0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت نبشی ترکیه به دنبال افزایش قیمت قراضه

قیمت نبشی در ترکیه در میان هزینه های بالای شمش و قراضه، افزایش یافته است. خریداران به طور کلی، انتظار دارند که از تولیدکنندگان حمایت لازم به عمل آید، زیرا  پایه و اساس بازار می باشند و در حال حاضر هیچ نشانه ای از تغییر روند وجود ندارد. یکی از شرکت های ترکیه ، قیمت نبشی را در بازارهای داخلی 8 تا 9 دلار در هر تن، در شروع  افزایش داد.

در نتیجه نبشی به قیمت 519 دلار در هر تن ( 2.170 TRY در هر تن ) EXW در بیگا و 527 دلار در هر تن (2.200TRY در هر تن) EXW  در مارمارا ارائه گردید. شرکت دیگری در شهر ازمیر، پیشنهاد جدیدی را با قیمت مشابه 519 دلار در هر تن(TRY 2.170 در هر تن) EXW  را برای نبشی اعلام کرد. در عین حال شرکت دیگری در اسکندریه قیمت نسبتاً بالایی معادل 534 دلار در هر تن (2230 TRY در تن EXW) برای نبشی ارائه داده است.

دلیل اصلی افزایش مجدد پیشنهادها، افزایش قیمت قراضه در بیشتر معاملات اخیر و همچنین روند صعودی پیش بینی شده است. یک تاجر به متال اکسپرت گفت: ” روند کار بازار معلوم است، افزایش هزینه ها به معنی افزایش قیمت نبشی می باشد”. وی افزود: ” در صورتی که تقاضا  مورد حمایت قرار گیرد ، نتیجه آن را خواهیم دید”. قیمت هایی که به لیره می باشند، شامل 18٪ مالیات می باشند، در حالیکه بر پیشنهاداتی که به دلار آمریکا هستند ، مالیات تعلق نمی گیرد . نرخ ارز 1 دلار = TRY 3.54 است.

افزایش قیمت نبشی امارات متحدۀ عربی توسط تولیدکنندگان

به دنبال روند صعودی در بخش فولاد و بهره گیری از عدم وجود معاملات برای مواد ترکیه، تولید کنندگان فولاد امارات متحده عربی (ESI) و شرکت کناریز قیمت های نبشی خود را افزایش دادند. صنعت فولاد امارات، قیمت نبشی را  561 دلار در هر تن ( 2.061 AED در تن) برای تحویل ماه سپتامبر تعیین کرد، که در طول ماه به میزان 51 دلار در هر تن (189 AED در تن )افزایش داشته است.

قیمت نبشی شرکت کناریز برای تحویل ماه سپتامبر به میزان 560 دلار در هر تن ( 2.057 AED  در هر تن) ارائه شد،که  تا 52 دلار در هر تن (AED 192 / t) افزایش قیمت داشته است. انتظار می رود سایر تولیدکنندگان داخلی این روند را دنبال کنند. آخرین پیشنهادات قیمت نبشی ترکیه برای محموله ماه سپتامبر به مبلغ 530 دلار در هر تن CFR  ارائه گردید که از 10 تا 15 دلار به ازای هر تن در طول هفته افزایش داشته است. تا آنجا که قیمت نبشی از ترکیه با احتساب عوارض واردات فقط 3 تا 4 دلار در هر تن کمتر از قیمت  کارهای سابق کارخانه های داخلی است.

یک تاجر بزرگ در امارات متحده عربی به متال اکسپرت اظهار داشت : “بازار بیش از حد آرام است. موادی که در کوتاه مدت تحویل داده می شوند، ارجحیت دارند. و آمار واردات به وضوح نشان می دهد که امارات متحده عربی کمابیش وابسته به خود می باشد. ” همه قیمت های ارائه شده در بالا بر مبنای وزن تئوری می باشد. محصولات آهن که مبدأی غیر از امارات متحده عربی دارند ، شامل 5 درصد عوارض واردات می شوند.

قیمت نبشی ناودانی

افزایش قیمت نبشی امارات متحده عربی

تولید کننده عمده صنایع آهن امارات متحده عربی (ESI) قیمت نبشی خود را برای تحویل ماه اکتبر اعلام کرده است. این تولید کننده، قیمت های خود را بطور قابل ملاحظه ای افزایش داده است، در حالی که روند کلی بازار به سمت ارتقاء قیمت ها می باشد، و رقابتی با تامین کنندگان جایگزین شده وجود ندارد.

متال اکسپرت یادآور شده است که قیمت جدید  نبشی امارات متحده عربی می باشد که در طول ماه حدود 56 دلار در هر تن افزایش قیمت داشته است. علی رغم این افزایش قیمت، فعالان بازار داخلی هیچ گزینه دیگری برای خرید نبشی به جز از صنایع آهن امارات متحده عربی نمی بینند. فعالان بازار می گویند یکی دیگر از تولیدکنندگان داخلی آهن قطر ، به علت مشکلاتی که با تأمین کنندگان شمش دارد، پیشنهادی برای نبشی ارائه نمی دهد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0