0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

عقبگرد مجدد بازار نبشی

قیمت نبشی در کارخانجات مختلف طی هفته جاری نوساناتی داشته است. پس از نوسانات نزولی در بازار نبشی ناودانی طی هفته جاری ، در روز گذشته قیمت نبشی به میزان بیشتری افت کرده است و این روند نشان دهنده این واقعیت است که طی هفته جاری بازار وارد فاز نزولی شده است. این در حالی است که طی روزهای اخیر نرخ دلار نیز افت کرده است و این امر ممکن است سبب افت بیشتر قیمت نبشی طی روزهای آتی گردد.

بنابراین طی روزهای اخیر بازار وضعیت چندان مساعدی نداشته است. این در حالی است که افزایش قیمت محصولات فولادی در کارخانه ذوب آهن که در بازار بورس ارائه شده است هم قادر نبوده است که سبب روند افزایشی قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت نبشی در بازار آهن آلات گردد. این روند موجود در بازار نشان دهنده کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی می باشد که سبب افت قیمت این محصولات در بازار شده است.

هم چنین با وجود آب و هوای نامساعد در روزهای اخیر، نوسانات محدود قیمت آهن آلات و حمایت های صورت گرفته نتوانسته است که بر روند کاهشی قیمت نبشی تاثیر داشته باشد. ادامه یافتن چنین شرایطی در بازار آهن آلات بر بازار شمش نیز تاثیرگذار خواهد بود و طی روزهای اخیر سبب شتاب روند کاهشی قیمت نبشی خواهد شد.

پیش بینی روند نزولی قیمت نبشی

با این حال پیش بینی های صورت گرفته حاکی از آن است که هفته جاری روند نزولی را خواهیم داشت ولی برای هفته آینده باید در انتظار مشخص شدن جهت گیری بازار باشیم و در حال حاضر چشم انداز دقیقی از بازار طی هفته آینده مشخص نمی باشد. تنها نکته ای که ممکن است طی هفته آینده سبب افزایش مجدد قیمت ها گردد، افزایش قیمت آهن آلات در بازار جهانی می باشد که ممکن است سبب تحریک قیمت نبشی نیز شده و روند هفته آینده را بتوان افزایشی پیش بینی کرد. تنها نکته منفی موجود در بازار روزهای اخیر کاهش میزان تقاضا از سوی مصرف کنندگان می باشد.

قیمت نبشی

تا زمانی که تقاضا از سوی مصرف کنندگان افزایش نیابد، افزایش قیمت آهن آلات در بازار جهانی نیز نمی تواند از روند کاهشی قیمت ها جلوگیری کند. اگرچه این عامل ممکن است در صورت افزایش میزان تقاضا بر رشد قیمت آهن آلات در بازار تاثیر مثبتی داشته باشد. هم چنین معاملات صورت گرفته در بازار بورس نیز نتوانسته سبب بهبود قیمت ها در بازار داخلی گردد و در نتیجه بازار از طرف بهبود بازار بورس نیز تحریک نشده است.

این در حالی است که طی روزهای اخیر میزان معاملات صورت گرفته در بازار بورس زیاد بوده است. تمامی عوامل ذکر شده طی روزهای اخیر ممکن است سبب تداوم یافتن کاهش قیمت نبشی طی روزهای آتی گردد. برخی پیش بینی ها حاکی از آن است که ممکن است بازار طی روزهای اخیر مجددا وارد فاز افزایش قیمت نبشی گردد ولی در حال حاضر نمی توان به طور جدی راجع به آن بحث کرد.

قیمت نبشی کارخانجات مختلف

قیمت نبشی کارخانه مشهد برای سایز 3 سانتی متر به میزان 2280 تومان گزارش شده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی روزهای ابتدایی هفته جاری به میزان 2220 تومان اعلام شده است و در روزهای پایانی هفته این قیمت افزایش یافته و به میزان 2280 تومان رسیده است. هم چنین قیمت نبشی ناب تبریز برای سایز 4 به میزان 2320 تومان گزارش شده است.

این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. این قیمت برای سایز 6 نیز به میزان 2310 تومان بوده است که این قیمت نیز روند نزولی داشته است. قیمت این محصول در روزهای ابتدایی هفته جاری به میزان 2320 تومان بوده است و در حال حاضر نسبت به قیمت اعلام شده در روزهای ابتدایی هفته کاهش داشته است. قیمت نبشی کارخانه اصفهان نیز برای سایز 10 طی روز گذشته به میزان 2275 تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی روند صعودی داشته است.

قیمت نبشی کارخانه اصفهان در روز قبل از آن به میزان 2255 تومان گزارش شده است. هم چنین در روز 14 دی ماه قیمت نبشی این کارخانه به میزان 2320 تومان اعلام شده و تا روزهای پایانی شاهد افت شدید قیمت این محصول در بازار داخلی بوده ایم. بنابراین در بازار نبشی کارخانجات مختلف روند متفاوتی مشاهده گردیده و تمامی کارخانجات از روند نزولی قیمت ها تبعیت نکرده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0