0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات بازار نبشی ناودانی

همان طور که مشاهده شد طی روزهای اخیر نوسانات قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت نبشی چندان فراگیر نبوده است به طوری که برخی مبادی هم چنان قیمت های ثابتی را اعلام کرده بودند. با این حال طی روز گذشته مشاهده کردیم که افزایش قیمت محصولات فولادی فراگیر شده و اکثر کارخانجات اقدام به افزایش قیمت های پیشنهادی خود کرده اند.

بنابراین طی روز گذشته پیش بینی های صورت گرفته از بازار محقق گردیده و شاهد روند صعودی افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت نبشی ناودانی بودیم. در حال حاضر به نظر می رسد که افزایش قیمت ها مجددا شتاب گرفته است و و این امر می تواند امید به چشم انداز مثبت برای این بازار را تقویت کند. با این حال مشاهده می شود که هم چنان جو روانی منفی در بازارهای کالایی کشور وجود دارد که ممکن است نتواند از افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت نبشی ناودانی حمایت کند.

چنانچه پیش بینی فعالان بازار نیز به سمت افزایش قیمت محصولات فولادی پیش رود سیگنال های منفی نمی توانند تاثیر چندانی بر این بازار داشته باشند یا نمی توانند از رشد قیمت ها جلوگیری کنند. بنابراین با جهش نرخ دلار قیمت ها وارد فاز جدیدی شده اند که به نظر نمی رسد به این زودی از بین برود.

از جمله سیگنال های مثبت تاثیرگذار بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت نبشی ناودانی می توان به افزایش نرخ دلار، افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی، افزایش قیمت شمش و هم چنین افزایش نرخ محصولات فولادی در بازار چین طی روزهای اخیر اشاره کرد. این در حالی است که آینده بازار هنوز مشخص نمی باشد و کاهش میزان تقاضا یکی از سیگنال های منفی تاثیرگذار بر قیمت آهن آلات می باشد.

تاثیر برودت هوا بر قیمت نبشی ناودانی

هم چنین برودت هوا طی روزهای اخیر سبب کاهش شدید میزان تقاضا گشته است که این امر اندکی از شتاب رشد قیمت محصولات فولادی طی روزهای اخیر کاسته است. هم چنین روند نزولی قیمت در بازار مسکن نیز از جمله عوامل موثر بر کاهش شتاب رشد قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت نبشی ناودانی بوده است. روند صعودی قیمت ها علاوه بر بازار آهن آلات بر بازار سایر محصولات نیز تاثیرگذار بوده است.

قیمت نبشی

این در حالی است که میزان تقاضای خرید در بازار سایر محصولات اثر بیشتری نسبت به بازار آهن آلات داشته است. بازار بورس نیز رونق یافته است و به روال عادی خود طی روزهای اخیر بازگشته است. طی روز گذشته مشاهده کردیم که قیمت محصولات فولادی مجددا افزایش یافته و برخلاف روزهای گذشته اکثر کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دادند و این امر نشان دهنده این است که امید زیادی در بازار فولاد ایجاد شده است و می توان به چشم انداز بازار طی روزهای آتی امیدوار بود.

هم چنین سیگنال مهم دیگر که در حال حاضر در بازار مشاهده شده است افزایش قیمت شمش می باشد و این امر نشان دهنده این است که باید طی روزهای آینده در انتظار افزایش بیشتری برای قیمت این محصولات باشیم. هم چنین این تغییرات به جهت افزایش قیمت قراضه نیز می باشد و سیگنال های مثبت موجود در بازار آهن آلات را افزایش داده است.

سیگنال های مثبت بازار آهن آلات

ولی باید توجه داشت که در حال حاضر مهم ترین سیگنال مثبت موجود در بازار آهن آلات افزایش نرخ دلار می باشد و باید این مساله را جدی بگیریم. با این حال مشخص نمی باشد که نرخ دلار در همین میزان ثابت بماند و یا اینکه طی روزهای آتی با افت قیمت مواجه گردد. با این حال جهش موجود در نرخ دلار در حال حاضر تکانه مهمی برای بازار فولاد به شمار می رود  و به نظر می رسد که ممکن است این روند به ضرر بازار فولاد باشد با این حال باید در انتظار روند تغییرات طی روزهای آتی باشیم.

طبق رصدهای صورت گرفته در بازار قیمت نبشی در کارخانه مشهد در روزهای پایانی دی ماه به میزان 2240 تومان گزارش شده است. این در حالی است که قیمت این محصول در هفته جاری افزایش یافته و به میزان 2300 تومان رسیده است. بنابراین روند تغییرات نرخ ارز و هم چنین سایر سیگنال های مثبت موجود در بازار  بر روی بازار نبشی ناودانی نیز تاثیر داشته و سبب رشد قیمت این محصول در کارخانجات مختلف شده است. باید منتظر روند تغییرات طی روزهای آتی باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0