نمودار قیمت میلگرد نیشابور سال 1401

2 ماه پیش بدون دیدگاه 265 بازدید
نمودار قیمت میلگرد نیشابور
5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

یکی از بزرگترین تولید کنندگان مقاطع فولادی ایران، مجتمع فولاد خراسان است. مجموعه‌ای بزرگ که با استفاده از بهترین و جدیدترین دستگاه‌های روز قادر به تولید محصولاتی از جمله میلگرد، شمش فولادی، اسفنجی و … است. یکی از شناخته‌شده ترین و پرطرفدارترین محصولات این کارخانه میلگردهای آن است که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند، به همین دلیل اطلاع از قیمت میلگرد نیشابور برای بسیاری از خریداران اهمیت بالایی دارد؛ به خصوص افرادی که از نظر موقعیت جغرافیایی در خراسان رضوی و شهرستان‌های اطراف آن ساکن هستند. عده ای از کاربران علاوه بر قیمت روز، به نمودار تغییرات قیمت میلگرد نیشابور نیز نیاز دارند چراکه این افراد قصد دارند با بررسی نوسانات بهترین زمان خرید را شناسایی کنند. در این مطلب ما نمودار قیمت میلگرد نیشابور در سال‌های جاری را برای شما ارائه کرده‌ایم.

نمودار تغییرات قیمت میلگرد نیشابور

در زیر نمودار قیمت میلگرد نیشابور روز را برای میلگرد 14 نیشابور مشاهده می‌کنید، در ادامه این نمودار را به طور کامل با هم بررسی خواهیم کرد. برای درک بهتر از جزئیات تغییر قیمت ارائه شده در این نمودار ما سه بازه زمانی 3، 6 و یک ساله را در نظر گرفته‌ایم تا جزئیات کار راحت تر مورد بررسی قرار گیرد. در نمودار زیر بلندترین قله نشان دهنده بیشترین قیمت در سه ماه گذشته و عمیق‌ترین دره کمترین قیمت را نشان می‌دهد.

با توجه به این اطلاعات کمترین قیمت میلگرد خراسان در این بازه زمانی 13 هزار و 850 تومان و بیشترین قیمت فروش برابر با 16 هزار و 330 تومان است. توجه داشته باشید که این قیمت‌ها تنها برای یک کیلوگرم میلگرد است و ارزش افزوده در آن‌ها اعمال نشده است. از طرفی نمودار زیر به صورت داینامیک و با ارائه قیمت روزانه آپدیت می‌شود، که در صورت افت و نوسان در ماه‌های آینده امکان تغییر این قیمت‌ها وجود دارد.

همانطور که می‌بینید نمودار قیمت میلگرد در 6ماه گذشته تغییرات جالبی را به شما نشان می‌دهد، در 3 ماه گذشته این قیمت در محدوده 14 هزار تومان جا به جا شده است ولی در ابتدای سال 1401 نمودار قیمت میلگرد نیشابور، بیشترین قیمت روز را در رنج 17 هزار تومان نشان می‌دهد. در زمان نوشتن این متن، قیمت این کالا به اندازه‌ای کاهش یافته است که از نیمه دوم سال 1400 نیز کمتر است.

نمودار قیمت میلگرد نیشابور یک ساله برای میلگرد فولادی سایز 14 میلی‌متر به صورت زیر تعریف شده است. بررسی نمودار زیر اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار می‌دهد، برای مثال با توجه به این نمودار می‌بینید که اوج قیمت در یک سال گذشته از اسفند ماه 1400 شروع شده و تا خرداد ماه 1401 ادامه دار بوده است.

پس از خرداد ماه قیمت ها به طور مداوم کاهش یافت که یکی از دلایل اصلی آن افت قیمت ارز و دلار در این ماه‌ها است. در مرداد و شهریور 1401 قیمت‌ این مقطع با کیلویی 14 هزار تومان به ثباتی نسبی رسیده است. به نظر شما این تثبیت قیمت ادامه دار خواهد بود یا باز با کاهش و افزایش‌های هیجانی رو به رو خواهیم شد؟

سال 1401 یکی از سال‌های پر اتفاق برای فعالان زمینه آهن آلات بود که بزرگترین دلیل آن را می‌توان مذاکرات برجام تعریف کرد، البته نتیجه این مذاکرات هنوز مشخص نشده است به همین دلیل در ماه‌های آینده امکان مشاهده افزایش یا کاهش ناگهانی قیمت‌ها وجود دارد. نوسانات قیمت در سال 1401 بر روی قیمت پروفیل آهن، تیرآهن، نبشی و … مشاهده شد؛ با مشاهده نمودار بالا میبینید که محصولات کارخانه نیشابور نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

پیش بینی قیمت میلگرد نیشابور

میلگردهای نیشابور کاربردهای صنعتی و ساختمانی متفاوتی دارند و مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می‌گیرند به همین دلیل پیش‌بینی قیمت میلگرد نیشابور از اهمیت بالایی برخوردار است. دلایل زیادی برای بررسی و پیش بینی قیمت میلگرد نیشابور و دیگر کارخانه‌ها وجود دارد که از مهم‌ترین آن برآورد هزینه‌های ساخت و ساز است. برای پیش بینی قیمت آهن آلات شما باید فاکتورهای مختلفی مورد بررسی قرار دهید که از جمله آن‌ها می‌توان قیمت نفت، قیمت ارز، دلار، هزینه حمل و نقل، افزایش و کاهش هزینه فولاد در سطح جهانی و …. چند نمونه از این فاکتورها است.

اگر بخواهیم برای پیش بینی قیمت هر مقطع آهنی دقیق تر عمل کنیم باید سال‌ها در این زمینه تحقیق کرده و بر تک تک فاکتورهای نوسان قیمت آگاه باشیم، چرا که پیشبینی قیمت تنها با بررسی پرطرفدارترین ماه خرید، شناخت کارخانه و …. امکان پذیر نیست. زیر نظر داشتن تغییرات و تصمیمات سیاسی کشور نیز می‌تواند کمک بزرگی در پیش‌بینی قیمت مقاطع فولادی باشد.

نمودار قیمت میلگرد ۱۶ نیشابور

یکی از سایزهای پرکاربرد میلگرد نیشابور، میلگرد با سطح مقطع 16 میلی متری است. نمودار قیمت یک سال گذشته این مقطع به شکل زیر است. نمودار قیمت میلگرد نیشابور سایز 16 در یک سال گذشته پایین ترین قیمت را 13 هزار و 210 تومان برای هر کیلوگرم میلگرد بدون ارزش افزوده نشان داده و بیشترین قیمت را 17 هزار و 110 تومان نشان می‌دهد.

نمودار بالا به صورت مداوم با تغییر قیمت‌ها به روز رسانی می‌شود به این جهت شما می‌توانید همیشه به اطلاعات این نمودار اعتماد و از آن برای پیش‌بینی قیمت ها استفاده کنید. در صورت نیازمندی به بررسی قیمت هر یک از مقاطع فولادی به صفحه محصول مورد نظر در مرکزآهن مراجعه کرده و با فشار روی آیکون نمودار تغییرات قیمت این کالا را مشاهده کنید.

نمودار قیمت میلگرد 18 نیشابور

در صورتی که قصد خرید میلگرد 18 خراسان را دارید و می‌خواهید قبل از هر اقدامی بهترین زمان خرید را بررسی کنید، نمودلار قیمت میلگرد 18 نیشابور کمک بزرگی به شما خواهد کرد. این نمودار نشان می‌دهد در سال‌های گذشته زمانی که میلگرد بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده چه ماهی بوده است. نوسان قیمت در ماه‌های مختلف دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها فصل مناسب برای ساخت و ساز است. نمودار قیمت میلگرد 18 خراسان برای یک سال گذشته به شکل زیر است.

جمع بندی

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که کاربران در خصوص مقاطع فولادی به آن نیاز پیدا می‌کنند، قیمت و نمودار قیمت مقطع است. از آنجایی که قیمت هر مقطع با توجه به سایز، کیفیت، کارخانه و اوضاع کلی بازار، مشخص می‌شود؛ نمودار قیمت مقطع فولادی کارخانه‌های مختلف با هم فرق دارد. در این مقاله ما به بررسی نمودار قیمت میلگرد روز نیشابور سال 1401 پرداختیم. اگر می‌خواهید این اطلاعات را در خصوص دیگر مقاطع فولادی دریافت کنید با کارشناسان ما در مرکزآهن تماس گرفته و از راهنمایی این تیم خبره استفاده کنید.

5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03191009009 ( اصفهان) 0