0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت محصولات فولاد بلند صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به علت افزایش میزان تقاضا

قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته جاری افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت شمش و نیز افزایش میزان تقاضا برای این محصولات بوده است. قیمت شمش فولادی در این کشورها هم زمان با پایان یافتن عید مذهبی در خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) شروع به افزایش کرده است.

قیمت سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۸۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. در اوایل هفته گذشته یکی از کارخانجات بزرگ تولید فولاد کشور روسیه قیمت سیم مفتولی صادراتی خود را به میزان ۵۶۵-۵۵۵ دلار به ازای هر تن بسته به مسافت طی شده اعلام کرده است.

به گفته منابع خبری محموله ای از سیم مفتولی به کشور اروپا به قیمت ۵۶۵ دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است. پس از آن این کارخانه قیمت پیشنهادی خود برای سیم مفتولی را تا میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن تا هفته جاری افزایش داد. طی ده روز گذشته نیز بلاروس سیم مفتولی پیشنهادی صادراتی خود به کشورهای اروپایی را به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. اگرچه هیچ پیشنهاد جدیدی از سوی این کشور طی هفته جاری شنیده نشده است. با این حال پیشنهادات جدید برای قیمت سیم مفتولی از سوی کشور اوکراین به میزان ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن شنیده شده است. به گفته یکی از منابع بازار قیمت پیشنهادی ۵۸۰ دلار به ازای هر تن تنها برای کشورهای اروپایی قابل اجرا بوده اما برای کشورهای دیگر این قیمت بسیار بالا می باشد.

قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته مقداری افزایش یافته است. هم چنین قیمت میلگرد پیشنهادی کشور اوکراین نیز به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین شایعاتی مبنی برفروش محموله میلگرد به کشور لبنان با قیمت فوق می باشد که هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. به گفته منابع خبری در اوایل هفته گذشته قیمت میلگرد کشور روسیه به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که این قیمت تا اواخر هفته به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به علت قیمت های بالای پیشنهادی این کشور تاکنون معامله ای برای میلگرد در کارخانجات آن منعقد نگردیده است.

فروش میلگرد اصقهان آهن آلات

افزایش قیمت میلگرد تولید داخلی امارات متحده عربی برخلاف  بازار آرام این کشور

تولیدکنندگان میلگرد امارات متحده عربی قیمت محصولات داخلی خود را در تاریخ ۱۲ ماه سپتامبر افزایش داده اند. بزرگ ترین کارخانه تولید فولاد امارات متحده عربی، امارات استیل، در حال حاضر قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین کارخانه تولید فولاد کنارس نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۲۱۸۶ درهم به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت ۲۰۵۸ درهم به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. با این حال فعالان بازار هم چنان انتظار دارند که قیمت های پیشنهادی این کشور به میزان بیشتری نیز افزایش یابد.

قیمت میلگرد وارداتی امارات متحده عربی به میزان ۲۲۰۵-۲۱۸۶ درهم به ازای هر تن بوده است که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. بازار میلگرد وارداتی این کشور در حال حاضر بسیار آرام می باشد هرچند با پیشنهادات قیمت میلگرد به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن از سوی کشور ترکیه بازار اندکی متعادل شده است. ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به این کشور تا روز سه شنبه به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

افزایش میزان واردات محصولات فولاد بلند در ماه اوت

طبق آمار منتشر شده میزان واردات محصولات فولاد بلند از جمله میلگرد برزیل به میزان ۱۵/۱۹ درصد در ماه اوت نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این کشور در ماه اوت سال جاری به میزان ۱۵۴۷۳ تن محصولات فولاد بلند وارد کرده است. این در حالی است که میزان واردات این محصولات در ماه اوت سال گذشته به میزان ۱۲۹۸۵ بوده است. به گفته منابع خبری چین بزرگترین واردکننده محصولات فولاد بلند طی ماه اوت به کشور برزیل بوده است که طی این ماه به میزان ۵۳۵۰ تن محصولات فولاد بلند به این کشور وارد کرده است که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته ۶۸/۲ درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که میزان کل واردات در این ماه به میزان ۵۴۹۷ تن بوده است. هم چنین میزان محصولات فولاد بلند وارداتی از کره جنوبی به میزان ۱۵۲۹ تن در ماه اوت سال جاری بوده که نسبت به ۶۷۲ تن محصول وارد شده در ماه اوت سال گذشته افزایش یافته است. این آمار برای کشور ترکیه نیز در ماه اوت سال جاری به میزان ۱۴۶۶ تن بوده که در سال قبل به میزان ۱۲۹۱ تن گزارش شده است. طی ماه های ژانویه تا اوت کشور برزیل مجموعا به میزان ۱۴۰۹۳۳ تن محصول فولاد بلند وارد کرده که نسبت به میزان ۱۶۰۴۴۰ تن وارد شده طی ماه های مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری