0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش تقاضا میلگرد وارداتی به عربستان سعودی

به گزارش پایگاه خبری مرکز آهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 19 ماه ژوئیه، با توجه به افزایش قیمت میلگرد، میزان تقاضا برای واردات میلگرد در عربستان سعودی طی هفته گذشته کاهش یافته است. علت این امر نیز کاهش نیاز بازار داخلی می باشد. این در حالی است که تولیدکنندگان داخلی میلگرد در این کشور نیز محصولات تولیدی خود را برای صادرات به کشورهای اطراف آماده کرده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که کشور عربستان سعودی تمامی عوارض صادرات محصولات فولادی خود را در تاریخ 6 ماه ژوئیه از زمانی که تولیدکنندگان به دنبال بازار فروش محصولات خود می باشند، لغو کرده است. به گفته منابع خبری تقاضا بازار داخلی عربستان سعودی برای میلگرد در حال حاضر بالا نمی باشد به این علت که پروژه های کم تری اخیرا در دست اقدام بوده است. این عوامل تولیدکنندگان داخلی میلگرد در این کشور را مجبور به صادرات محصولات تولیدی خود کرده است.

قیمت میلگرد وارداتی به کشور عربستان سعودی به میزان 480-470 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 18 ماه ژوئیه بوده است که به حد بالای قیمت تخمین زده شده طی هفته گذشته نزدیک می باشد.یکی از تولیدکنندگان میلگرد در این کشور قیمت پیشنهادی خود برای فروش این محصول را به میزان 490-485 دلار به ازای هر تن به لبنان اعلام کرده است اما تاکنون معامله ای مابین این دو کشور صورت نگرفته است. بنابراین بازار وارداتی میلگرد در عربستان سعودی ضعیف بوده و امیدی برای بهبود این بازار در آینده نزدیک وجود نخواهد داشت. هم چنین کشور ترکیه نیز قیمت پیشنهادی برای میلگرد صادراتی خود به عربستان را به میزان 480-470 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که تاکنون معامله ای شنیده نشده است.

افزایش قیمت میلگرد صادراتی اروپا

صادرکنندگان میلگرد اروپا طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 19 ماه ژوئیه، قیمت های صادراتی خود را طی هفته گذشته در بالاتری سطح نگاه داشته اند. این در حالی است که تقاضا برای این محصول هم چنان در سطح متوسطی قرار دارد. به گفته منابع خبری قیمت های پیشنهادی میلگرد صادراتی اروپا در محدوده وسیعی قرار گرفته است. این محدوده از قیمت 473-468 دلار به ازای هر تن در کشور ایتالیا تا قیمت 519 دلاربه ازای هر تن در کشور اسپانیا متفاوت می باشد. هرچند قیمت های پیشنهادی میلگرد از سوی کشور اسپانیا به علت میزان بالای این قیمت ها عملا غیر قابل اجرا بوده و از سوی خریداران خارجی با استقبال مواجه نشده است.

هم چنین آخرین قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته یه میزان 496-485 دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا به کشورهای اطراف به میزان 496-485 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 19 ماه ژوئیه بوده است. این در حالی است که این قیمت طی هفته گذشته به میزان 485-479 دلار به ازای هر تن بوده که در این هفته 12-6 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی از اروپا نیز به میزان 496-485 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت های داخلی محصولات فولاد بلند در سراسر اتحادیه اروپا طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

این در حالی است که این قیمت ها در بازار داخلی طی هفته قبل از آن به میزان 29 دلار به ازای هر تن به علت افزایش قیمت داخلی قراضه آهنی افزایش یافته بود. با این حال قیمت ها در بازار داخلی طی این هفته ثابت باقی مانده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی کشورهای جنوب اروپا در بازار داخلی اروپا به میزان 508-496 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 19 ماه ژوئیه بوده است. هم چنین این ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی کشورهای جنوب اروپا در بازار داخلی اروپا نیز به میزان 531-519 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.  در شمال اروپا، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای منطقه به میزان 537-525 دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین این ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان 548-537 دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین به گفته منابع بازار، قیمت های پیشنهادی میلگرد از کشورهای ایتالیا و اسپانیا به آلمان به ترتیب به میزان 519-514 دلار به ازای هر تن و 531-519 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

افزایش قیمت مقاطع در امارات متحده عربی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 19 ماه ژوئیه، بزرگ ترین تولیدکننده فولاد امارات متحده عربی، امارات استیل، در نظر دارد قیمت مقاطع تولیدی خود را در هفته آینده افزایش دهد. در حال حاضر این شرکت قیمت مقاطع تولیدی خود را به میزان 540 دلار به ازای هر تن پیشنهاد می دهد. این در حالی است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین این شرکت در نظر دارد قیمت پیشنهادی محصولات خود را به میزان 20-15 دلار به ازای هر تن طی هفته های آینده افزایش دهد. این امر در صورتی امکان پذیر است که بازار این محصولات طی هفته های آینده مساعد بوده و میزان تقاضا زیاد باشد.

در صورت مساعد نبودن بازار داخلی مقاطع در این کشور قیمت این محصولات افزایش نخواهد یافت. امارات استیل هم چنین قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 509 دلار به ازای هر تن رسانده است. این در حالی است که قیمت میلگرد تولیدی این کارخانه طی هفته گذشته به میزان 483 دلار به ازای هر تن بوده و مشاهده می شود که قیمت این محصول در این هفته نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته افزایش یافته است. این افزایش قیمت شامل تمامی محdljصولات فولاد بلند تولیدی از جمله میلگرد و سیم مفتولی می باشد.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0