0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق روسیه

به گزارش مرکزآهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 19 ماه ژوئیه، پیشنهادات قیمت ورق سرد تولید داخلی روسیه طی هفته گذشته افزایش یافته است که این افزایش قیمت به میزان 24 دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است. این در حالی است که قیمت ورق گرم به میزان کم تر از نیمی از این مقدار کاهش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد به ضخامت یک میلی متر تا روز دوشنبه مورخ 17 ماه ژوئیه به میزان 643-616 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است. قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 620-616 دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد افزایش قیمت بوده ایم. با این حال معاملات صورت گرفته در ماه ژوئیه نیز اکثرا به مبلغ 620-616 دلار به ازای هر تن بوده و میزان تقاضا برای خرید ورق سرد منطقه نیز نسبتا خوب بوده است.

پیشنهادات قیمت ورق گرم فولادی به ضخامت 4 میلی متر تولید داخلی روسیه نیز به میزان 549 دلار به ازای هر تن شنیده شده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم به ضخامت 4 میلی متر نیز به میزان 549 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این قیمت طی هفته گذشته در محدوده 559-549 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که این ارزیابی ها برای قیمت ورق فولادی به ضخامت 20 میلی متر حدودا به میزان 554-538 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) تا روز دوشنبه بوده است. این قیمت نسبت به قیمت هفته گذشته (574-571 دلار به ازای هر تن) کاهش یافته است. قیمت ورق گرم شنیده شده از کارخانه Mechel  نیز به میزان 538 دلار به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت هفته گذشته کاهش شدیدی یافته است.

افزایش مجدد سیم مفتولی و میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد تولید داخلی ترکیه ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از به میزان 495-480 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 485-475 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 20 ماه ژوئیه، افزایش قیمت محصولات فولاد بلند ترکیه هم چنان در حال افزایش بوده که علت این امر افزایش قیمت شمش و قراضه آهنی در این کشور می باشد. هم چنین قیمت میلگرد تولید داخلی ازمیر نیز 490-485 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این محصول در اطراف استانبول به میزان 510-480 دلار به ازای هر تن معامله شده است.

قیمت میلگرد در منطقه کارابوک اخبار رسیده حاکی از آن است که 500-495 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت منطقه اسکندرون 490-480 دلار به ازای هر تن می باشد. تولیدکننده محصولات فولاد بلند Içdas واقع در منطقه مرمره  میلگرد تولیدی خود را به قیمت 486-481 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند و هم چنین قیمت سیم مفتولی تولیدی این کارخانه نیز به میزان 522-506 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این در حالی است که ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی ترکیه به میزان 510-506 دلار به ازای هر تن بوده است.

محدودیت واردات میلگرد امارات متحده عربی

بازار واردات میلگرد و شمش وارداتی امارات متحده عربی طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن،  طی هفته گذشته راکد بوده است. علت این امر این است که خریداران این محصولات ترجیح می دهند کالاهای محلی را خریداری کنند. اخبار رسیده حاکی از آن است که کشور ایران شمش تولیدی خود را به قیمت 435-430 دلار به ازای هر تن به امارات پیشنهاد داده است. این در حالی است که کشور اوکراین این محصول را به قیمت 450-445 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است که نسبت به قیمت پیشنهادی ایران بالاتر می باشد. با این حال میزان کافی سهام در این کشور وجود دارد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 435-430 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 18 ماه ژوئیه بوده است.

این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 420-410 دلار به ازای هر تن بوده و در این هفته شاهد افزایش قیمت بوده ایم. هم چنین کشور ترکیه قیمت پیشنهادی میلگرد تولید داخل خود را به میزان 480-475 دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی اعلام کرده است اما تاکنون معامله ای مابین این دو کشور صورت نگرفته است. به گفته منابع خبری در این کشور خریداران میلگرد و محصولات فولاد بلند در حال حاضر تمایلی به خرید کالای وارداتی نداشته زیرا قیمت محصولات داخلی مطلوب تر بوده و در رقابت با کالاهای خارجی می باشند. هم چنین ارزیابی هفتگی از قیمت میلگرد وارداتی امارات متحده عربی به میزان 480-475 دلار به ازای هر تن بوده. اخبار رسیده حاکی از آن است که تولیدکنندگان محلی میلگرد قیمت های جدید خود را طی هفته گذشته اعلام کرده اند.

بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور، امارات استیل، در حال حاضر قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 509 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. قیمت پیشنهادی میلگرد از سوی این کارخانه در هفته گذشته به میزان 483 دلار به ازای هر تن بوده که در این هفته شاهد افزایش شدید قیمت میلگرد این کارخانه بوده ایم. تولیدکننده فولاد Conares نیز قیمت پیشنهادی میلگرد تولیدی خود را به میزان 508 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته (480 دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی امارات متحده عربی به میزان 509-508 دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که این قیمت طی هفته گذشته به میزان 483-468 دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد افزایش قیمت میلگرد و تمامی محصولات فولاد بلند این منطقه بوده ایم.

مطالب مرتبط:

مشاهده خبرهای بازار آهن, لیست قیمت امروز ورق, لیست قیمت میلگرد, محصولات مفتولی

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0