0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت ورق روسیه

به گزارش مرکزآهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه، پیشنهادات قیمت ورق سرد تولید داخلی روسیه طی هفته گذشته افزایش یافته است که این افزایش قیمت به میزان ۲۴ دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است. این در حالی است که قیمت ورق گرم به میزان کم تر از نیمی از این مقدار کاهش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد به ضخامت یک میلی متر تا روز دوشنبه مورخ ۱۷ ماه ژوئیه به میزان ۶۴۳-۶۱۶ دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است. قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۶۲۰-۶۱۶ دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد افزایش قیمت بوده ایم. با این حال معاملات صورت گرفته در ماه ژوئیه نیز اکثرا به مبلغ ۶۲۰-۶۱۶ دلار به ازای هر تن بوده و میزان تقاضا برای خرید ورق سرد منطقه نیز نسبتا خوب بوده است.

پیشنهادات قیمت ورق گرم فولادی به ضخامت ۴ میلی متر تولید داخلی روسیه نیز به میزان ۵۴۹ دلار به ازای هر تن شنیده شده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم به ضخامت ۴ میلی متر نیز به میزان ۵۴۹ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این قیمت طی هفته گذشته در محدوده ۵۵۹-۵۴۹ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که این ارزیابی ها برای قیمت ورق فولادی به ضخامت ۲۰ میلی متر حدودا به میزان ۵۵۴-۵۳۸ دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) تا روز دوشنبه بوده است. این قیمت نسبت به قیمت هفته گذشته (۵۷۴-۵۷۱ دلار به ازای هر تن) کاهش یافته است. قیمت ورق گرم شنیده شده از کارخانه Mechel  نیز به میزان ۵۳۸ دلار به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت هفته گذشته کاهش شدیدی یافته است.

افزایش مجدد سیم مفتولی و میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد تولید داخلی ترکیه ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از به میزان ۴۹۵-۴۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۴۸۵-۴۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۲۰ ماه ژوئیه، افزایش قیمت محصولات فولاد بلند ترکیه هم چنان در حال افزایش بوده که علت این امر افزایش قیمت شمش و قراضه آهنی در این کشور می باشد. هم چنین قیمت میلگرد تولید داخلی ازمیر نیز ۴۹۰-۴۸۵ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این محصول در اطراف استانبول به میزان ۵۱۰-۴۸۰ دلار به ازای هر تن معامله شده است.

قیمت میلگرد در منطقه کارابوک اخبار رسیده حاکی از آن است که ۵۰۰-۴۹۵ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت منطقه اسکندرون ۴۹۰-۴۸۰ دلار به ازای هر تن می باشد. تولیدکننده محصولات فولاد بلند Içdas واقع در منطقه مرمره  میلگرد تولیدی خود را به قیمت ۴۸۶-۴۸۱ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند و هم چنین قیمت سیم مفتولی تولیدی این کارخانه نیز به میزان ۵۲۲-۵۰۶ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این در حالی است که ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی ترکیه به میزان ۵۱۰-۵۰۶ دلار به ازای هر تن بوده است.

محدودیت واردات میلگرد امارات متحده عربی

بازار واردات میلگرد و شمش وارداتی امارات متحده عربی طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن،  طی هفته گذشته راکد بوده است. علت این امر این است که خریداران این محصولات ترجیح می دهند کالاهای محلی را خریداری کنند. اخبار رسیده حاکی از آن است که کشور ایران شمش تولیدی خود را به قیمت ۴۳۵-۴۳۰ دلار به ازای هر تن به امارات پیشنهاد داده است. این در حالی است که کشور اوکراین این محصول را به قیمت ۴۵۰-۴۴۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است که نسبت به قیمت پیشنهادی ایران بالاتر می باشد. با این حال میزان کافی سهام در این کشور وجود دارد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۴۳۵-۴۳۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۸ ماه ژوئیه بوده است.

این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۴۲۰-۴۱۰ دلار به ازای هر تن بوده و در این هفته شاهد افزایش قیمت بوده ایم. هم چنین کشور ترکیه قیمت پیشنهادی میلگرد تولید داخل خود را به میزان ۴۸۰-۴۷۵ دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی اعلام کرده است اما تاکنون معامله ای مابین این دو کشور صورت نگرفته است. به گفته منابع خبری در این کشور خریداران میلگرد و محصولات فولاد بلند در حال حاضر تمایلی به خرید کالای وارداتی نداشته زیرا قیمت محصولات داخلی مطلوب تر بوده و در رقابت با کالاهای خارجی می باشند. هم چنین ارزیابی هفتگی از قیمت میلگرد وارداتی امارات متحده عربی به میزان ۴۸۰-۴۷۵ دلار به ازای هر تن بوده. اخبار رسیده حاکی از آن است که تولیدکنندگان محلی میلگرد قیمت های جدید خود را طی هفته گذشته اعلام کرده اند.

بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور، امارات استیل، در حال حاضر قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۰۹ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. قیمت پیشنهادی میلگرد از سوی این کارخانه در هفته گذشته به میزان ۴۸۳ دلار به ازای هر تن بوده که در این هفته شاهد افزایش شدید قیمت میلگرد این کارخانه بوده ایم. تولیدکننده فولاد Conares نیز قیمت پیشنهادی میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۰۸ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته (۴۸۰ دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی امارات متحده عربی به میزان ۵۰۹-۵۰۸ دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که این قیمت طی هفته گذشته به میزان ۴۸۳-۴۶۸ دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد افزایش قیمت میلگرد و تمامی محصولات فولاد بلند این منطقه بوده ایم.

مطالب مرتبط:

مشاهده خبرهای بازار آهن, لیست قیمت امروز ورق, لیست قیمت میلگرد, محصولات مفتولی

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری