0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش نرخ معاملات میلگرد در بازار روسیه

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۵ ماه ژوئیه، قیمت میلگرد تولید داخلی روسیه طی هفته گذشته افزایش یافته است. علت این امر این است که قیمت معاملات منعقد شده در ماه ژوئن، نسبت به معاملات ماه می ارزش بالاتری داشته و در نرخ بالاتری منعقد شده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که در حالی که میزان تقاضا برای میلگرد در این هفته تغییر چندانی نیافته است، قیمت این محصول افزایش یافته است. پس از ارزیابی های صورت گرفته از قیمت میلگرد تولید داخلی کشور روسیه در تاریخ ۳ ماه ژوئیه، قیمت این محصول به میزان ۴۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. با این حال معاملات اخیر صورت گرفته به قیمت بالاتری در حدود ۴۶۳-۴۶۲ دلار به ازای هر تن منعقد شده است. هم چنین قیمت اعلام شده از معاملات رخ داده در ماه ژوئن نسبت به معاملات ماه می افزایش یافته است.طبق گفته منابع خبری معاملات میلگرد صورت گرفته در ماه می به مبلغ ۴۴۷-۴۳۸ دلار به ازای هر تن منعقد شده است. پیش بینی ها حاکی از آن است که قیمت میلگرد تولید داخلی روسیه در زمستان پیش رو افت نخواهد کرد.

با این که هرساله قیمت میلگرد در فصل زمستان به علت کاهش فعالیت در ساخت و ساز کاهش می یابد.هم چنین کاهش تقاضای میلگرد داخلی منجر به افزایش میزان صادرات این محصول می گردد.در نتیجه قیمت ها در مارس شروع به کاهش یافته است و در اواسط ماه ژوئن به میزان ۱۴۳-۱۰۱ دلار به ازای هر تن افت کرده است.ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی روسیه ۴۶۳-۴۶۲ دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) تا تاریخ ۳ ماه ژوئیه بوده است.قیمت این محصول در هفته گذشته ۴۶۲-۴۴۷ دلار به ازای هر تن اعلام شده که طی این هفته شاهد افزایش قیمت بوده ایم.

در تاریخ ۵ ماه ژوئیه، در مسکو، پیشنهادات قیمت برای میلگرد تولید داخلی به میزان ۵۱۹-۴۸۹ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۴۶۸-۴۴۸ دلار به ازای هر تن اعلام شده تا آخر ماه می، افزایش یافته است.

افزایش قیمت های پیشنهادی میلگرد کشورهای اروپایی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۵ ماه ژوئیه، تولیدکنندگان میلگرد در جنوب اروپا قیمت های پیشنهادی خود را طی هفته گذشته افزایش داده اند، هرچند میزان تقاضا در بازار داخلی هم چنان ثابت باقی مانده است. طبق منابع خبری کارخانجات تولید فولاد در کشور ایتالیا قیمت پیشنهادی خود برای میلگرد صادراتی را به میزان ۴۷۷-۴۷۱ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این قیمت طی هفته گذشته ۴۶۶-۴۵۴ دلار به ازای هر تن اعلام شده که این قیمت در این هفته افزایش یافته است. با این حال پیشنهادات قیمت میلگرد از کارخانجات اسپانیا به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت پیشنهادی ۴۷۷ دلار به ازای هر تن در هفته گذشته، افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا ۴۷۱-۴۳۲ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۵ ماه ژوئیه بوده است.

این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته (۴۵۴-۴۳۲ دلار به ازای هر تن)، ۱۷ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.به گفته منابع خبری بالاترین قیمت پیشنهادی میلگرد صادراتی طی چند هفته اخیر به میزان ۴۳۲ دلار به ازای هر تن در اواخر ماه ژوئن بوده است.به گفته تاجران میلگرد قیمت های پیشنهادی اخیر بسیار بالا و غیر قابل اجرا می باشد.اخبار رسیده حاکی از آن است که تاجران در حال حاضر تمایلی به خرید میلگرد ندارند هم چنین مجوز صادرات برای الجزایر نیز هنوز صادر نشده است.در بازار داخلی جنوب اروپا، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی به میزان ۴۷۱-۴۶۶ دلار به ازای هر تن تا روز چهارشنبه بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته (۴۶۶-۴۵۴ دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است.هم چنین به گفته منابع خبری، معاملات صورت گرفته در کشور ایتالیا در ماه ژوئیه در محدوده قیمت ۴۸۳-۴۷۱ دلار به ازای هر تن منعقد شده است.

بازار آرام واردات میلگرد و شمش امارات متحده عربی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۵ ماه ژوئیه، بازار واردات شمش و میلگرد در امارات متحده عربی طی این هفته آرام بوده است زیرا فعالان بازار ترجیح می دهند که برای پیشنهادات جدید قیمت میلگرد وارداتی از سایر کشورها صبر کنند. اخبار رسیده حاکی از آن است که کشور ترکیه میلگرد تولیدی خود را به قیمت ۴۴۵-۴۴۰ دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی پیشنهاد داده است در حالی که قیمت پیشنهادی خریداران به میزان ۴۳۰-۴۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به امارات متحده عربی نیز به میزان ۴۴۰-۴۳۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۴ ماه ژوئیه بوده است که نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته (۴۴۳-۴۴۰ دلار به ازای هر تن) کاهش یافته است. بازار واردات شمش امارات متحده نیز طی این هفته آرام بوده است و قیمت های پیشنهادی شمش وارداتی از ایران به میزان  ۴۰۰-۳۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۴۰۰-۳۹۵ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه ثابت باقی مانده است.تولیدکنندگان محلی میلگرد در امارات متحده عربی قیمت های جدیدی را برای این محصول طی هفته جاری اعلام نکرده اند.هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی امارات متحده عربی به میزان ۴۸۳-۴۶۸ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه ثابت باقی مانده است.با این حال فعالان بازار میلگرد نیز در امارات متحده عربی بیان کرده اند که انتظار می رود قیمت این محصول  به میزان ۲۷-۱۴ دلار به ازای هر تن به زودی افزایش یابد.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری