0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ناودانی اروپایی از سوی فروشندگان ایتالیایی با وجود کمبود تقاضا

اگر چه تقاضا برای ناودانی اروپایی در ایتالیا ضعیف باقی مانده بود، تامین کنندگان داخلی تصمیم گرفتند قیمت ناودانی اروپایی را برای محافظت از میزان سود، افزایش دهند. انتظار می رود افزایش قیمت ناودانی اروپایی بیشتر ادامه یابد. پیشنهادات مربوط به قیمت ناودانی اروپایی ایتالیا به حدود 120 یورو در هر تن کارهای سابق (  395 یورو در هر تن کارهای سابق، برای ناودانی اروپایی)  برآورد گردید، که حدود 10 یورو در هر تن برای تناژهای کوچک افزایش قیمت به همراه داشت. یکی از منابع داخلی به متال اکسپرت گفت:” تولید کنندگان داخلی قیمت ناودانی اروپایی را طی یک دوره دو هفته ای، 20 تا 30 یورو در هر تن افزایش دادند.

این افزایش قیمت ناودانی اروپایی به منظور افزایش میزان سود می باشد ، چرا که آنها در معاملات قبلی و با قیمت های پیشینِ ناودانی اروپایی ، سود زیادی را از دست داده اند. “فروشندگان می خواهند وارد دوره ی باز خرید با بالاترین سطح قیمت ممکن شوند. در همان زمان، میزان تقاضا در سطح ماه می ادامه یافت ولی میزان تحویل بار افزایش نیافت. یکی از منابع تأمین کننده به متال اکسپرت گفت: “در مورد تقاضا چیزی تغییر نکرده است، ما روز به روز در بازار داخلی باقی می مانیم.”

بازار صادراتی ناودانی اروپایی

قیمت خرید ناودانی اروپایی صادراتی به طور عمده در پیشنهادات لهستان و آلمان در مبلغ 450 تا 460 یورو در هر تن، ثابت باقی مانده است. تولیدکنندگان ناودانی اروپایی ایتالیا هنوز بر روی کشورهای اروپایی متمرکز هستند، اما میزان عرضه ناودانی اروپایی بسیار پایین تر از آن است که ایتالیا برای فروش به الجزایر، لبنان و سایر کشورهای خارج از اروپا، با آن آشنا باشد. شرکت کنندگان ،برای آینده نزدیک ،انتظار تغییرات چشمگیری در وضعیت بازار ندارند.

یکی از تولیدکنندگان داخلی به متال اکسپرت گفت: ” ما در حال تلاش برای افزایش قیمت ناودانی اروپایی هستیم، اما نه زیاد.” تامین کنندگان انتظار دارند قیمت ناودانی اروپایی 5 تا 10 دلار در هر تن طی ماه آینده افزایش یابد.

قیمت نبشی ناودانی

انتظار افزایش قیمت ناودانی از سوی شرکت MMK ترکیه

یکی از تولیدکنندگان اصلی ناودانی اروپایی روسیه، یعنی شرکت MMK  قیمت ناودانی تولیدی را برای مشتریان ترکیه اعلام کرد. انتظار می رود که این عرضه کننده پیشنهادات قیمت خرید ناودانی خود را در مقایسه با آخرین معاملات افزایش دهد، که بخشی از دلایل افزایش قیمت ناودانی ، به دلیل افزایش اندک قیمت های داخلی ترکیه است.

پیشنهادات قیمت خرید ناودانی فعلی از شرکت MMK ترکیه در حدود 465 تا 470 دلار در هر تن برای ناودانی اروپایی است که از اواخر ماه تا کنون 10 دلار در هر تن افزایش قیمت داشته است. بعضی از فعالان بازار داخلی می گویند امکان ارائه تخفیف 5 دلار در هر تن برای سفارشات بزرگ امکان پذیر است. قیمت ناودانی داخلی در این مدت در ترکیه حدود 10 دلار در هر تن افزایش یافته است.

درحالیکه در سفارشات بزرگ، قیمت ناودانی 490 دلار در هر تن کارهای سابق، و در سفارشات کوچک ، قیمت خرید ناودانی از 500 تا 510 دلار در هر تن کارهای سابق ارائه شده است. لازم به ذکر است که طبق گزارشات متال اکسپرت، در حال حاضر کارخانه های داخلی تولید ناودانی خود را به فروش می رسانند.

در بخش ناودانی، پیشنهادات شرکت MMK با قیمتی حدود 540 دلار در هر تن ارائه شده اند، در حالی که اخیراً معاملات ناودانی تولیدی در محدوده قیمت 505 تا 515 دلار در هر تن بسته شده اند. یکی از منابع بازار به متال اکسپرت گفت: “ظرفیت کمتری برای صادرات وجود دارد زیرا تقاضای داخلی فعال است.”

کاهش قیمت ناودانی اروپایی شرکت ایکداس ترکیه

شرکت ایکداس (ICDAS )،که تولیدکننده پیشرو در تولید ناودانی در ترکیه، قیمت ناودانی داخلی را به میزان قابل توجهی طی هفته کاهش داد. دلیل اصلی این کاهش قیمت در ناودانی ، فعالیت تجاری در بازار داخلی کمی آرام می باشد که انتظار می رود قیمت ناودانی داخلی را به پایین تر سطح برساند.

پیشنهادات جدید قیمت ناودانی از سوی شرکت ایکداس به نرخ 460 دلار در هر تن ( 1.910 لیره در هر تن) کارهای سابق بیگا و 467 دلار در هر تن ( 1.940 لیره در هر تن) مارمارا ، ارائه گردید که 9 دلار در هر تن ( 50 لیره در هر تن) طی این هفته کاهش یافته است. یکی از شرکت های تولید کننده در ازمیر، برچسب های قیمت ناودانی خود را با 6 دلار در هر تن ( 30 لیره در هر تن ) در پایان هفته گذشته ، کاهش داد و ناودانی 12-32 میلیمتری را به قیمت 460 دلار در هر تن( 1.910 لیره در هر تن) کارهای سابق عرضه داشته است.

به احتمال زیاد، دیگر تامین کنندگان همین سیاست قیمت را در آینده نزدیک دنبال خواهند کرد، در حالی که انتظار می رود قیمت ناودانی طی این هفته در بازار به طور متوسط حدود  ​​455 تا 470 دلار در هر تن باشد. یک منبع به متال اکسپرت گفت: “بازار فقط برای قرار گرفتن در سطح عادی به قیمت های قبل باز می گردد و روند عادی پس از افزایش شدید فرا می رسد.” علاوه بر این، فعالان بازارتضعیف بیشتری برای پیشنهادات قیمت ناودانی داخلی را پیش بینی می کنند که منجر به کاهش تفاوت بین قیمت های داخلی و صادرات خواهد شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0