0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش ناگهانی قیمت میلگرد لهستان

قیمت میلگرد تولیدی لهستان به میزان 19-14 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش داده اند. علت این امر افزایش تقاضا این محصول در بازار داخلی کشور و هم چنین افزایش قیمت قراضه بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی لهستان تا تاریخ 28 ماه ژوئیه به میزان 547-534 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این در حالی است که قیمت این محصول در اخبار منتشر شده طی هفته گذشته به میزان 534-514 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری کارخانجات تولید میلگرد نیز پیشنهادات قیمت و هم چنین فروش خود را در محدوده این ارزیابی ها به انجام رساندند. کارخانه تولید فولاد آرسلورمیتال واقع در پایتخت لهستان محموله های میلگرد تولیدی خود برای ماه اوت را به قیمت 550 دلار به ازای هر تن معامله کرده است. این در الی است که کارخانجات دیگر این محصول را به قیمت مشابه و یا با قیمت هایی متفاوت ولی نزدیک به ارزیابی های صورت گرفته به فروش رسانده اند. هم چنین آخرین پیشنهادات شنیده شده از قیمت میلگرد به میزان 539 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. با این حال به گفته منابع خبری تولیدکنندگان میلگرد کشور لهستان در نظر دارند که قیمت پیشنهادی این محصول را به بالاترین میزان ممکن ارائه دهند. زیرا در حال حاضر میزان تقاضا برای میلگرد به علت میزان بالای ساخت و ساز در این کشور بسیار بالا بوده و هم چنین تولیدکنندگان این محصول نیز در نظر ندارند که کارخانجات را به علت تعمیزان و نگه داری قطعات تولیدی در حال حاضر تعطیل کنند بنابراین بازار میلگرد این کشور در حال حاضر روند خوبی را در پیش گرفته است.

افزایش قیمت شمش و میلگرد مصر به علت افزایش تقاضا

به گزارش مرکزآهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن قیمت میلگرد و شمش وارداتی کشور مصر طی این هفته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت این محصولات افزایش قیمت مواد خام اولیه و افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور می باشد. تولیدکنندگان میلگرد داخلی این کشور قیمت میلگرد را در اوایل هفته گذشته افزایش داده بودند. بزرگترین تولیدکننده میلگرد این کشور، کارخانه تولید فولاد Ezz، در حال حاضر قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 588 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است. این قیمت با احتساب 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد. این در حالی است که قیمت میلگرد پیشنهادی این کارخانه طی هفته گذشته به میزان 577 دلار به ازای هر تن بوده و این هفته شاهد افزایش قیمت پیشنهادی این محصول بوده ایم. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانه تولید فولاد Beshay نیز به میزان 591 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

این قیمت طی هفته گذشته به میزان 585 دلار به ازای هر تن (شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده) بوده و در این هفته شاهد افزایش قیمت پیشنهادی این کارخانه نیز بوده ایم. این در حالی است که ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی مصر به میزان 591-588 دلار به ازای هر تن (شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده) تا روز پنج شنبه مورخ 27 ماه ژوئیه اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته (585-577 دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. به گفته منابع خبری تعداد زیادی معامله برای شمش از سوی کشورهای مستقل اتحادیه ای با کشور مصر منعقد شده است که قیمت میلگرد معامله شده به میزان 450-445 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

این در حالی است که قیمت پیشنهادی کشورهای مستقل اتحادیه ای برای این محصول به میزان 460 دلار به ازای هر تن بوده است. هرچند طی این هفته هیچ معامله ای مابین این کشورهای صورت نگرفته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به این کشور نیز به قیمت 460-445 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 450-440 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. با این حال شرکت کنندگان بازار انتظار دارند قیمت این محصولات طی این هفته به علت افزایش میزان تقاضا و افزایش قیمت مواد خام اولیه افزایش بیشتری یابد.

نوسانات قیمت میلگرد ترکیه

قیمت میلگرد تولید داخلی ترکیه طی هفته جاری افزایش بیشتری یافته است که علت این امر افزایش قیمت قراضه وارداتی به این کشور عنوان شده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی ترکیه نیز به میزان 500-495 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 495-480 دلار به ازای هر تن بوده و در این هفته شاهد افزایش قیمت میلگرد تولید داخلی این کشور بوده ایم. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد تولیدی در مناطق ازمیر و کابوک به میزان 500-495 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این قیمت در محدوده استانبول و اسکندرون به میزان 505-495 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

هم چنین کارخانه تولید محصولات فولاد بلند، Kardemir، به علت افزایش قیمت میلگرد در منطقه کارابوک قیمت این محصول را به میزان 501 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است و هم چنین قیمت سیم مفتولی در این کارخانه نیز به میزان 537-525 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است. کارخانه Içdas که دیگر کارخانه تولید محصولات فولاد بلند در ترکیه می باشد قیمت پیشنهادی این محصول را به میزان 500-495 دلار به ازای هر تن براساس قیمت اعلام شده در منطقه مرمره پیشنهاد داده است. قیمت پیشنهادی سیم مفتولی این کارخانه نیز به میزان 535-518 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در ترکیه نیز به میزان 525-500 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت 510-506 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته، افزایش یافته است.

 

 

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0