0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات بازار میلگرد در کشور آمریکا

قیمت میلگرد وارداتی و داخلی کشور آمریکا طی هفته جاری بدون تغییر بوده است هرچند نشانه هایی از جهت گیری بازار وارداتی این کشور مشاهده می گردد. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد در هر دو بازار داخلی و وارداتی این کشور ثابت بوده است و این قیمت برای بازار داخلی و وارداتی به ترتیب به میزان ۶۰۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن و ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در بازار داخلی این کشور، قیمت میلگرد از دو هفته گذشته ثابت بوده است. این در حالی است که پیش از این تولیدکنندگان قیمت میلگرد تولیدی خود را برای دو بار پیاپی جمعا به میزان ۵۰ دلار به ازای هر تن افزایش داده بودند.

قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور پس از اولین افزایش قیمت به میزان ۸۵/۲۸ دلار به ازای cwt ثابت شده بود که پس از آن صاحبان شرکت ها مجددا قیمت میلگرد این منطقه را افزایش دادند. به گفته یکی از تاجران قیمت میلگرد وارداتی در این کشور طی چندین ماه گذشته به میزان ۲۶ دلار به ازای cwt  بوده ولی اکنون قیمت میلگرد وارداتی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

این در حالی است که مابین قیمت میلگرد وارداتی و داخلی این کشور تقریبا برابری مشاهده می شود و در هردو بازار قیمت میلگرد نزدیک به هم می باشد. تاجران این منطقه معتقدند که چنانچه قیمت میلگرد در بازار داخلی و وارداتی این کشور یکسان باشد آن ها تمایل به خرید میلگرد از بازار داخلی این کشور را دارند ولی اگر قیمت میلگرد حتی به میزان ۲-۱ دلار به ازای هر تن نیز تفاوت داشته باشد آن ها جذب کالاهای وارداتی خواهند شد. با این حال پیش بینی می شود که بازار میلگرد وارداتی در این کشور تا اواخر ماه جاری از بازار داخلی سبقت بگیرد. ولی چنانچه روند قیمت میلگرد در بازار وارداتی این کشور صعودی باشد شاهد رونق این بازار نخواهیم بود و خریداران میلگرد در کشور آمریکا به خرید کالاهای داخلی تمایل بیشتری نشان خواهند داد. برخی تاجران نیز ادعا کرده اند که تا زمان یکسان بودن قیمت میلگرد در هردو بازار آن ها به خرید کالای داخلی تمایل بیشتری خواهند داشت. هم چنین یکی از تاجران تخمین زده است که قیمت میلگرد وارداتی به این کشور ممکن است تا میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن نیز برسد. با این حال اکثر واردکنندگان میلگرد در حال حاضر به علت قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا، در بازار وارداتی این کشور فعالیتی ندارند.

قیمت میلگرد اصفهان

قیمت میلگرد صادراتی به آمریکا

اخبار رسیده حاکی از آن است که ترکیه نیز قیمت میلگرد پیشنهادی وارداتی خود به آمریکا را به میزان ۵۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. این در حالی است که قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است. بنابراین چنین پیشنهاداتی مورد قبول واقع نخواهد شد هرچند ظاهرا بازار داخلی فولاد ترکیه در حال حاضر آرام می باشد و قیمت قراضه به آرامی در حال کاهش می باشد. پرو نیز یکی دیگر از تامین کنندگان میلگرد آمریکا می باشد هرچند در حال حاضر تنها سه تاجر با این کشور وارد معامله شده اند. میلگرد وارداتی از کشور پرو در ماه های فوریه و ژوئن به ترتیب به میزان  ۱۶۰۳۱ و ۱۶۹۹۲ تن گزارش شده است ولی قیمت میلگرد در این معاملات منتشر نشده است.

در ماه ژوئن، قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی کشور پرو به میزان ۴۶۸ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این قیمت پس از آن به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن به علت رقابت با کشورهای ترکیه، پرتغال، تایوان، اسپانیا و مکزیک کاهش یافت. هم چنین به گفته منابع خبری در حال حاضر کشور ترکیه محموله ای از میلگرد به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن به کانادا صادر کرده است. با این حال هم چنان واردکنندگان میلگرد از سایر کشورها نسبت به واردات این محصول به آمریکا نگران می باشند که علت این امر پیش بینی اقدامات ضد دامپینگ تعیین شده توسط قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا می باشد.

در ماه ژوئیه، میزان واردات میلگرد به آمریکا به میزان ۱۰۳۹۷۰ تن گزارش شده است که نسبت به ماه مشابه سال گذشته به میزان ۶/۶۰ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که در ماه های اوت و سپتامبر، میزان واردات میلگرد به این کشور به ترتیب به میزان ۸۵۰۶۴ و ۳۱۵۸۶ تن گزارش شده است. با کاهش میزان واردات میلگرد به این کشور، تولیدکنندگان میلگرد در بازار داخلی می توانند به راحتی میزان فروش محصولات خود را افزایش دهند. به همین علت انتظار می رود بازار داخلی این کشور نسبت به بازار وارداتی آن رونق بیشتری یابد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری