1.5/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تاریخچه گروه صنعتی فولاد یزد

شرکت فولاد یزد به عنوان زیرگروه تولیدی و صنعتی فولاد یزد در سال 1375 تاسیس و در ادامه فعالیت های این گروه در سال 1395 مورد بهره برداری قرار گرفت. این شرکت در 17 کیلومتری جاده تفت قرار گرفته است. انواع محصولات این شرکت شامل انواع میلگرد ساده و آجدار، مفتول های صنعتی و ساختمانی، تسمه عریض فابریک، تیرآهن، سنگ آهن، کنستانتره، خرپای میلگردی، گازهای صنعتی، شافت پولیش خورده، شافت روتراش شده و شافت کشش سرد شده است.

این شرکت دارای گواهینامه ISO9001:2008 در رابطه با تولید میلگرد در زمینه سیستم مدیریت کیفیت است. همچنین در زمینه تولید انواع پروفیل ها و مقاطع نورد سرد نیز توانسته گواهینامه ISO9001:2008 را از شرکت DQS GmbH دریافت کند.

معرفی انواع محصولات گروه صنعتی فولاد یزد

 • میلگرد ساده

این کارخانه میلگرد ساده را به صورت کلاف در سایزهای متنوع 5/6، 8، 10، 5/12 تولید میکند که میلگردهای از سایز 5/6 تا 10 با استانداردهای RST34 و میلگرد 5/12 با استاندارد 1006 در این کارخانه تولید می شود.

 • انواع میلگردهای آجدار در استاندارد های A2 و A3

گروه صنعتی فولاد یزد انواع میلگرد آجدار را در استاندارهای A2 و A3 تولید می کند. این میلگردها به دو صورت کلاف و شاخه ای هستند. نوع کلاف دار تولیدی این کارخانه شامل کلاف 8 آجدار A2 ، کلاف 10 آجدار A2 وکلاف 10 آجدار A3 است. از انواع نمونه های میلگرد آجدار شاخه ای این گروه صنعتی شامل میلگرد 10 آجدار A3، میلگرد 12 آجدار A3، میلگرد 14 آجدار A3، میلگرد 16 آجدار A3، میلگرد 18 آجدار A3، میلگرد 20 آجدار A3، میلگرد 22 آجدار A3، میلگرد 25 آجدار A3، میلگرد 28 آجدار A3 و میلگرد 32 آجدار A3 است.

کارخانه میلگرد یزد

 • تیرآهن

تیرآهن تولیدی این مجموعه، در انواع سایزهای 20-22 است. تمامی این تیرآهن ها به طول 12 متر عرضه می گردند و تحت استاندارد IPE تولید می شوند.

 • مفتول های صنعتی و ساختمانی

مفتول های صنعتی و ساختمانی تولیدی این کارخانه با کمتری میزان خطا و با بیشترین دقت ساخته و تولید می گردد و موارد مصرف آن برای قالب بندی و بسته بندی، ساخت انواع توری، قفس و حصار، آرماتوربندی و غیره است.

 • تسمه عریض فابریک گروه تولیدی و صنعتی فولاد یزد

تسمه های تولیدی در فولاد نورد یزد از نوع فابریک می باشند. تسمه یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی می باشند که در صنایع متفاوتی از جمل صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه های فولادی با ورق گالوانیزه در کابل های برق و تلفن کاربرد دارد و تسمه های فولادی استنلس با طیف وسیعتری از کاربرد، علاوه بر صنایع کابل برق و تلفن در وسایل جراحی، صنعت اتومبیل سازی، چاقوسازی، لوله سازی، در سازی، لوازم آشپزخانه وغیره، وجود دارند. تسمه تولیدی کارخانه فولاد آلیاژی یزد توانسته در رقابت با ورق فابریک در ابعاد بزرگ، برای سازه ها و ماشین آلات کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.

تولیدات مواد اولیه توسط فولاد آلیاژی یزد استان یزد

 • سنگ آهن

سنگ آهن تولیدی شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد دارای عیار بالای 18 درصد اکسید آهن است. دانه بندی های آن در انواع درشت و ریز می باشد و المان های مزاحم در سنگ آهن تولیدی این کارخانه حجم بسیار کم و میزان S.P پایینی دارند.

 • کنستانتره

کنستانتره این مجموعه با سطح ناخالصی بسیار پایین و با دانه بندی مناسب، برای گندله سازی کاربرد فروانی دارد. کنستانتره داری عیار بالاتری نسبت به سنگ آهن دانه بندی شده است که از آن در احیای مستقیم استفاده می شود. سنگ آهن دانه بندی شده به دلیل داشتن عیار پایین تر فقط در کوره های بلند مورد استفاده قرار می گیرد.

 • خرپا با میلگرد فولاد آلیاژی یزد

در شرایط کنونی انبوه سازی مسکن، استفاده از خرپای میلگردی پیش ساخته مطابق با استاندارد و ضوابط، جهت تسریع فرآیند اجرا، کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت مصالح ساختمانی، بسیار لازم و ضروری به نظر می رسد. خرپای میلگردی در حقیقت تیرچه ای از میلگرهای کششی در بخش زیرین و فوقانی و عرضی به شکل زیگزاگ است که به یکدیگر جوش می خورند تا خرپا را بوجود آورند. در گروه صنعتی فولاد یزد تولید خرپای میلگردی به شکل اتوماتیک و جوش مکانیزه مطابق با استانداردهای پیشرفته صورت می گیرد.

 • گازهای صنعتی تولید شده در شرکت نورد فولاد یزد

این گازها از طریق جداسازی از گازهای موجود در هوا مانند اکسیژن یا نیتروژن و یا گازهای خروجی چاه های نفتی تهیه می شوند. موارد کاربردی این گازها در نیروگاهها صنایع شیمیایی، دارویی و پتروشیمی است. گازهای صنعتی تولیدی شرکت فولاد یزد دارای خلوص بسیار بالایی بوده و توسط واحدهای کنترل کیفی این کارخانه به طور مرتب مورد سنجش کیفی قرار می گیرند.

1.5/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری