0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت نبشی در بازار اصفهان

قیمت نبشی طی هفته گذشته نوسانات کمی داشته است. قیمت نبشی کارخانه اصفهان با ضخامت ١٢ سانتی متر و وزن ١٢۵ کیلوگرم و ضخامت ١٠ سانتی متر و وزن ٨٨ تا ٩٠ کیلوگرم در تاریخ شنبه ٢٣ دی ٩۶ در حدود ٢٢٢۵ تومان اعلام شد. قیمت این محصول در کارخانه ی اصفهان شدیدا روند نزولی داشته است. قیمت نبشی این کارخانه در هفته ی گذشته در حدود ٢٣٢٠ تومان بود که دچار کاهش ناگهانی در تاریخ چهارشنبه ٢٠ دی و در حال حاضر نیز ثابت باقی مانده است.

به گفته ی کارشناسان این کاهش قیمت به دلیل کاهش قیمت هر کیلو شمش فولاد صورت گرفته بود و در حال حاضر نیز ثابت باقی مانده است. اما پیش بینی می شود که تولید کنندگان همچنان به دنبال تثبیت قیمت نبشی و همپوشانی آن با نرخ شمش باشند. علاوه بر این، قیمت هر کیلو نبشی با ضخامت ٣ سانتی متری با وزن ٧ کیلوگرم در انبار اصفهان در حدود ٢٣٩٠ تومان اعلام شد.

قیمت این محصول در انبار اصفهان نسبت به یک هفته قبل ثابت باقی مانده است اما نسبت به دو هفته ی گذشته ٢٠٠ تومان در هر کیلو افزایش پیدا کرده است. قیمت نبشی با ضخامت ۵ سانتی متر و وزن ١۵ کیلو گرم نیز با ٢٠ تومان تفاوت قیمت، معادل ٢٣٧٠ تومان خرید و فروش می شود. با توجه به روند ثابت تقاضا در بازار انتظار می رود که طی یکی دو روز آینده نیز این روند ادامه پیدا کند. اما تحلیل گران می گویند: با توجه به نوسانات قیمت شمش و نیاز خریداران انتظار می رود که قیمت نبشی کارخانه ی اصفهان باز هم روند صعودی پیدا کند.

خرید نبشی و ناودانی

مقایسه قیمت نبشی کارخانجات مختلف

علاوه بر این، قیمت این محصول نسبت به تابستان امسال افزایش پیدا کرده است. طبق اطلاعات ارائه شده، قیمت خرید نبشی با ضخامت ١۴ تا ٢۵ سانتی متر کارخانه ی اصفهان در تاریخ ٢٢ مرداد ٩۶ در حدود ٢٢٠٠ و در کارخانه ی اهواز معادل ٢١۶۵ تومان اعلام شد که ١٧٠ تومان رشد قیمت داشته است. همچنین مقایسه ی قیمت نبشی کارخانه ی اصفهان با کارخانه های مشهد، تبریز و اهواز هم نشان دهنده ی روند خوب این محصول در بازار اصفهان می باشد.

قیمت نبشی کارخانه مشهد با ضخامت ٣ سانتی متر و وزن ٧ کیلوگرم در حدود ٢٢۴٠ تومان و قیمت نبشی کارخانه ناب تبریز با وزن ٩ کیلوگرم ٢٢٨٠ تومان ارزیابی شد. البته در هر سه ی این کارخانه ها قیمت ها ثابت باقی مانده اند و یا با کاهش اندک مواجه شده اند.

طبق گزارشات رسیده قیمت خرید نبشی کارخانه ی تهران با ضخامت ٣ سانتی متر و وزن ٩ کیلوگرم در تاریخ شنبه ٢٣ دی ماه ٩۶ معادل ٢٢٧٠ تومان بوده است. قیمت نبشی ۴ و ۵ نیز به ترتیب با وزن ١۵ و ٢٢ کیلوگرم در حدود ٢٢٩٠ تومان اعلام شد. قیمت این محصول نسبت به دو هفته ی گذشته با قیمت ٢١٠٠ تومان در بازار تهران افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

تاثیر قیمت شمش

نرخ شمش فولادی توسط اکثر تولید کنندگان فعال در بازار تهران طی چند روز گذشته تا میزان ٢٠ تا ٣٠ تومان افزایش پیدا کرده و همین امر سبب افزایش قیمت نبشی کارخانه ی تهران شده است. انتظار می رود که حداقل طی یکی دو روز آینده هم این روند صعودی همچنان حفظ شود. البته تولید کنندگان نیز برای حفظ روند فعلی تلاش می کنند و امیدوارند با افزایش تقاضا در بازار تهران رو به رو شوند.

علاوه بر این، بذخی از تحلیل گران نیز می گویند: بر خلاف حدس و گمان های برخی از خریداران که منتظر کاهش هرچه بیش تر قیمت ها در بازار ایران هستند، در صورت عدم افزایش قیمت نبشی در ایران، تثبیت قیمت ها حتمی خواهد بود زیرا نیاز مصرف کنندگان و پیش بینی ثابت ماندن قیمت شمش، خبر از افزایش احتمالی قیمت نبشی در بازار ایران می دهد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0