2.5/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تاریخچه شرکت فولاد آذربایجان میانه

پروژه تاسیس شرکت فولاد آذربایجان در سال ۱۳۶۸ در شهرستان میانه آغاز گردید و در سال ۱۳۷۹ مورد بهره برداری قرار گرفت. هدف از تاسیس این کارخانه تولید ۵۵۰ هزار تن محصولات فولادی در کشور بوده است. البته این کارخانه در سال ۱۳۸۲ و با تولید ۵۵۰۵۶۷ تن محصول فولادی توانست در تامین اهداف خود رکورد زده و زودتر از موعد مقرر به آن برسد.

مدیر عامل کنونی این شرکت مهندس محمد جعفر عظمایی است. این کارخانه با قرار گرفتن در نزدیکی خط راه آهن شهرستان میانه از مزیت حمل ونقل آسان و سریع برخوردار است. همچنین جهت دسترسی به جاده های بین المللی، جاده اختصاصی توسط خود شرکت احداث شده است.

شرکت فولاد آذربایجان برای حدود ۸۰۰ نفر نیرو به طور مستقیم و غیر مستقیم در این کارخانه اشتغالزایی داشته است. از جمله محصولات این کارخانه میلگرد میانه ساده و آجدار، نبشی، ناودانی و تسمه است.این شرکت توانسته است که گواهینامه های معتبر بین المللی در زمینه های متفاوت مانند مدیریت کیفیت، ایمنی و زیست محیطی را دریافت کند.

همچنین در راستای اهداف توسعه طلبانه در نظر دارد کیفیت محصولات خود را بر اساس مدل INQA بهبود مستمر بخشیده و در مفاهیم و اصول کنترل کیفی نسبت به رقبا سرآمد گردد.در راستای اجرای این طرح، شرکت به خلق ارزش برای مشتریان و ایجاد مشارکت و همکاری همه جانبه در کنترل کیفیت از سوی تمامی کارکنان همت گمارده است.

شرکت فولاد آذربایجان

انواع گواهینامه و تقدیرنامه های دریافتی این شرکت

صنایع فولاد آذربایجان تاکنون توانسته است گواهینامه ها و تقدیرنامه های متعددی را در زمینه تولید محصولات فولادی خود دریافت دارد. از جمله گواهینامه ها می توان به گواهینامه ISO 9001:2000 در زمینه مدیریت کنترل کیفیت تولید و فروش میلگرد، در سال ۲۰۰۸ اشاره نمود. همچنین در زمینه بهداشت حرفه ای و ایمنی محیط کار نیز توانست گواهینامه  OHSAS 18001:1999 را برای تولید و فروش میلگرد، اخذ نماید.

در زمینه ایمنی و مدیریت محیط زیست نیز موفق به دریافت گواهینامه ISO 14001:2004 گردید. البته تاکنون به طورمداوم توانسته این گواهینامه ها را مجددا تمدید نماید. این شرکت همچنین در سطح آزمایشگاه های خود، از طریق آزمون تایید آزمایشگاه های اداره کل استاندارد و تحقیقات استان آذربایجان شرقی، موفق به دریافت استاندارد های ISIRI3132، DIN488-3،ASTM615 برای تولید میلگرد آجدار گردید.

معرفی محصولات شرکت فولاد آذربایجان

فولاد آذربایجان در زمینه تولید انواع میلگرد ساده و آجدار، انواع نبشی و ناودانی و تسمه جزء فولادسازان فعال در کشور به شمار می آید. انواع مواد اولیه مصرفی در این کارخانه تولیدی مانند انواع شمش های فولادی به ابعاد ۱۳۰* ۱۳۰ و ۱۵۰ *۱۵۰ میلیمترمربع و به طول ۱۲ متر تولید می گردد.

 • میلگرد میانه ، ساده و آجدار

در این کارخانه انواع میلگرد ساده و آجدار برای مصارف ساختمانی و صنعتی بر طبق استاندارد   DIN 488تولید می گردد. میلگردهای آجدار شاخه ای این کاخانه با استاندارد A3 و در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ میلیمتر به بازار عرضه می شود. میلگردهای ساده نیز در سایزهای ۴ تا ۵۰ میلیمتر، بر طبق استاندارد ۱۰۱۳ DIN، در این کارخانه تولید می شوند.

قیمت روز میلگرد میانه توسط مرکزآهن به خریداران اعلام می گردد.

 • نبشی و ناودانی

از دیگران تولیدات می توان به انواع نبشی در سایز ۳*۳۵ تا ۱۰*۱۰۰ میلیمتر طبق استاندارد ۱۰۲۸ DIN اشاره کرد. درحوزه ناودانی ها نیز سایزهای متنوع این محصول به ابعاد ۱۵*۳۰ تا ۶۰*۱۴۰ میلیمتر و بر طبق استاندارد ۱۰۲۶ DIN تولید می شود.

 • تسمه

تسمه های فولادی به دو صورت فابریک و یا از ورق گالوانیزه ساخته می شوند. موارد مصرف تسمه، به عنوان یک ماده نرم و انعطاف پذیر در ایجاد اتصال و پیوند بین دو یا چند شاخه، می باشد. تسمه تولیدی کارخانه فولاد آذربایجان در سایز ۵*۳۲ تا ۱۲*۱۲۰ میلیمترو طبق استاندارد  DIN 1026 است.

۲٫۵
۲رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری