2.8/5
5رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

فولاد خراسان از تاسیس و راه اندازی تا کنون

فولاد خراسان نیشابور در سال ۱۳۶۹ در ۱۵ کیلومتری شهر نیشابور تاسیس گردید و در سال ۱۳۸۰ مورد بهره برداری قرار گرفت. هدف از تاسیس این مجتمع بزرگ، تولید ۵۵۰ هزار تن مقاطع ساختمانی در سال بود. علاوه بر این شرکت مجتمع فولاد خراسان مجهز به واحد ریخته گری و ذوب نیز می باشد که در سال ۱۳۸۰ و بعد از بهره برداری از بخش نورد، با ظرفیت ۶۳۰ هزار تن در سال به مرحله اجرایی رسید.

با تلاش و همت فراوان مدیران و کارکنان، این مجتمع در سال ۱۳۸۸ اولین واحد احیا مستقیم ذغال سنگ با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن در سال به بهره برداری رسید و در سال بعد نیز فاز دوم این بخش به مرحله تولید و اجرا رسید. فاز دوم این مجتمع بزرگ تولیدی سال قبل و با هدف تولید ۷۲۰ هزار تن در سال به بهره برداری رسید و در سال جاری نیز واحد گندله سازی آن با ظرفیت تولید سالیانه ۵/۲ میلیون تن گندله به بهره برداری رسید.

همچنین این واحد تولیدی با بهره برداری از کارخانه تولید کنستانتره با ظرفیت تولید ۵/۲ میلیون تن در سال توانسته است خود را به عنوان سومین قطب تولید فولاد در کشور معرفی نماید. در حال حاضر ۶۵۰۰ نفر نیرو به طور مستقیم و ۲۶ هزار نفر به طور غیر مستقیم در این مجتمع عظیم مشغول به کار هستند که این سطح اشتغالزایی برگ سبزی است که در کارنامه این مجتمع عظیم ثبت گردیده.

سهامداران عمده این مجموعه شرکت نوین الکترود اردکان، بورس کالای ایران و صنایع آهن و فولاد طوس می باشند و از جمله شرکت های تابعه آن شرکت بین المللی تولید و توسعه مواد فلزی (ایمپادکو)، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق کشور و شرکت کشت و صنعت مروارید دشت اسلامی است.

معرفی محصولات و استانداردهای شرکت مجتمع فولاد خراسان

فولاد خراسان نیشابور در سبد تولیدی کالای خود، دارای انواع محصولات فولادی مانند میلگرد ساده و آجدار، شمش فولادی ، آهن اسفنجی، نبشی و ناودانی، تسمه، بریکت، چهار گوش و شش گوش است که در ادامه به طور مفصل به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

قیمت میلگرد فولاد خراسان

میلگرد فولاد خراسان

 • میگرد ساده

میگرد ساده این مجتمع تولیدی با استاندارد ۳۱۳۲ و با علامت مشخصه س ۲۴۰ و در سایزهای ۱۰ تا ۵۰، با مقاومت کششی ۳۶۰ و تنش تسلیم ۲۴۰ تهیه و تولید می گردد.

 • میلگرد آجدار

میلگرد آجدار تولیدی فولاد خراسان در دو نوع آجدار جناغی و مرکب، از سایزهای ۱۰ تا ۳۲ و با مقاومت کششی ۶۰۰-۵۰۰ و تنش تسلیم ۴۰۰-۳۴۰ تحت استاندارد ملی ۳۱۳۲ تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند.

همه روزه قیمت میلگرد فولاد خراسان توسط کارخانه تولید کننده به خریداران و مبادی فروش آن در بازار اعلام می گردد.

شمش فولاد خراسان

شمش یا بیلت تولید شده در این مجتمع فولادی در سایز های ۱۵۰*۱۵۰ و ۱۳۰*۱۳۰ و با طول ۱۲۰۰۰ میلیمتر تولید می گردد. ترکیبات شیمیایی بیلت تولیدی این مجتمع شامل ۳۵/۰-۲۵/۰ کربن، ۳۰/۰-۱۵/۰ سلیسیم، ۸۰/۰- ۵۰/۰ منگنز، بیش از ۰۴۵/۰ فسفر و گوگرد و بیش از ۳۰/۰ مس و کروم و نیکل است.

آهن اسفنجی فولاد خراسان

ترکیبات شیمیایی آهن اسفنجی تولیدی کارخانه فولاد خراسان، دارای بیش از ۸۰/۰ آهن و به طور متوسط به میزان ۸/۱ کربن و ۰۱/۰ گوگرد است که تحت روشهای آزمایشی ISIRI 980 برای تست میزان آب، ISIRI 12173-1 و isiri 14242 برای تست آهن، ISIRI 14769 برای تست کربن و گوگرد انجام می گردد.

نبشی و ناودانی فولاد خراسان

انواع نبشی بال مساوی این شرکت تولیدی در سایزهای ۲۵*۲۵*۳ تا ۶۰*۶۰*۷ است و ناودانی های بال شیب دار تولیدی آن در سایزهای ۳۰*۳۰*۱۵ تا ۶۰*۶۰* ۳۰ تحت استاندارد DIN 1026 تهیه و تولید می گردند.

شش گوش وچهار گوش شرکت مجتمع فولاد خراسان

شش گوش های تولیدی شرکت مجتمع فولاد خراسان با طول ۱۵ تا ۵/۳۷ میلیمتر و مطابق با استاندارد DIN 1015 و چهار گوش های آن در طول ۱۰ تا ۴۰ میلیمتر مطابق با استاندارد DIN 1014 تهیه و تولید می گردد.

تسمه فولاد خراسان

تسمه های تولیدی شرکت فولاد خراسان با پهنای ۲۵ تا ۱۰۰ میلیمتر و با استاندارد DIN 1017 تولید می شوند.

۲٫۸
۵رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری