0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد ۳۲-۱۶ میلی متر به میزان ۵۸۰-۵۶۲ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۵-۷ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. طی ۴ روز نخست هفته گذشته، کارخانجات تولید فولاد کشور چین قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که در اواخر هفته گذشته قیمت میلگرد تولید داخلی کشور چین پس از آتش سوزی در یکی از کارخانجات این کشور به شدت افزایش یافت.

پس از آن قیمت میلگرد در شرق چین به میزان ۴۱۵۰-۴۱۲۰ یوان (۶۳۴-۶۳۰ دلار) به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۲۰-۹۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافت. به دنبال افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور، کارخانجات تولید فولاد این کشور قیمت پیشنهادی محصولات خود را افزایش داده و به میزان ۵۹۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن رساندند.

با این حال به گفته منابع خبری تاکنون هیچ خریداری قیمت میلگرد صادراتی شرق چین را نپذیرفته و معامله ای صورت نگرفته است. در حال حاضر قیمت های بالاتر از ۵۸۵ دلار به ازای هر تن با استقبال روبرو نشده است. به گفته منابع بازار تنها یک معامله به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن میلگرد به قیمت ۵۷۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته صادر شده است. انتظار می رود تولید کنندگان فولاد کشور چین طی چند ماه آینده به دلیل نیاز دولت های محلی برای کنترل آلودگی، با محدودیت تولید مواجه شوند.

خرید و فروش سیم مفتولی

در نتیجه پیش بینی می شود محدودیت میزان تولید و عرضه میلگرد در این کشور سبب افزایش مجدد قیمت میلگرد بازار داخلی و صادراتی شود. هم چنین حادثه رخ داده در یکی از کارخانجات این کشور سبب شده است که کارخانجات دیگر تعمیراتی بر روی کوره های تولیدی خود انجام داده که سبب کاهش میزان تولید آن ها طی چند ماه آینده خواهد شد. بنابراین انتظار می رود که قیمت میلگرد تولیدی این کشور طی چند ماه آینده افزایش بیشتری یابد.

نوسانات قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور چین

قیمت سیم مفتولی به میزان ۵۸۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته گزارش شده است. این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع بازار آخرین معاملات صورت گرفته برای سیم مفتولی در این کشور به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن انجام شده است.

کارخانجات این کشور نیز قیمت سیم مفتولی صادراتی خود را به میزان ۶۰۵-۵۹۵ دلار به ازای هر تن افزایش داده اند که علت این امر افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین بوده است. قیمت سیم مفتولی در شرق چین به میزان ۴۲۵۰-۴۲۲۰ یوان به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۳۰-۱۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری