده اند. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که اکثرا شامل محموله های وارداتی از کشور چین به کشورهای ویتنام و فیلیپین می باشد به میزان ۵۰۵-۵۰۰ دلار به ازای هر تن تا روز دوشنبه مورخ ۱۷ ماه ژوئیه بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته ۲۰-۱۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

میلگرد صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد صادراتی کشور چین به ضخامت ۳۲-۱۶ میلی متر به میزان ۴۸۵-۴۸۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۸ ماه ژوئیه بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته بازار صادراتی میلگرد تغییرات مثبتی را نسبت به ماه های اخیر تجربه کرده است که علت این امر افزایش تعداد معاملات منعقد شده برای این محصول در بازار جهانی و افزایش تقاضا در طی هفته گذشته نسبت به ماه های اخیر بوده است.

اخبار منتشر شده حاکی از آن است که کارخانه تولید فولاد در شمال چین محموله ای به ظرفیت کم حاوی میلگرد به قیمت ۴۸۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته صادر کرده است. هم چنین مقدار زیادی میلگرد به قیمت ۴۸۵-۴۸۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته به کره جنوبی صادر شده است. با این حال کارخانجات تولید میلگرد واقع در کشور چین قیمت های پیشنهادی خود را تا میزان ۴۹۰ دلار به ازای هر تن نیز طی هفته گذشته رسانده اند که علت این امر افزایش قیمت های بازار داخلی این کشور می باشد. به گفته منابع خبری در روز سه شنبه قیمت میلگرد در شرق چین به میزان ۵۵۴-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته به میزان ۹-۶ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

در جنوب شرقی آسیا نیز خریداران تمایلی به خرید میلگرد نشان نداده اند زیرا قیمت های خریدران در مناقصه تفاوت زیادی با قیمت های پیشنهادی فروشندگان داشته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا بر طبق قیمت محموله های میلگرد وارداتی از کشور چین به کشور سنگاپور محاسبه شده است به میزان ۴۵۰-۴۴۰ دلار به ازای هر تن تا روز دوشنبه مورخ ۱۷ ماه ژوئیه بوده است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۵-۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری