0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق سیاه در بازار داخلي تركيه با افزايش ۱۰ دلار هفتگي به ۶۶۰ تا ۶۷۰ دلار رسيد.

برخي منابع نيز اعلام كردند قیمت ورق سیاه به میزان ۵۸۰ دلار FOB قيمت قابل قبولي براي اروپايي ها مي باشد. فایننشال تریبون به نقل از متال بولتن منتشر نمود :

 ظاهرا این خبر بر اساس گزارش ۷ مارس متال بولتن یا چهارشنبه هفته گذشته تدوین شده است؛ بنا بر گزارش امروز متال بولتن قیمت ها باز هم نسبت به هفته گذشته افزایشی بوده است.

ادامه روند صعودی نرخهای صادراتی بیلت و اسلب

نرخ صادراتی بیلت فولادی و اسلب ایران در هفته منتهی به ۷ مارس، به کمک انجام پذیرفتن پیش خریدها با قیمت های بالاتر به واسطه ادامه روند صعودی بازارهای جهانی و کاهش دسترسی به مواد اولیه، ادامه پیدا کرد.

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن در خصوص بیلت صادراتی ایران به سمت افزایش قیمت ها و در محدوده ۵۱۸ الی ۵۲۰ دلار به ازای هر  تن فوب در تاریخ ۷ مارس نسبت به نرخ های هفته گذشته با دامنه ۵۱۰ الی ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب بوده است.

گزارش شده که چندین محموله در محدوده نرخ های فوق به خاورمیانه و آسیای شرقی فروخته شده است.

یک محموله بیلت ۴۰،۰۰۰ تنی توسط یک تاجر با نرخ ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب بنادر جنوبی ایران، برای فروش به عمان پیش خرید شده است.

مشتریان در اندونزی یک محموله بیلت صادراتی ایران را با نرخ ۵۵۰ دلار به ازای هر تن cfr معادل با ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب بنادر جنوبی ایران پیش خرید کردند.

ارزیابی نرخ هفتگی اسلب صادراتی ایران با نرخ ۵۴۰ دلار به ازای هر تن فوب توام با افزایش قیمت، در تاریخ ۷ مارس و در مقایسه با محدوده ۵۱۵ الی ۵۳۵ دلار به ازای هر تن فوب نرخ قبلی بوده است.

شرکت فولاد مبارکه، بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت و تامین کننده اسلب کشور؛ اسلب صادراتی خود را در مناقصه اخیر با نرخ ۵۴۰ دلار به ازای هر تن فوب به آسیای جنوب شرقی فروخت

جهش قيمت اسلب CIS

به گزارش متال بولتن در هفته منتهي به ۱۲ مارس شاخص اسلب صادراتي CIS با جهش ۲۵ دلاري به ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB درياي سياه رسيد.

در حال حاضر شركت Metinvest اوكراين اسلب خود را به تركيه ۶۱۰ دلارCFR پيشنهاد مي دهد كه نزديك به ۵۹۰ دلار FOB درياي سياه خواهد بود.

با اين كه هنوز پيشنهاد قيمتي از سوي خريداران در هفته جاري مطرح نشده است اما منابع اگاه گزارش دادند به دليل افزايش قيمت محصولات تخت مشتريان ترك حاضر به پذيرش قيمت ۶۰۰ دلار CFR هستند.

قیمت ورق سیاه

با افزایش خرید در بازار داخلی چین، قیمت ورق سیاه به ثبات نسبی رسیده است

به گزارش متال بولتن ۱۳ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۹۴۰ تا ۳۹۶۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغییر نسبت به روز گذشته به ۳۸۸۰ تا ۳۹۰۰ يوان رسيد .

 در بورس شانگهاي قیمت ورق سیاه معاملات تحویل ماه می با ۱۰ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۸۱۱ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۳ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادرات

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش ۱٫۷۵ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۰۳ دلار FOB رسید.

محموله ای ۲۰۰۰ تنی به قیمت ۶۰۸ دلار CFR به کره جنوبی به فروش رسید که شامل ۱۵ دلار کرایه حمل می باشد.

در روز سه شنبه ۱۲ مارس تجار چینی قیمت ورق سیاه را ۶۱۰ دلار و تولید کننده های کلاف گرم ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار FOB پیشنهاد دادند که انتظار می رود در تولید کننده ها ۵ تا ۱۰ دلار تخفیف به مشتریان ارایه دهند.

در هفته جاری محصولات شرکت ANFENG در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار CFR به ویتنام به فروش رسید. این تولید کننده پیشنهادهای فروش خود به ویتنام را با ۵۸۸ دلار CFR ادامه می دهد.

آيا كنسرسيوم خريد ايلوا توسط ارسلورميتال تغيير دهنده بازي در اين بازار خواهد بود.

به دنبال گزارشات متعدد از مشكلات بهداشت و محيط زيست در شركت ايلوا در سال ۲۰۱۳ اداره اين شركت تحت شرايط خاصي  در امد تا اينكه در سال ۲۰۱۵ دولت كنترل انرا به دست گرفت تا مقدمات فروش انرا فراهم كند.

اما اين اقدام به توقف دو و در مقطعي به توقف سه كوره بلند از ۵ كوره اين كارخانه منجر شد و در سال ۲۰۱۵ توليد ان به ۴٫۷ ميليون تن كاهش يافت.در سال ۲۰۱۶ توليد اين كارخانه به ۵٫۸ ميليون تن رسيد كه با اين وجود تنها به ۵۰ درصد ظرفيت اين كارخانه مي رسد.

در نتيجه اين مشكلات در بازار داخلي نياز بازار از طريق واردات تامين مي شد.به طور سنتي ايتاليا و اسپانيا در بين كشورهاي اروپايي وابستگي زيادي به واردات دارند.

در اسپانيا ۴۰ درصد مصرف ظاهري محصولات تخت از طريق واردات تامين مي شود در حالي كه در المان واردات سهم ۱ تا ۲ درصدي دارد و كشور فرانسه به طور عمده صادر كننده فولاد است.

کاهش سهم واردات با ثابت شدن شرایط ایلوا

در سالهاي ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ واردات سهم ۱۵ درصدي در تامين تقاضاي داخلي را پوشش مي داد. اما با بروز مشكلات براي ايلوا اين سهم به ۳۵ درصد رسيد.

با ثابت شدن شرايط ايلوا در دو سال گذشته سهم واردات كاهش يافت اما در سال ۲۰۱۸ دوباره روند معكوس وافزايش واردات اتفاق خواهد افتاد.ايلوا مجددا با مشكلات توليد مواجه  شده است و به نقل از برخي منابع توليد اين شركت تا ۴٫۵ ميليون تن كاهش خواهد يافت.

شركت ارسلور ميتال تلاش زيادي براي افزايش توليد ايلوا و بازپس گيري سهم واردات مي كند.اين شركت در تلاش است با واردات اسلب و ورق سیاه تا سال ۲۰۲۳ فروش محصولات نهايي  ايلوا را به ۹٫۵ ميليون تن در سال برساند.

به دليل اينكه توليد فولاد خام ايلوا به  ۶ ميليون تن محدود مي شود نياز به واردات اسلب و ورق سیاه مي باشد. طبق برنامه پس از رفع مشكلات زيست محيطي ايلوا توليد فولاد خام ان به ۸ ميليون تن افزايش خواهد يافت

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری