0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش نرخ معاملات میلگرد در بازار روسیه

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 5 ماه ژوئیه، قیمت میلگرد تولید داخلی روسیه طی هفته گذشته افزایش یافته است. علت این امر این است که قیمت معاملات منعقد شده در ماه ژوئن، نسبت به معاملات ماه می ارزش بالاتری داشته و در نرخ بالاتری منعقد شده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که در حالی که میزان تقاضا برای میلگرد در این هفته تغییر چندانی نیافته است، قیمت این محصول افزایش یافته است. پس از ارزیابی های صورت گرفته از قیمت میلگرد تولید داخلی کشور روسیه در تاریخ 3 ماه ژوئیه، قیمت این محصول به میزان 455 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. با این حال معاملات اخیر صورت گرفته به قیمت بالاتری در حدود 463-462 دلار به ازای هر تن منعقد شده است. هم چنین قیمت اعلام شده از معاملات رخ داده در ماه ژوئن نسبت به معاملات ماه می افزایش یافته است.طبق گفته منابع خبری معاملات میلگرد صورت گرفته در ماه می به مبلغ 447-438 دلار به ازای هر تن منعقد شده است. پیش بینی ها حاکی از آن است که قیمت میلگرد تولید داخلی روسیه در زمستان پیش رو افت نخواهد کرد.

با این که هرساله قیمت میلگرد در فصل زمستان به علت کاهش فعالیت در ساخت و ساز کاهش می یابد.هم چنین کاهش تقاضای میلگرد داخلی منجر به افزایش میزان صادرات این محصول می گردد.در نتیجه قیمت ها در مارس شروع به کاهش یافته است و در اواسط ماه ژوئن به میزان 143-101 دلار به ازای هر تن افت کرده است.ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی روسیه 463-462 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) تا تاریخ 3 ماه ژوئیه بوده است.قیمت این محصول در هفته گذشته 462-447 دلار به ازای هر تن اعلام شده که طی این هفته شاهد افزایش قیمت بوده ایم.

در تاریخ 5 ماه ژوئیه، در مسکو، پیشنهادات قیمت برای میلگرد تولید داخلی به میزان 519-489 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 468-448 دلار به ازای هر تن اعلام شده تا آخر ماه می، افزایش یافته است.

افزایش قیمت های پیشنهادی میلگرد کشورهای اروپایی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 5 ماه ژوئیه، تولیدکنندگان میلگرد در جنوب اروپا قیمت های پیشنهادی خود را طی هفته گذشته افزایش داده اند، هرچند میزان تقاضا در بازار داخلی هم چنان ثابت باقی مانده است. طبق منابع خبری کارخانجات تولید فولاد در کشور ایتالیا قیمت پیشنهادی خود برای میلگرد صادراتی را به میزان 477-471 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این قیمت طی هفته گذشته 466-454 دلار به ازای هر تن اعلام شده که این قیمت در این هفته افزایش یافته است. با این حال پیشنهادات قیمت میلگرد از کارخانجات اسپانیا به میزان 500 دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت پیشنهادی 477 دلار به ازای هر تن در هفته گذشته، افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا 471-432 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 5 ماه ژوئیه بوده است.

این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته (454-432 دلار به ازای هر تن)، 17 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.به گفته منابع خبری بالاترین قیمت پیشنهادی میلگرد صادراتی طی چند هفته اخیر به میزان 432 دلار به ازای هر تن در اواخر ماه ژوئن بوده است.به گفته تاجران میلگرد قیمت های پیشنهادی اخیر بسیار بالا و غیر قابل اجرا می باشد.اخبار رسیده حاکی از آن است که تاجران در حال حاضر تمایلی به خرید میلگرد ندارند هم چنین مجوز صادرات برای الجزایر نیز هنوز صادر نشده است.در بازار داخلی جنوب اروپا، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی به میزان 471-466 دلار به ازای هر تن تا روز چهارشنبه بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته (466-454 دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است.هم چنین به گفته منابع خبری، معاملات صورت گرفته در کشور ایتالیا در ماه ژوئیه در محدوده قیمت 483-471 دلار به ازای هر تن منعقد شده است.

بازار آرام واردات میلگرد و شمش امارات متحده عربی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 5 ماه ژوئیه، بازار واردات شمش و میلگرد در امارات متحده عربی طی این هفته آرام بوده است زیرا فعالان بازار ترجیح می دهند که برای پیشنهادات جدید قیمت میلگرد وارداتی از سایر کشورها صبر کنند. اخبار رسیده حاکی از آن است که کشور ترکیه میلگرد تولیدی خود را به قیمت 445-440 دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی پیشنهاد داده است در حالی که قیمت پیشنهادی خریداران به میزان 430-425 دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به امارات متحده عربی نیز به میزان 440-430 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 4 ماه ژوئیه بوده است که نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته (443-440 دلار به ازای هر تن) کاهش یافته است. بازار واردات شمش امارات متحده نیز طی این هفته آرام بوده است و قیمت های پیشنهادی شمش وارداتی از ایران به میزان  400-395 دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 400-395 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه ثابت باقی مانده است.تولیدکنندگان محلی میلگرد در امارات متحده عربی قیمت های جدیدی را برای این محصول طی هفته جاری اعلام نکرده اند.هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی امارات متحده عربی به میزان 483-468 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه ثابت باقی مانده است.با این حال فعالان بازار میلگرد نیز در امارات متحده عربی بیان کرده اند که انتظار می رود قیمت این محصول  به میزان 27-14 دلار به ازای هر تن به زودی افزایش یابد.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0