0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تولیدکنندگان محصولات فولادی ایران و افزایش قیمت ناودانی

تولید کنندگان محصولات فولادی ایران تحت فشار قرار گرفته اند تا قیمت ناودانی تولیدی خود را برای مشتریان داخلی در رقابت با واردات این محصول، بالا رفتن ارزش بیش از حد سهام، و شکاف گسترده ی قیمت این محصول در بازار داخلی با بخش صادرات، افزایش دهند.

مهم ترین افزایش قیمت اعمال شده برای ناودانی اروپایی در حدود 11 تا 12 درصد طی یک ماه گذشته در بخش محصولات فولادی بوده است. نرخ ناودانی که متعلق به شرکت های تجاری در منطقه تبریز است، چیزی در حدود 2460 تومان درهرکیلواعلام شده است. در اینجا قیمت ها با احتساب 9٪ درصد مالیات بر ارزش افزوده رکود فعلی که در بازار های داخلی ایران رخ داده است، عمدتا به علت کاهش قابل ملاحظه ی قیمت ناودانی صادراتی است که به ترتیب 40 تومان در هر کیلو بیش تراز قیمت ناودانی داخلی اعلام شده است. همچنین تاکتیک آن ها هدف قرار دادن مواد خارج از بازار است. تولید کنندگان محصولات فولادی ایران به خصوص در منطقه ارومیه در حال حاضر رقابت سختی با بازار واردات دارند اما کارخانه ی آن و فولاد، قیمت ناودانی اروپایی خود را به شکل انعطاف پذیری حفظ کرده است و طی چندین ماه به قیمت های اصفهان رسیده است. سهام فراوان نیز باعث تضعیف موقعیت تولید کنندگان ایران می شود.

منابع خبری می گویند که معامله گران حتی با وجود کاهش قیمت ناودانی خود حتی پایین تر از قیمت کارخانه ها، موفق به نابودی این روند نشده اند.
تمام این دلایل بر قیمت گذاری کارخانه های ایران در بخش قیمت ناودانی تاثیر می گذارد. با توجه به عرضه کننده ی مورد نظر، قیمت ناودانی اروپایی در حال حاضر با افزایش 2460 تومان در هر کیلورسید. در حال حاضر ارزش سهام معامله گران بالا است، در حالی که فعالیت کاربران نهایی برای خرید ناودانی است.
کارخانه های روسی برای تقویت قیمت ناودانی داخلی خود با مشکلاتی مواجه خواهند شد. بعید به نظر می رسد که این تولید کنندگان با از بین رفتن عرضه ناودانی از بازارایران در یک زمان کوتاه مواجه شوند. فراتر از آن، درآمد بالای حاصل از فروش ناودانی در حدود 2460تومان درهرکیلو در هر سال می باشد و سالیانه 2460 در هر کیلو افزایش می یابد. علاوه بر این، طبق برآورد کارشناسان، قیمت ناودانی محلی ممکن است توسط یکی دیگر از تولید کننده ها، تا 2460 تومان د رهرکیلومعادل 50 تومان درهرکیلودر کاهش یابد.

انتظار افزایش قیمت ناودانی داخلی اصفهان

انتظار می رود تولید کنندگان ناودانی اصفهان ، قیمت ناودانی داخلی را افزایش دهد.در  حالیکه تنها یک روز پیش از آنکه فروش های موفقیت این شرکت پدیدار شوند  این خبر منتشر شده است .نرخ ناودانی جدید 2460 تومان در هر کیلو نسبت به سطح قبلی افزایش داشته و هم اکنون به قیمت  2480 تومان در هر کیلو کارهای سابق عرضه می شود.

افزایش نرخ ناودانی داخلی شرکت اصفهان، قیمت آن را به پیشنهادات  قیمت ناودانی نزدیک تر کرده است، هرچند از طرف مشتریان علاقه ای نشان داده نشده است. یک منبع تجاری به حبرگذاری اظهار داشت: ” کارخانه ها در تلاش اند تا قیمت ناودانی را بالا نگه دارد، اما خریداران به دلیل احتمال افزایش شدید، در خرید تردید دارند.” گرچه رشد کلی بازار همچنان با ثبات است، افزایش اخیر قیمت معاملات در قراضه نیز به نفع روند صعودی در بخش ناودانی است. به طور خاص، شرکت های تولید کننده ناودانی قادر به فروش حجم کافی ناودانی با قیمتی در حدود 2460 تومان درهرکیلو کارهای سابق به بازارهستند.

قیمت ناودانی

پیش بینی افزایش قیمت نبشی کارخانه مشهد

انتظار می رود که بزرگ ترین کارخانه ی تولید کننده ی محصولات فولادی ایران در طول مدت این ماه پیشنهادات خود را در مورد قیمت نبشی به مشتریان داخلی افزایش دهد، که این امر عمدتا ناشی از آن است که قیمت ها در بازارهای واردات قراضه  روند رو به رشد قوی ای داشته و همچنین تقاضای داخلی برای خرید این محصول متوقف شده است.
قیمت نبشی کارخانه مشهد در حدود 20 تومان به ازای هرکیلو معادل به ازای هر تن افزایش یافته است و در حال حاضر این محصول با قیمتی معادل 2270  تومان  در هرکیلودر دسترس خریداران قرار گرفته است. قیمت نبشی کارخانه های مشهد نیز معادل 2270تومان در هرکیلواعلام شد. یکی از معامله گران به خبرگذاری ها گفت: ” این کارخانه ها پیشنهادات خود را در مورد قیمت نبشی، برای حمل و نقل پیشنهاد می کنند، که مدت تولید این محصول برای بازار محلی خیلی طول می کشد.

گرچه اکثر کارخانجات ایران هنوز هیچ قیمت مشخصی را اعلام نکرده اند، اما شرکت کنندگان در بازار اعتقاد دارند که پیشنهادات آن ها حتی بالا تر از قیمت نبشی کارخانه ناب تبریز و شرایط تحویل کالایشان نیز کوتاه تر می باشد. علاوه بر این، کارخانه ی آهن و فولاد تبریز قبلا قیمت نبشی تولیدی خود را چیزی در حدود 2270 تومان در هرکیلواعلام کرده است، به ازای هرکیلو بالا تر از قیمت پیشنهادی این کارخانه در پایان هفته ی گذشته است.

افزایش قیمت نبشی ایران و رسیدن آن به بالا ترین سطح خود

عرضه کنندگان محصولات فولادی ایران همچنان به افزایش قیمت نبشی تولیدی خود ادامه می دهند، اما اخیرا به نظر می رسد آخرین افزایش قیمت ها توسط مشتریان پذیرفته شده است. علاوه بر این، شرکت کنندگان در بازارهیچ تحریمی قابل توجهی را انتظار نخواهند داشت.

پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت نبشی با کیفیت ایرانی در حدود 2270 تومان در هرکیلو اعلام شد. گفته می شود که بیش ترین معاملات در انتهای این ماه انجام شود. با وجود برخی افزایش قیمت های منفی در نرخ ضایعات، تولید کنندگان محلی قیمت نبشی خود را در میان قیمت های پیشنهاداتی غیرقابل پذیرش در بخش واردات از روسیه و ترکیه افزایش دادند. یک منبع خبری محلی گفت: با این حرکت، “هیچ فضایی برای افزایش دوباره ی قیمت ها وجود ندارد.” در حال حاضر هم به دلیل عدم وجود نوسانات در قیمت نبشی آن هم به طور قابل توجه، فعالیت خرید طبیعی است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

1

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  1

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0