0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ارزیابی هفتگی قیمت سیم مفتولی و قیمت میلگرد

به گزارش مرکزآهن ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتولی کشور چین تا روز سه شنبه مورخ ۲۵ ماه ژوئیه اعلام شد. قیمت سیم مفتولی در این گزارش به میزان ۵۰۰-۴۹۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری یکی از کارخانجات تولید فولاد شمال شرقی چین قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این کارخانه در نظر دارد قیمت پیشنهادی خود را به قیمت ۵۰۵ دلار به ازای هر تن برساند. با این حال به علت هماهنگ نبودن این قیمت با بازار داخلی ممکن است مورد استقبال قرار نگیرد. قیمت سیم مفتولی به میزان ۵۶۶-۵۶۳ دلار به ازای هر تن در شرق چین اعلام شده است که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است. هم چنین یکی از تاجران این محصول در شرق چین معاملات سیم مفتولی را در تناژ اندک به قیمت ۴۹۵ دلار به ازای هر تن منعقد کرده است. این تاجر بیان کرده است که طی این هفته هیچ معامله ای را با کارخانجات منعقد نکرده است زیرا از افزایش قیمت ها مطمئن نمی باشد. هم چنین معاملاتی در کشور فیلیپین به قیمت ۴۹۰ دلار به ازای هر تن منعقد شده است. انتظار می رود که معاملات جدید به قیمت ۴۹۵ دلار به ازای هر تن منعقد گردد. به گفته منابع خبری در جنوب شرقی آسیا، خریداران در فیلیپین و اندونزی به علت تقاضای ثابت در بازار داخلی کشورهای خود با سرعت آرامی محصولات را خریداری می کنند. هم چنین خریداران سیم مفتولی در ویتنام نیز فعالیت خرید کم تری را نسبت به بقیه کشورها دارند. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا شامل محصولات وارد شده از کشور چین به ویتنام و فیلیپین بوده است به میزان ۵۰۵-۵۰۲ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ۲ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

جدول تغییرات قیمت محصولات مفتولی

 

قیمت سیم مفتولی

قیمت میلگرد

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد ۳۲-۱۶ میلی متر کشور چین به میزان ۴۸۵-۴۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است. هم چنین قیمت میلگرد در بازار داخلی چین طی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است. هم چنین کارخانجات تولید میلگرد نیز قیمت های صادراتی خود را ثابت باقی نگاه داشته اند. در روز سه شنبه، قیمت میلگرد شرق چین به میزان ۵۵۵-۵۴۸ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که به میزان ۳-۵/۱ دلار به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین خریداران میلگرد در هونگ کونگ طی هفته گذشته این محصول را به قیمت ۴۹۵-۴۹۰ دلار به ازای هر تن خریداری کرده اند. به گفته منابع خبری میزان تقاضا در میلگرد طی این هفته ثابت بوده است و هم چنین میزان ظرفیت بازار نیز اندک بوده است.

در کره جنوبی نیز خریداران تمایل زیادی برای خرید میلگرد داشته و هم چنین قیمت پیشنهادی میلگرد در این کشور به میزان ۴۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که در جنوب شرقی آسیا، معاملاتی با تناژ بالا از کشور ترکیه به سنگاپور با قیمت ۴۷۰-۴۶۵ دلار به ازای هر تن انجام گرفته است. این در حالی است که میلگرد صادراتی از کشور چین به سنگاپور به قیمت ۵۰۰-۴۹۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است. با این حال هیچ معامله ای مابین این کشورها تاکنون منعقد نگشته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا (که اکثرا برمبنای معاملات منعقد شده در سنگاپور ارزیابی شده است) به میزان ۴۷۰-۴۶۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۵-۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.


قیمت میلگرد

 

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری