0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت محصولات فولاد بلند صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به علت افزایش میزان تقاضا

قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته جاری افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت شمش و نیز افزایش میزان تقاضا برای این محصولات بوده است. قیمت شمش فولادی در این کشورها هم زمان با پایان یافتن عید مذهبی در خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) شروع به افزایش کرده است.

قیمت سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 580-560 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 560-550 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. در اوایل هفته گذشته یکی از کارخانجات بزرگ تولید فولاد کشور روسیه قیمت سیم مفتولی صادراتی خود را به میزان 565-555 دلار به ازای هر تن بسته به مسافت طی شده اعلام کرده است.

به گفته منابع خبری محموله ای از سیم مفتولی به کشور اروپا به قیمت 565 دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است. پس از آن این کارخانه قیمت پیشنهادی خود برای سیم مفتولی را تا میزان 580 دلار به ازای هر تن تا هفته جاری افزایش داد. طی ده روز گذشته نیز بلاروس سیم مفتولی پیشنهادی صادراتی خود به کشورهای اروپایی را به میزان 560 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. اگرچه هیچ پیشنهاد جدیدی از سوی این کشور طی هفته جاری شنیده نشده است. با این حال پیشنهادات جدید برای قیمت سیم مفتولی از سوی کشور اوکراین به میزان 580-575 دلار به ازای هر تن شنیده شده است. به گفته یکی از منابع بازار قیمت پیشنهادی 580 دلار به ازای هر تن تنها برای کشورهای اروپایی قابل اجرا بوده اما برای کشورهای دیگر این قیمت بسیار بالا می باشد.

قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 550-530 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته مقداری افزایش یافته است. هم چنین قیمت میلگرد پیشنهادی کشور اوکراین نیز به میزان 550 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین شایعاتی مبنی برفروش محموله میلگرد به کشور لبنان با قیمت فوق می باشد که هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. به گفته منابع خبری در اوایل هفته گذشته قیمت میلگرد کشور روسیه به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن بوده است که این قیمت تا اواخر هفته به میزان 560 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به علت قیمت های بالای پیشنهادی این کشور تاکنون معامله ای برای میلگرد در کارخانجات آن منعقد نگردیده است.

فروش میلگرد اصقهان آهن آلات

افزایش قیمت میلگرد تولید داخلی امارات متحده عربی برخلاف  بازار آرام این کشور

تولیدکنندگان میلگرد امارات متحده عربی قیمت محصولات داخلی خود را در تاریخ 12 ماه سپتامبر افزایش داده اند. بزرگ ترین کارخانه تولید فولاد امارات متحده عربی، امارات استیل، در حال حاضر قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 600 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین کارخانه تولید فولاد کنارس نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 2186 درهم به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت 2058 درهم به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. با این حال فعالان بازار هم چنان انتظار دارند که قیمت های پیشنهادی این کشور به میزان بیشتری نیز افزایش یابد.

قیمت میلگرد وارداتی امارات متحده عربی به میزان 2205-2186 درهم به ازای هر تن بوده است که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. بازار میلگرد وارداتی این کشور در حال حاضر بسیار آرام می باشد هرچند با پیشنهادات قیمت میلگرد به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن از سوی کشور ترکیه بازار اندکی متعادل شده است. ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به این کشور تا روز سه شنبه به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 525-520 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

افزایش میزان واردات محصولات فولاد بلند در ماه اوت

طبق آمار منتشر شده میزان واردات محصولات فولاد بلند از جمله میلگرد برزیل به میزان 15/19 درصد در ماه اوت نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این کشور در ماه اوت سال جاری به میزان 15473 تن محصولات فولاد بلند وارد کرده است. این در حالی است که میزان واردات این محصولات در ماه اوت سال گذشته به میزان 12985 بوده است. به گفته منابع خبری چین بزرگترین واردکننده محصولات فولاد بلند طی ماه اوت به کشور برزیل بوده است که طی این ماه به میزان 5350 تن محصولات فولاد بلند به این کشور وارد کرده است که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته 68/2 درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که میزان کل واردات در این ماه به میزان 5497 تن بوده است. هم چنین میزان محصولات فولاد بلند وارداتی از کره جنوبی به میزان 1529 تن در ماه اوت سال جاری بوده که نسبت به 672 تن محصول وارد شده در ماه اوت سال گذشته افزایش یافته است. این آمار برای کشور ترکیه نیز در ماه اوت سال جاری به میزان 1466 تن بوده که در سال قبل به میزان 1291 تن گزارش شده است. طی ماه های ژانویه تا اوت کشور برزیل مجموعا به میزان 140933 تن محصول فولاد بلند وارد کرده که نسبت به میزان 160440 تن وارد شده طی ماه های مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0