0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کاهش تقاضا میلگرد وارداتی به عربستان سعودی

به گزارش پایگاه خبری مرکز آهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه، با توجه به افزایش قیمت میلگرد، میزان تقاضا برای واردات میلگرد در عربستان سعودی طی هفته گذشته کاهش یافته است. علت این امر نیز کاهش نیاز بازار داخلی می باشد. این در حالی است که تولیدکنندگان داخلی میلگرد در این کشور نیز محصولات تولیدی خود را برای صادرات به کشورهای اطراف آماده کرده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که کشور عربستان سعودی تمامی عوارض صادرات محصولات فولادی خود را در تاریخ ۶ ماه ژوئیه از زمانی که تولیدکنندگان به دنبال بازار فروش محصولات خود می باشند، لغو کرده است. به گفته منابع خبری تقاضا بازار داخلی عربستان سعودی برای میلگرد در حال حاضر بالا نمی باشد به این علت که پروژه های کم تری اخیرا در دست اقدام بوده است. این عوامل تولیدکنندگان داخلی میلگرد در این کشور را مجبور به صادرات محصولات تولیدی خود کرده است.

قیمت میلگرد وارداتی به کشور عربستان سعودی به میزان ۴۸۰-۴۷۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۸ ماه ژوئیه بوده است که به حد بالای قیمت تخمین زده شده طی هفته گذشته نزدیک می باشد.یکی از تولیدکنندگان میلگرد در این کشور قیمت پیشنهادی خود برای فروش این محصول را به میزان ۴۹۰-۴۸۵ دلار به ازای هر تن به لبنان اعلام کرده است اما تاکنون معامله ای مابین این دو کشور صورت نگرفته است. بنابراین بازار وارداتی میلگرد در عربستان سعودی ضعیف بوده و امیدی برای بهبود این بازار در آینده نزدیک وجود نخواهد داشت. هم چنین کشور ترکیه نیز قیمت پیشنهادی برای میلگرد صادراتی خود به عربستان را به میزان ۴۸۰-۴۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که تاکنون معامله ای شنیده نشده است.

افزایش قیمت میلگرد صادراتی اروپا

صادرکنندگان میلگرد اروپا طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه، قیمت های صادراتی خود را طی هفته گذشته در بالاتری سطح نگاه داشته اند. این در حالی است که تقاضا برای این محصول هم چنان در سطح متوسطی قرار دارد. به گفته منابع خبری قیمت های پیشنهادی میلگرد صادراتی اروپا در محدوده وسیعی قرار گرفته است. این محدوده از قیمت ۴۷۳-۴۶۸ دلار به ازای هر تن در کشور ایتالیا تا قیمت ۵۱۹ دلاربه ازای هر تن در کشور اسپانیا متفاوت می باشد. هرچند قیمت های پیشنهادی میلگرد از سوی کشور اسپانیا به علت میزان بالای این قیمت ها عملا غیر قابل اجرا بوده و از سوی خریداران خارجی با استقبال مواجه نشده است.

هم چنین آخرین قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته یه میزان ۴۹۶-۴۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا به کشورهای اطراف به میزان ۴۹۶-۴۸۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه بوده است. این در حالی است که این قیمت طی هفته گذشته به میزان ۴۸۵-۴۷۹ دلار به ازای هر تن بوده که در این هفته ۱۲-۶ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی از اروپا نیز به میزان ۴۹۶-۴۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت های داخلی محصولات فولاد بلند در سراسر اتحادیه اروپا طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

این در حالی است که این قیمت ها در بازار داخلی طی هفته قبل از آن به میزان ۲۹ دلار به ازای هر تن به علت افزایش قیمت داخلی قراضه آهنی افزایش یافته بود. با این حال قیمت ها در بازار داخلی طی این هفته ثابت باقی مانده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی کشورهای جنوب اروپا در بازار داخلی اروپا به میزان ۵۰۸-۴۹۶ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه بوده است. هم چنین این ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی کشورهای جنوب اروپا در بازار داخلی اروپا نیز به میزان ۵۳۱-۵۱۹ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.  در شمال اروپا، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای منطقه به میزان ۵۳۷-۵۲۵ دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین این ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۴۸-۵۳۷ دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین به گفته منابع بازار، قیمت های پیشنهادی میلگرد از کشورهای ایتالیا و اسپانیا به آلمان به ترتیب به میزان ۵۱۹-۵۱۴ دلار به ازای هر تن و ۵۳۱-۵۱۹ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

افزایش قیمت مقاطع در امارات متحده عربی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه، بزرگ ترین تولیدکننده فولاد امارات متحده عربی، امارات استیل، در نظر دارد قیمت مقاطع تولیدی خود را در هفته آینده افزایش دهد. در حال حاضر این شرکت قیمت مقاطع تولیدی خود را به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد می دهد. این در حالی است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین این شرکت در نظر دارد قیمت پیشنهادی محصولات خود را به میزان ۲۰-۱۵ دلار به ازای هر تن طی هفته های آینده افزایش دهد. این امر در صورتی امکان پذیر است که بازار این محصولات طی هفته های آینده مساعد بوده و میزان تقاضا زیاد باشد.

در صورت مساعد نبودن بازار داخلی مقاطع در این کشور قیمت این محصولات افزایش نخواهد یافت. امارات استیل هم چنین قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۰۹ دلار به ازای هر تن رسانده است. این در حالی است که قیمت میلگرد تولیدی این کارخانه طی هفته گذشته به میزان ۴۸۳ دلار به ازای هر تن بوده و مشاهده می شود که قیمت این محصول در این هفته نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته افزایش یافته است. این افزایش قیمت شامل تمامی محdljصولات فولاد بلند تولیدی از جمله میلگرد و سیم مفتولی می باشد.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری