0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار خرید میلگرد کشورهای جنوب اروپا طی روزهای اخیر

خرید میلگرد در بازار صادراتی کشورهای جنوب اروپا طی هفته جاری و با شروع ماه نوامبر کاهش شدیدی یافته است و میزان تقاضا برای خرید این محصول در بازار صادراتی افت کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد در بازار صادراتی کشورهای جنوب اروپا به میزان 495-485 یورو به ازای هر تن (576-565 دلار) تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 500-485 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

به نظر می رسد که خریداران در انتظار ثبات قیمت ها و اعتماد به بازار صادراتی این کشور می باشند. پیشنهادات برای قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه سبب شده است که خریداران برای خرید میلگرد دست نگه داشته و برخی نیز تصمیم گرفته اند که خرید میلگرد مورد نیاز خود را به اوایل سال آینده موکول کنند. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن و در تاریخ 26 ماه اکتبر ثابت باقی مانده است. در حال حاضر میزان فعالیت خرید میلگرد در بازار صادراتی کشورهای جنوب اروپا بسیار کاهش یافته است.

به گفته برخی منابع خبری پیشنهادات برای خرید این محصول تنها از سوی کشور لبنان بوده است و امید است که خریداران در کشور الجزایر نیز مجددا به بازار صادراتی کشورهای جنوب اروپا جذب شوند و به بازار این کشور بازگردند. با این حال این موضوع هنوز مشخص نمی باشد.

میزان تقاضا برای خرید میلگرد صادراتی اروپا از سوی الجزایر

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد وارداتی به الجزایر به میزان 520-510 یورو به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت 520-515 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. بنابراین قیمت میلگرد وارداتی به این منطقه روند نزولی داشته است. به نظر می رسد که در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید میلگرد وارداتی به الجزایر کاهش یافته است.

پس از صدور موجوز افزایش میزان واردات میلگرد به الجزایر طی دو ماه گذشته، میزان تقاضا این کشور برای خرید میلگرد وارداتی مجددا افت کرده است و خریداران در این کشور تمایلی به خرید بیشتر نداشته و خرید محصول خود را از بازار داخلی کشور خود انجام می دهند. هریک از خریداران میلگرد در کشور الجزایر که تقاضای این محصول را طی دو ماه اخیر داشته اند در حال حاضر از تصمیم خود منصرف شده اند.

به گفته برخی فعالان بازار مذاکرات جدید صورت گرفته در خصوص تصمیمات جدید برای واردات میلگرد به الجزایر سبب کاهش میزان تقاضا برای خرید میلگرد وارداتی در این کشور گردیده است. این تصمیمات بر تمایل خرید میلگرد توسط خریداران تا پیش از سال 2017 تاثیر عمده ای داشته است. تکاپو در بازار خرید میلگرد کشور الجزایر تغییر یافته است. به گفته منابع خبری این کشور در حال حاضر میزان شمش بیشتری را نسبت به میلگرد وارد می کند بنابراین صادرکنندگان میلگرد در کشورهای جنوب اروپا بایستی استراتژی های خود را راجع به صادرات مقاطع تولیدی خود تغییر دهند.

قیمت میلگرد روز اصفهان

تحلیل بازار داخلی خرید میلگرد در کشورهای جنوب اروپا

ارزیابی هفتگی از خرید میلگرد در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا تا تاریخ 1 نوامبر به میزان 530-510 یورو به ازای هر تن گزارش شده است که این قیمت نسبت به قیمت 525-510 یورو به ازای هر تن اعلام شده در تاریخ 25 ماه اکتبر اندکی کاهش یافته است. بنابراین قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی نیز طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است.

هم چنین در حال حاضر برخی از فعالان بازار اطلاعات مختلفی را راجع به میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی منتشر کرده اند. برخی بیان کرده اند که این میزان تقاضا برای خرید میلگرد در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر کاهش یافته است و علت این امر را نزدیک شدن به پایان سال دانسته اند. این در حالی است که برخی بیان کرده اند به علت کاهش میزان واردات این محصول و قیمت های پیشنهادی بالاتر میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار داخلی افزایش داشته است.

هم چنین برخی دیگر نیز بیان کرده اند که به علت کاهش میزان صادرات میلگرد توسط کارخانجات، تولیدکنندگان این محصول ناچار به فروش محصولات خود به بازار داخلی بوده و ناچار به کاهش قیمت های خود می باشند. به گفته منابع خبری قیمت قراضه آهن نیز افزایش یافته است. قیمت الکترود گرافیتی نیز هم چنان در حال افزایش بوده و میزان تقاضا نیز ثابت می باشد.

ارزیابی متال بولتن از بارار میلگرد جنوب اروپا

طبق این دلایل قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی این کشور ممکن است افزایش یابد. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت قراضه آهنی در کشورهای شمال اروپا به میزان 88/302 دلار به ازای هر تن بوده است و این ارزیابی در روز 1 نوامبر صورت گرفته است. این در حالی است که قیمت قراضه آهنی در تاریخ 25 ماه اکتبر به میزان 26/295 دلار به ازای هر تن بوده است.

بنابراین قیمت قراضه در این منطقه نیز طی هفته گذشته افزایش یافته است که تاثیر شدیدی بر قیمت خرید میلگرد در این مناطق دارد. کارخانجات بیان کرده اند که طی هفته گذشته محموله های کوچکی از میلگرد در این منطقه به فروش رسانده اند. به گفته منابع خبری انتظار می رود که میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی تا اواخر ماه نوامبر کاهش بیشتری نسبت به ماه اکتبر نیز یابد. این در حالی است که کارخانجات در تلاشند که قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را طی روزهای آینده به میزان بیشتری افزایش دهند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0