0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد کشور آمریکا

قیمت میلگرد تولید داخلی کشور آمریکا مجددا افزایش یافته است زیرا افزایش قیمت های قبلی برای این محصول از طرف خریداران پذیرفته شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد طی هفته گذشته به میزان 600-565 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی سه هفته گذشته به میزان 5/27-75/26 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری دو افزایش قیمت میلگرد جداگانه هر کدام به میزان 25 دلار به ازای هر تن توسط خریداران به طور تدریجی پذیرفته شده است که سبب افزایش قیمت میلگرد به میزان زیادی شده است.

برخی از خریداران کشور آمریکا مشاهده کرده اند که در برخی مناطق قیمت میلگرد تا 29 دلار به ازای هر تن نیز افزایش یافته است هرچند برخی از تولیدکنندگان تصمیم دارند تا تاریخ 30 ماه سپتامبر قیمت های پیشنهادی خود را تغییری ندهند. این در حالی است که افزایش قیمت ها تا تاریخ 9 ماه سپتامبر محفوظ بوده و پس از آن با افزایش قیمت محصولات فولاد تخت تا پایان ماه، افزایش قیمت ها ادامه یافت.

کارخانجات تولید فولاد کشور آمریکا تصمیم دارند دومین افزایش قیمت 25 دلاری خود برای میلگرد را تا پایان ماه جاری اعمال نمایند بنابراین قیمت های فعلی آن ها شامل دومین افزایش قیمت نبوده و فقط یک مرحله افزایش قیمت برای میلگرد تولیدی خود در نظر گرفته اند. با این حال به گفته منابع خبری موج دوم افزایش قیمت میلگرد این کشور با سرعت بیشتری طی هفته های آتی فرا خواهد رسید. اخبار رسیده حاکی از آن است که برخی کارخانجات تولید فولاد واقع در کشور آمریکا دو مرحله افزایش قیمت را برای میلگرد در نظر گرفته اند، یک مرحله در تاریخ 31 ماه ژوئیه اعمال شده و مرحله دیگر در تاریخ 18 ماه اوت.

فروش اعتباری میلگرد

در حال حاضر تقاضا برای میلگرد تولیدی در این کشور متوسط می باشد بنابراین تاجران این محصول ترجیح می دهند تا اعلام نهایی آخرین تغییرات قیمت میلگرد در این کشور منتظر بمانند. هم چنین کاهش میزان واردات در این کشور نیز یکی از دلایل افزایش بی رویه قیمت محصولات در بازار داخلی می باشد. این در حالی است که در صورتی که فعالیت وارداتی در این کشور افزایش یابد قیمت ها متعادل تر می گردد ولی میزان تقاضا برای محصولات تولید داخلی کاهش خواهد یافت. به گفته یکی از تاجران قیمت تخمین زده شده برای میلگرد این کشور با احتساب آخرین افزایش قیمت، به میزان 30-5/28 دلار به ازای هر cwt خواهد بود که این قیمت بسته به منطقه و میزان رقابت محصولات وارداتی به این کشور متغیر می باشد.

افزایش میزان تقاضا فولاد در بازار جهانی و هم چنین تهدیدات دولت آمریکا طبق قانون 232 برای واردات محصولات فولادی به این کشور در حال حاضر سبب افزایش قیمت محصولات وارداتی از جمله میلگرد شده است. برخی معتقدند که خریداران میلگرد در آمریکا تمایل دارند این محصول را با قیمت 27 دلار به ازای هر cwt به بازار این کشور وارد کنند. این در حالی است که پیشنهادات قیمت میلگرد از سوی صادرکنندگان به آن ها فرصت انجام چنین معامله ای را نخواهد داد. پس از افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی، قیمت های صادراتی میلگرد نیز به میزان حداقل 30-28 دلار به ازای هر cwt اعلام شده است.

افزایش قیمت میلگرد تولید داخلی کشور ترکیه

به گفته منابع خبری قیمت میلگرد تولید داخلی این کشور طی هفته جاری افزایش یافته است. بازار این کشور طی هفته گذشته به طور کامل تعطیل بوده است که علت این امر برگذاری تعطیلات روز پیروزی بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی کشور ترکیه به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 560-550 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

با این حال قیمت های اعلام شده در ارزیابی ها بسته به نوع منطقه متفاوت بوده است. به گفته منابع خبری به علت عدم اطمینان به نرخ ارز، خریداران در حال حاضر بسیار محتاطانه عمل کرده و محصولات تولیدی را به میزان زیاد خریداری نمی کنند. هرچند به طور کلی میزان تقاضا برای میلگرد در کشور ترکیه مناسب می باشد که علت این امر افزایش فعالیت ساخت و ساز در این کشور می باشد. به گفته منابع خبری در حال حاضر افزایش میزان تقاضا نشات گرفته از افزایش میزان پروژه های ساخت و ساز در این کشور می باشد که سبب افزایش قیمت میلگرد تولیدی این کشور شده است.

افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی کشور ترکیه

قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه همزمان با پایان یافتن تعطیلات این کشور طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری کشور ترکیه طی هفته گذشته به علت برقراری جشن پیروزی به طور کامل تعطیل بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 540-530 دلار به ازای هر تن در تاریخ 24 ماه اوت افزایش یافته است.

هم چنین طی دو هفته گذشته قیمت پیشنهادی میلگرد صادراتی این کشور به میزان 560-540 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت این محصول افزایش قیمت الکترودها و نیز افزایش قیمت قراضه آهنی بوده است که این امر بر قیمت های صادراتی میلگرد نیز تاثیر گذاشته است. در حال حاضر پیشهادات زیادی برای میلگرد صادراتی این کشور از جنوب شرقی آسیا و نیز آمریکا شنیده شده است. هم چنین به گفته منابع خبری معامله ای مابین کشور ترکیه و شمال آفریقا به قیمت 550 دلار به ازای هر تن منعقد شده است. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور ترکیه نیز به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 550-540 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. با این حال تاکنون معامله ای برای این محصول مابین کشور ترکیه و دیگر کشورها صورت نگرفته است.

 

خبرهای مرتبط:

اخباری از افزایش مجدد قیمت آهن آلات

شرح مختصری از بازار مقاطع ایران در پایان هفته گذشته

کاهش میزان مصرف میلگرد و تیرآهن در سه ماهه نخست سال

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0