0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تحلیل قیمت نبشی ناودانی بازار داخلی

بازار فولاد طی هفته گذشته نوسانات زیادی داشته است که قیمت نبشی ناودانی نیز از این امر مستثنا نبوده است. طبق تحلیل های صورت گرفته در حال حاضر قیمت آهن آلات از جمله قیمت نبشی میل شدیدی به رشد یافته است. می توان گفت که روند افزایشی جدید حاکم بر بازار فولاد این بار با سیگنال هایی از جمله افزایش قیمت آهن آلات در بازار جهانی و هم چنین افزایش نرخ دلار همراه شده است که می تواند به تداوم این امر کمک کند.

هم چنین رسیدن دلار به قیمت 4500 تومان حد افزایش این قیمت ها را بالا برده است و مشخص نیست که قیمت آهن آلات تا کجا افزایش یابد. بنابراین با رشد ناگهانی قیمت دلار، روند بازار آهن آلات نیز نامشخص شده است. با این حال عوامل دیگر به غیر از افزایش نرخ ارز نیز موثر خواهد بود که طی روزهای آتی باید مورد بررسی قرار گیرد.

به غیر از بازار آهن آلات این روند افزایشی در بازار سایر محصولات نیز مشاهده گردیده است و طی روز گذشته این سیگنال ها بر بازار سایر محصولات نیز تاثیرات مثبتی گذاشته است. این در حالی است که بازار بورس در روز شنبه نسبتا آرام و به گفته برخی دیگر نسبتا ضعیف بوده است. به طور کلی می توان گفت که پیش بینی های صورت گرفته در بازار به طور کامل محقق نشده است ولی رشد نرخ دلار می تواند بر بازار تاثیر گذاشته و سبب رشد قیمت ها طی روزهای آتی گردد.

وضعیت نامشخص بازار آهن آلات

در نخستین روز هفته جاری بازار آهن آلات وضعیت نامشخص و پیچیده ای را تجربه کرده است. به گفته منبع خبری قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت نبشی در برخی از کارخانجات در نخستین روز هفته جاری روند صعودی داشته است ولی در برخی از کارخانجات نیز شاهد ثبات محصولات فولادی در هفته جاری بوده ایم. به گفته منابع خبری طی روز گذشته قیمت محصولات فولادی در بازار آزاد رشد داشته است در حالی که اکثر کارخانجات قیمت های خود را ثابت نگه داشته اند.

این در حالی است که اکثرا شاهد روندی متفاوت در بازار بوده ایم به گونه ای که میل به رشد قیمت ها در میان کارخانجات دیده شده است ولی این روند در بازار آزاد با ثبات همراه بوده است. به گفته منابع خبری دولت تمایل دارد که در حال حاضر قیمت محصولات را ثابت نگه دارد. با این حال این روند محقق نگردیده است و به علت سیگنال های موجود در بازار از جمله افزایش قیمت آهن آلات در بازار جهانی و افزایش نرخ ارز بازار آهن آلات نیز به سمت رشد قیمت ها متمایل شده است.

قیمت آهن آلات اصفهان

هم چنین روند افزایشی قیمت شمش نیز سبب بهبود بازار آهن آلات گشته است. این پیش بینی های طی روزهای گذشته اعلام شده و در حال حاضر محقق گردیده است. هفته گذشته بازار با پشت سر گذاشتن نوسانات دی ماه وارد فاز افزایشی شده است. در هفته گذشته برای دومین هفته متوالی در دی ماه شاهد ثبات در حوزه آهن آلات بودیم ولی در هفته جاری بازار وارد فاز افزایشی شده است.

نوسانات قیمت نبشی کارخانجات

در هفته گذشته بازار به دور از نوسانات عمده بوده است و هفته آرامی را سپری کرده است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته معامله عمده ای در بازار صورت نگرفته است و بازار آرام بوده است. این در حالی است که مواد اولیه هم چون شمش روند نزولی داشته است و میزان تقاضا برای خرید میلگرد کاهش یافته است و بازار تحت تاثیر کاهش میزان تقاضا این محصولات بوده است.

قیمت نبشی کارخانه مشهد برای سایز 3 به میزان 2240 بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قیمت نبشی ناب تبریز برای سایز 6 به میزان 2280 تومان طی هفته گذشته بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول در هفته جاری به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و به قیمت 2290 تومان رسیده است.

هم چنین قیمت نبشی 6 این کارخانه به میزان 2290 تومان در هفته جاری اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت بوده است. قیمت این محصول در نخستین روزهای دی ماه به میزان 2340 تومان بوده است و در ماه جاری نسبت به قیمت اعلام شده طی ماه گذشته افت شدیدی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0