0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش از بازار امروز میلگرد چین

در معاملات امروز بازارهای فیوچرز و فیزیکی چین، آهن آلات با رشد نسبی همراه شد و عامل تقویت بهای مواد اولیه از جمله سنگ آهن شد. قیمت میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای ۲۰ یوان رشد نمود و به ۳۹۶۱ یوان رسید. در بازار فیزیکی شانگهای نیز قیمت میلگرد به کانال ۳۹۰۰ یوان وارد شد. میزان معاملات امروز قوی تر از روزهای قبل دنبال شد و به دنبال آن بهای بیلت در تانگشان با ۱۰ یوان رشد به ۳۶۲۰ یوان رسید.

با این وجود، حجم معاملات کمتر از دیروز نشان می دهد که بسیاری از خریداران به تدریج از بازار خارج شده اند. انتظار فعالان بازار بر این است که در دوره پیش از تعطیلات بازار بیشتر از رشد با ثبات همراه باشد

بهای ورق گرم نیز در ۲ فوریه در بازار فیوچرز شانگهای از مرز ۴۰۰۰ یوان گذشت و با ۶۳ یوان افزایش به ۴۰۳۳ یوان به ازای هر تن رسید. در بازار فیزیکی نیز بهای ورق گرم به ۴۰۷۰ یوان به ازای هر تن رسید. حجم معاملات ورق گرم نسبت به دیروز تقریبا ثابت ماند  و حجم انبارها نسبت به هفته پیش کاهش نسبی را نشان می دهد

همانطور که دیشب هم انتظار می رفت، بهای سنگ آهن امروز در معاملات فیوچرز با رشد همراه شد. قیمت این نهاده تولید در بازار دالیان با ۵/۵ یوان رشد به ۵۱۳/۵ یوان به ازای هر تن رسید و عامل تقویت قیمت در بازار فیزیکی بنادر شد. با وجود موجودی بالای فولادسازان، رشد بهای سنگ آهن دیشب و امروز مدیون افزایش بهای فولاد می باشد. با این حال انتظار نمی رود که این افزایش یک روند باشد و ثبات کلمه بهتری برای توصیف بازار سنگ آهن در دوره پیش رو می باشد.

ادامه روند کاهشی قیمت میلگرد صادراتی ترکیه

بدلیل کاهش جهانی بهای قراضه تقاضا برای میلگرد ترکیه در بازارهای صادراتی کاهش داشته و صادرکنندگان این کشور مجبور به کاهش ۱۰ تا ۲۵ دلاری قیمت میلگرد خود شده اند و نهایتا قیمت میلگرد ۵۴۰ تا ۵۶۰ دلار به ازای هر تن فوب را پیشنهاد می دهند .

فعالان بازار عقیده دارند این روند نزولی قیمت میلگرد صادراتی ترکیه حداقل در کوتاه مدت  بدلیل ادامه روند کاهش قیمت قراضه و افت تقاضا برای میلگرد این کشور در بازارهای جهانی ادامه خواهد داشت.

قیمت میلگرد اصفهان

همچنین شنیده ها حکایت از این دارد که کارخانه های  ترکیه در این هفته محموله هائی که در مجموع ۹۰ هزار تن بوده اند را با بهای ۵۵۰ دلار به ازای هر تن فوب به کانادا صادر کرده اند .

بیلت سی آی اس در پائین ترین سطح ممکن

افت قیمت های قراضه در ترکیه، بهای بیلت صادراتی سی آی اس را هم در طول این هفته بشدت کاهش داد. باتوجه به کاهش اخیر قیمت های قراضه وارداتی از آمریکا به ترکیه قیمت های بیلت سی آی اس هم در آینده ای نزدیک پتانسیل کاهش بیشتر را دارا است. البته فعلا عرضه کنندگان این منطقه با محموله های محدودی که برای فروش اختصاص داده اند کمتر تحت فشار قرار دارند

پیشنهادهای بیلت سی آی اس ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه است  که در طول این هفته ۱۵ دلار افت داشته است که در پی کاهش بهای قراضه بوده اما هم چنان خریداران  در محدوده ۴۷۵ تا ۴۸۵ دلار به ازای هر تن فوب حاضر به خرید هستند. اغلب محموله های مارس و آوریل در حال حاضر عرضه می شوند .

فعالیت های تجاری تا حدی بهبود داشته زیرا خریداران معتقدند روند نزولی قیمت ها شاید بزودی متوقف شود. بویژه اینکه خبر می رسد یک عرضه کننده روس با قیمت ۵۰۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر ازمیر معامله ای را نهائی کرده  و یک ‌تولید کننده اکراینی هم ۱۰ هزار تن بیلت را با بهای ۵۱۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر به مصر فروخته است.

کاهش عرضه بیلت

در خاور دور شرایط نسبت به سی آی اس بهتر است اما عرضه بیلت کمی محدود است. روسیه بعد از غیبت طولانی مدت  در این منطقه با پیشنهاد های ۵۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر برابر با ۵۳۰ دلار به ازای هر تن فوب بنادر خاور دور تحویل ماه آوریل مجددا به این بازار بازگشته و یک محموله ۵۰ هزار تنی را هم در همین محدوده قیمت شرق آسیا فروخته و گویا رقیب سرسختی هم نداشته است. پیشنهاد چینی ها ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر است و با توجه به تقویت یوآن حاضر به ارائه هیچ تخفیفی هم نیستند.

برخی تحلیلگران عقیده دارند که قیمت ها به کف خود رسیده اند و برخی دیگر معتقدند قیمت ها بیشتر کاهش خواهد یافت. اما همه منتظر واکنش ها از بازار ترکیه هستند. چند سیگنال مثبت هم  برای خوشبینی وجود دارد اول اینکه عرضه کنندگان سی آی اس محموله های زیادی برای عرضه در اختیار ندارند و تا ماه مارس محصولات خود را پیش فروش نموده اند. به علاوه قیمت میلگرد در ماه مارس مجددا افزایش خواهد یافت و عامل تقویت قیمت بیلت خواهد شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0