0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در هفته آینده

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان عمدتا در حدود ۲۴۰۰ تومان در هرکیلو که با افزایش  ۱۵ تا ۲۰ تومانی قیمت های نسبت به یک هفته ی پیش است، پیش بینی می شود. طبق گفته های منابع خبری بازار، تقاضای دیگر شهرها در حال حاضر بسیار ضعیف است، به این ترتیب می توان محموله های میلگرد بارگیری شده در کارخانه  را در محدوده ی زمانی ذکر شده، را برای فروش توسط برخی از خرده فروشان، به فروش رساند.

در این هفته پیشرفت های فوق العاده ای در بازار میلگرد ایران دیده شده است. در حالی که قیمت های فروش میلگرد ایران و کارخانه ذوب آهن به مشتریان محلی به سرعت در حال افزایش یافت. با وجود تلاش برای رسیدن به برخی از سطوح بالای قیمت ها، پیشنهادات کارخانه ها در مورد فروش میلگرد به مشتریان غیر بومی بدون تغییر باقی مانده است .

در نتیجه، با رونق پیشنهادات برای محصول میلگرد، قیمت این مواد حداقل ۱۵ تومان در هرکیلوافزایش یافت. به طور طبیعی تصمیم به بستن معاملات در بخش محلی برای تولید کنندگان محصولات فولادی بلند تا زمانی که وضعیت قیمت میلگرد مطلوب است، اهمیت دارد .

در همین زمان، شرکت کنندگان حاضر در بازار بر این باورند که وضعیت کنونی متعادل نیست و حباب قیمت ها، که تا حدی به فروش میلگرد اختصاص می یابد همراه با برخی از گمانه زنی ها، ممکن است در هر زمان به زودی رخ دهد.

این منبع خبری می گوید: “این روزها قیمت میلگرد ذوب آهن دقیق نیست

قیمت بعضی از کارخانه ها به نظر معقول می آیند، در حالی که بعضی ها تصمیم می گیرند که قیمت میلگرد تولیدی خود را برابر با سطح فروش دیگر شهر ها اعلام کنند .

در بازار محلی وضعیت بسیار متفاوت است، و به دور از تحولات سالم می باشد. در نیمه اول هفته گذشته کارخانه های متعلق به کاشان  قیمت میلگرد خود را در در منطقه ی اصفهان ۲۳۹۰ تومان اعلام شد که ۶۰ تومان نسبت به قیمت های قبلی افزایش داشت .

در آن زمان، قیمت میلگرد به میزان قابل توجهی پایین تراز قیمت های فعلی بود و تا مبلغی معادل ۲۳۹۰ تومان در هر کیلو نیز می رسید. علت اصلی تقاضای زیاد مشتریان برای خرید میلگرد، تحویل بسیار سریع و در دسترس بودن نسبی این مواد می باشد. یکی از معامله گران به یکی از منابع خبری می گوید: “بزرگ ترین بخش فروش و بالا ترین قیمت ها برای فروش میلگرد توسط فروشندگان صورت می گیرد. البته میلگرد کارخانه کیان کاشان نیز به خوبی فروش می کند، اما آن ها حجم زیادی را برای فروش در دست ندارند زیرا قادر به تولید انبوه میلگرد نیستند. در پایان هفته تولید کنندگان محصولات فولادی بلند قیمت میلگرد خود را افزایش دادند و به مبلغ ۲۳۹۰ تومان در هرکیلو بسته به منطقه ی مورد نظر به فروش رساندند. طبق گفته های معامله گران، یکی از تولید کننده های این محصول می گوید: قیمت میلگرد ما دوباره با فروش ۳۰۰۰ تن از تولید این محصول مشخص می شود. اما قیمت های پیشنهادی معامله گران نیز افزایش یافته است. شرکت کنندگان حاضر در بازار می گویند که میلگرد انبار شده قیمت مشخصی معادل ۲۳۹۰ تومان به ازای هرکیلو را تجربه کرده است .

لازم به ذکر است که شرکت های ساختمانی نسبت به این افزایش شدید میلگرد در بازار داخلی نگران هستند. یکی از منابع خبری می گوید:  “اتحادیه ی سازندگان محصولات فولادی برای اعمال نظارت بر افزایش قیمت میلگرد،  پیشنهاداتی را به دولت ارائه کرد. احتمالا اکثر این تحقیقات در مورد برخی از این فولاد سازان صورت خواهد گرفت .

گرچه قیمت های فعلی محلی برای فروش میلگرد، به صورت تدریجی افزایش می یابد اما برای ورود میلگرد وارداتی به بازار فضای بیش تری را فراهم می کند .

علاوه بر این، کارخانه ها نیز عجله ای ندارند که قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. یکی از معامله گران بزرگ معتقد است: “بدون بهبود در قیمت میلگرد ، من فکر نمی کنم کارخانه های اصفهان بتوانند قیمت های خریدشان را فقط بر اساس تحولات بازار داخلی بهبود دهند “. وی همچنین گفت: این بسیار واضح است که وضعیت بازار ناسالم می باشد و اگر کارخانه ها به درستی نتوانند محصولات خود را به فروش برسانند، در نتیجه آن ها ممکن است ضرر بزرگی را متحمل شوند. بنابراین آن ها احتمالا محاسبه ی قیمت را بر اساس بد ترین سناریوی ممکن انجام داده اند .

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری