0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد چین

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۷ ماه ژوئن، قیمت میلگرد چین در روز جمعه مورخ ۷ ماه ژوئن کاشه یافته است که علت این امر افت معاملات به دنبال کاهش قیمت شمش می باشد.اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت شمش طی هفته گذشته کاهش یافت و به دنبال آن طی این هفته قیمت میلگرد نیز کاهش یافته است.

قیمت میلگرد در شرق چین ۴-۵/۱ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته کاهش یافته است در حالی که در مناطق شمالی چین قیمت های پیشنهادی ۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.به گفته یکی از تاجران مستقر در شانگهای : ” به علت آب و هوای گرم ساعات کاری خارج از منزل کاهش یافته است و مشتریان بخش ساخت و ساز میزان تقاضای خود را کاهش داده اند. “

افزایش قیمت میلگرد مصر به دنبال افزایش تقاضا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۶ ماه ژوئیه، قیمت شمش وارداتی و میلگرد تولید داخلی کشور مصر طی این هفته افزایش یافته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا برای هر دو مصول فولادی می باشد.حداقل به میزان ۵۰۰۰ تن شمش از کشور اوکراین برای ماه اوت سفارش داده شده است که قیمت پیشنهادی اوکراین برای این محصول ۴۳۲ دلار به ازای هر تن بوده است.هم چنین پیشنهاداتی به قیمت ۴۳۰ دلار به ازای هر تن نیز شنیده شده است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت شمش فولادی وارداتی به مصر ۴۳۲-۴۳۰ دلار به ازای هر تن تا روز پنج شنبه مورخ ۶ ماه ژوئن بوده است که نسبت به قیمت ۴۲۲-۴۲۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته، افزایش یافته است.بزرگترین تولدیکننده فولاد مصر، Ezz Steel، قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۵۸ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است که این قیمت شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

قیمت پیشنهادی برای این محصول طی هفته گذشته ۵۴۲ دلار به ازای هر تن (شامل ۱۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که در طی این هفته شاهد افزایش قیمت بوده ایم. کشور مصر از تاریخ ۱ ماه ژوئیه میزان مالیات بر ارزش افزوده بر میلگرد را از میزان ۱۳ درصد به ۱۴ درصد افزایش داده است.هم چنین قیمت پیشنهادی کارخانه Beshay Steel برای میلگرد تولیدی خود ۵۷۹ دلار به ازای هر تن بوده که شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

این در حالی است که ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی مصر ۵۷۹-۵۵۸ دلار به ازای هر تن (شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده) تا روز پنج شنبه بوده است که نسبت به قیمت ۵۵۳-۵۴۲ دلار به ازای هر تن (شامل ۱۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده) اعلام شده طی هفته گذشته، افزایش یافته است.فعالان بازار معتقدند که افزایش قیمت ها تا بالا بودن میزان تقاضا، ادامه دارد.کشور مصر عوارض ضد دامپینگ برای واردات میلگرد از کشورهای چین (۱۷ درصد)، ترکیه (۱۹-۱۰ درصد) و اوکراین (۲۷-۱۵ درصد) تعیین کرده است.

افزایش تولید میلگرد الجزایر

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۶ ماه ژوئیه، کارخانه فولادسازی الحجار در الجزایر در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۱۷ به میزان ۶۰۰۰۰ تن میلگرد پس از راه اندازی مجدد بخش تولید محصولات فولاد بلند، تولید کند.اخبار رسیده حاکی از آن است که این شرکت بخش نورد خود را در تاریخ ۲ ماه می سال جاری راه اندازی کرده است و شمش تولیدی خود را در قسمت نورد مستقیما به میلگرد تبدیل می کند.

به گفته منابع خبری این شرکت قصد ندارد که برای افزایش میزان تولید میلگرد، محصولات فولادی نیمه تمام وارد کند.محصولات فولاد بلند تولید شده در مجتمع آهن و فولاد الحجار به طور کامل در بازار داخلی فروخته می شود و این شرکت قصد دارد جایگزین مواد فولادی وارداتی شود.این کشور در حال حاضر قصد ندارد سیم مفتولی تولید کند اما برنامه آن برای دراز مدت تولید محصولات فولاد نوردی تا سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ می باشد.

هم چنین ارتقاء این کارخانه بخشی از برنامه دولت برای گسترش پایگاه صنعتی کشور می باشد.اخبار رسیده حاکی از آن است که پس از آنکه سالانه تولید فولاد خام در این مجموعه ۳۰۰ هزار تن کاهش یافت و منجر به خاتمه قرارداد مشارکت با ArcelorMittal شد، طرح سرمایه گذاری در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ آغاز گشت.

براساس این طرح، تولید فولاد خام در مجتمع آهن و فولاد الحجار باید طی سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ۲/۱ میلیون تن در سال افزایش یابد و در سال ۲۰۱۹ نیز به میزان ۲/۲-۸/۱ میلیون تن در سال برسد.این شرکت بیان کرده است که ظرفیت تولید فولاد خام این کارخانه ۳۰۰۰ تن در روز می باشد، هم چنین تولید روزانه شمش ۱۴۰۰ تن و تولید اسبلب ۱۶۰۰ تن در روز می باشد.

به گفته منابع خبری هدف شرکت الحجار این است که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کل فولاد تولیدی خود را به تولید محصولات فولاد تخت و ۳۰ تا ۴۰ درصد باقیمانده را به تولید محصولات فولاد بلند اختصاص دهد.این شرکت در اواخر ماه آوریل سال جاری تولید محصولات فولاد تخت خود را آغاز کرد. مدرن سازی تسهیلات الحجار شامل ارتقاء کامل کوره بلند و واحد آماده سازی مواد می باشد.

به گزارش رسانه های محلی پس از راه اندازی کوره بلند NO2 بخش تولید محصولات فولاد تخت، شرکت به وسیله کمبود مواد اولیه به خصوص کک تهدید می گردد.در واقع مشکل عمده این شرکت تهیه مواد اولیه به ویژه کک می باشد.ارتقاء کامل کوره بلند در این شرکت به عنوان بخشی از طرح ۷۲۰ میلیون دلاری نوسازی بوده که توسط شرکت ArcelorMittal و دولت الجزایر موافقت شده بود.طرح نوسازی نیز شامل ارتقا کوره اکسیژن همراه با تجهیزات دیگر می باشد.

لازم به ذکر است که مجتمع آهن و فولاد الحجار در ۱۲ کیلومتری شهر بندری آنابا واقع شده است.این شرکت مساحتی بالغ بر ۸۳۲ هکتار داشته و دارای اتصال مستقیم راه آهن به بندر برای تأمین مواد خام و تحویل محصولات فولادی می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری